REKLAMA

Kwiaty to najczęściej kupowany prezent z okazji Walentynek

2019-02-14 07:00
publikacja
2019-02-14 07:00

W Polsce najczęściej kupowanym prezentem z okazji Dnia Zakochanych są kwiaty, ale wysoko cenimy też romantyczną kolację czy wspólny wyjazd - wynika z badania nt. trendów zakupowych związanych z Walentynkami. Dodano, że na walentynkowe upominki wydajemy coraz więcej.

fot. / / thetaXstock

Jak wskazują autorzy raportu "Mastercard Love Index", wartość wydatków Polaków na prezenty dla ukochanej osoby w ciągu trzech lat zwiększyła się o 56 proc.; coraz częściej kupujemy upominki w internecie (wzrost liczby transakcji o 88 proc. w stosunku do 2016 r.).

Nie zostawiamy też zakupów na ostatnią chwilę: najwięcej transakcji (32 proc.) ma miejsce 11 lutego - dodano.

"Z okazji Walentynek Polacy najczęściej kupują kwiaty - w 2018 r. wynik był o 137 proc. wyższy niż w 2016 r." - czytamy we wtorkowym komunikacie nt. "Mastercard Love Index". Są one często dodatkiem do głównej niespodzianki. Chętnie bowiem wydajemy też pieniądze na wspólne spędzanie czasu ze swoją drugą połówką. "O 56 proc. wzrosła liczba transakcji w restauracjach, zatem romantyczna kolacja to wciąż dobry pomysł dla zakochanych" - wskazano.

Popularne jest również podróżowanie z ukochaną osobą. Liczba transakcji za bilety samolotowe czy kolejowe wzrosła o 92 proc. - wyliczono.

Płacąc za prezent dla ukochanej osoby lub za wspólną kolację, "preferujemy szybkie rozwiązania". Od 2016 r. wartość transakcji zbliżeniowych z okazji Walentynek wzrosła w Polsce o 209 proc., zaś średnia europejska o 348 proc.

Jak przypomniano, "Polska jest liderem zbliżeniowości - zgodnie z raportem Mastercard z 2018 r. - pod względem rozpowszechnienia tej nowoczesnej technologii zajmujemy 2. miejsce w Europie (za Czechami)".

Rośnie też popularność zakupów online. O 88 proc. wzrosła liczba prezentów zamawianych przez zakochanych w sieci. Jednak wciąż zdecydowaną większość upominków wybieramy osobiście, podczas wizyty w sklepie, zwłaszcza gdy zostawiamy zakupy na ostatnią chwilę, czyli na 14 lutego (97 proc.).

Według raportu najbardziej hojni i romantyczni są Grecy. "Wydatki Greków na prezenty dla ukochanej osoby z okazji Walentynek wzrosły o 114 proc. Lubią oni też romantyczne kolacje we dwoje - liczba transakcji w restauracjach wzrosła o 639 proc. Wydają także najwięcej w Europie na kwiaty - o 345 proc. więcej niż 3 lata temu" - czytamy.

"Mastercard Love Index jest obliczany na podstawie transakcji zrealizowanych za pomocą kart kredytowych, debetowych i prepaid w dniach od 11 do 14 lutego. Badanie jest prowadzone co roku w ponad 200 krajach. Tegoroczna edycja analizuje dane z lat 2016-2018.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
agentromek
a ja nie jestem tak jak wszyscy Polacy zupełnie inny prezent wymyśliłem.. moja kobieta z okazji walentynek to latała w tunelu aerodynamicznym w wielkopolsce. chyba nie była zła że dostałą taki prezent a nie kwiaty :)
prs
"Z okazji Walentynek Polacy najczesciej"...
Umowmy sie..
Skoro Walentynki zostaly nam narzucone, dam ukochanej bukiet tulipanow - wedlug tych od mowienia mi co, kiedy, jak - i z glowy mam reszte roku.
Zadnych wiecej "dowodow milosci", kolacyjek, romantycznych spacerow, weekendow poza domem, drobnych prezencikow,
"Z okazji Walentynek Polacy najczesciej"...
Umowmy sie..
Skoro Walentynki zostaly nam narzucone, dam ukochanej bukiet tulipanow - wedlug tych od mowienia mi co, kiedy, jak - i z glowy mam reszte roku.
Zadnych wiecej "dowodow milosci", kolacyjek, romantycznych spacerow, weekendow poza domem, drobnych prezencikow, caluskow, przytulaskow itd.. do nastepnych walentynek rozumiem.
To czysty, czysciutenki, zabieg komercyjny siegniecia po pieniazki w portfelu zwyklego czlowieka w zaczynajacym sie powoli nowym roku..
Swieta i Sylwester juz minely, ludzie pomalu zapomnieli, wiosny jeszcze niema, co by tu z nimi zrobic by zarobic?..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki