REKLAMA

LG kończy z produkcją i sprzedażą smartfonów

2021-04-08 12:00
publikacja
2021-04-08 12:00
fot. Grzegorz Czapski / Shutterstock

LG poinformowało o zamknięciu działalności biznesowej w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecie. Oznacza to nic innego, jak wycofanie się z produkcji i sprzedaży smartfonów.

Firma podała, że decyzja ws. zamknięcia jednostki zajmującej się urządzeniami mobilnymi została zatwierdzona przez zarząd 5 kwietnia 2021 roku. "Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT), inteligentnych domach, sztucznej inteligencji czy rozwiązaniach B2B" - można przeczytać w komunikacie.

Obecne zapasy telefonów LG będą dalej dostępne w sprzedaży. Firma informuje, że zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów przez okres, który będzie zależał od danego regionu.

Koniec działalności w tym zakresie ma nastąpić do 31 lipca, jednak niektóre istniejące już modele mogą być nadal dostępne po tym terminie. Spółka poinformowała również, że szczegóły w sprawie zatrudnienia będą ustalane na poziomie lokalnym.

DU

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
loool
Przegrali z chińczykami którzy robią lepsze i tańsze smarty i jeszcze dobrze na tym zarabiają.
peluquero
nawet Apple zrozumiał że by przetrwać trzeba utrzymać obrót a więc w nowym macbooku mamy dolutowany dysk i RAM żeby naprawa była na granicy opłacalności lub niemożliwa, korposocjalizm w najwyższej formie
marok
Mam 10-letni telefon dotykowy LG. Po tylu latach wszystko w nim działa. Obecnie jest już tylko jako zastępczy na wszelki wypadek, bo technologicznie nie przystaje do współczesnych telefonów z ekranem dotykowym, ale używałem go jako podstawowego przez kilka lat, a jeszcze niedawno w zastępstwie , bo nowszy innej marki się Mam 10-letni telefon dotykowy LG. Po tylu latach wszystko w nim działa. Obecnie jest już tylko jako zastępczy na wszelki wypadek, bo technologicznie nie przystaje do współczesnych telefonów z ekranem dotykowym, ale używałem go jako podstawowego przez kilka lat, a jeszcze niedawno w zastępstwie , bo nowszy innej marki się zepsuł po kilkunastu miesiącach używania..
gronostaj
I może tutaj był problem. Robili za dobre telefony i ludzie za rzadko je zmieniali.
peluquero odpowiada gronostaj
cały ten świat chciałoby się powiedzieć ;)
tomm33
Dowód na to że na tym rynku nie wystarczy być bardzo dobrym, trzeba też przepalać miliardy na marketing albo sprzedawać niektóre modele na granicy opłacalności.

Robili doprawdy świetne telefony, plus dawali super aparaty szerokokątne, przestałem używać LG jakiś czas temu bo przestali robić flagowe modele w
Dowód na to że na tym rynku nie wystarczy być bardzo dobrym, trzeba też przepalać miliardy na marketing albo sprzedawać niektóre modele na granicy opłacalności.

Robili doprawdy świetne telefony, plus dawali super aparaty szerokokątne, przestałem używać LG jakiś czas temu bo przestali robić flagowe modele w rozsądnych rozmiarach.

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki