Kuszenie Ukraińców

Polskie instytucje finansowe odkryły dwa miliony potencjalnych klientów. Już startują z ofertami - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

(fot. Sergii Kharchenko / ZUMA Press)

Banki to kolejna po operatorach sieci telefonii komórkowych duża branża, która dostrzegła spory potencjał biznesowy w coraz liczniejszej grupie Ukraińców przebywających w Polsce. Instytucje finansowe szykują dla nich specjalne oferty - czytamy w artykule.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Getin Noble Bank wprowadził właśnie ułatwienia dla Ukraińców chcących otworzyć konto - ma do tego wystarczyć paszport lub karta pobytu, pojawi się też wsparcie językowe.

Od listopada także Credit Agricole wprowadził ułatwienia dla Ukraińców. Specjalną promocyjną ofertę ma dla nich także PKO BP, który dysponuje w tym kraju swoim bankiem - napisano.

Liczba przybyszów ze Wschodu rośnie. Według szacunków firmy Personnel Service, na które powołuje się gazeta, do końca roku złożonych zostanie około dwóch milionów oświadczeń o zatrudnieniu Ukraińców, a w przyszłym roku liczba pracowników z tego kraju ma sięgnąć trzech milionów. Choć w skali całego polskiego sektora bankowego, liczącego 31 mln kont osobistych, nowy rynek może na pierwszy rzut oka nie wydawać się aż tak imponujący, ma jednak szanse rozwoju - pisze "Rz".

Ranking kont osobistych dla obywateli Ukrainy Bankier.pl – październik 2017

Brak opłat za prowadzenie i kartę płatniczą oraz tańsze przelewy na Ukrainę – na taką ofertę kont osobistych mogą liczyć w polskich bankach obcokrajowcy. Choć rachunki są dostępne dla wszystkich, to niektóre instytucje postanowiły dostosować obsługę produktową specjalnie dla obywateli Ukrainy.

march/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne