LOT lata poniżej kosztów. Sprzedaje bilety na skasowane rejsy

2020-07-04 07:04
publikacja
2020-07-04 07:04
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

LOT nigdy tak nie konkurował z tanimi liniami jak teraz i przebija je cenami biletów - pisze "Gazeta Wyborcza" w sobotnio-niedzielnym wydaniu i zastanawia się kto zapłaci za nierentowne rejsy.

Jak przypomina "GW", LOT reaktywował w środę międzynarodowe połączenia. "Na liście przywróconych kierunków są m.in. Praga, Düsseldorf, Wilno, Budapeszt, Berlin, Wiedeń, Bruksela, Kijów, Amsterdam, Bukareszt i Barcelona" - czytamy w gazecie.

Dziennik dodaje, że w zeszłym tygodniu przewoźnik sypnął też połączeniami do wakacyjnych miejscowości, również z lotnisk regionalnych. "Lata m.in. z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Krakowa, z których uruchomił po osiem-dziewięć nowych sezonowych połączeń. Wakacyjnych kierunków jest łącznie aż 36, m.in. do portów Santoryn, Palmy de Mallorca, do Rzymu-Fiumicino, Alicante, Malagi, Aten, Barcelony, Burgas czy Chanii. Większość jest znana, ale niektóre, jak Kalamata, Kawala i Ochryda - niezbyt" - pisze "GW".

Jak podkreśla, to oczywiste, że ten ruch LOT-u oznacza chęć rywalizacji o turystów z tanimi liniami. Dodaje, że walka jest też cenowa - LOT sprzedaje bardzo tanie bilety, już od 199 zł. "To oczywiście sporo poniżej kosztów lotów" - zauważa gazeta.

"Turyści mają powody do radości, ale kto zapłaci za nierentowne loty? Co jest źródłem finansowania? LOT w odpowiedzi na nasze pytania pisze, że to tajemnica handlowa i że nie zdradza szczegółów strategii biznesowej spółki. Pisze nam jednak, że wakacyjne loty są +inwestycją w odbudowę zaufania pasażerów do latania+. I że tanie loty LOT oferował już wcześniej" - czytamy w "Wyborczej". (PAP)

mkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (28)

dodaj komentarz
jes
Przed pandemią LOT już niczym nie różnił się od tanich linii, poza ceną.
and00
A czym oprócz posiłku w cenie rożni się tani przewoźnik od normalnego?
No i Biznes klasą na dalszych trasach, bo na krótszych oprócz cateringu tak i tak to samo
langdon25
Znalazło się 2mld nat TVPiS , znajdzie się 4 mld na PisLOT.
Prezio nie pozwoli na upadłość .
jes
LOT nie może upaść bo jak by wtedy uzasadnić "budowę" CPK i 50kPLN pensji Horały, za zarządzanie łąką.
xxpp odpowiada jes
CPK nigdy nie powstanie, ale miliardy pójda na wypasione posady dla PISowców.
marianpazdzioch
Gospodarka a la późny Gierek.
billbill
A które linie lotnicze teraz przynoszą zyski ? Pytam dziennikarza z Gazety Wyborczej która wydała ten artykuł.
xxpp
Dziennikarz nie pisał o innych liniach i nie twierdził, że inne zarabiają. Zadał pytanie dotyczące LOT.
margin50
Od ponad 2 lat czekam na zwrot pieniedzy za anulowany lot z powodu awarii silnika. Tlumaczenie PLL LOT jest takie , ze odpowiada za to producent i jest to zjawisko globalne. Gdyby Jan Kowalski sprzedawal bilety na nieistniejace polaczenia zostalby okrzykniety oszustem . PLL NieLOT byl stawiany jako wzor prawidlowego zarzadzania biznesem.
and00
Byś się zdziwił jak teraz dostaniesz zwrot od takich super demokratycznych korporacji zarządzanych przez zachodnich, liberalnych, progersywnych managerów
Mi za anulowany lot nie oddają, a za poprzedni, spóźniony 600 euro też nie chcą dać, i chyba w sądzie to się skończy

Powiązane: Kłopoty PLL LOT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki