Kurs bitcoina odrabia straty po koszmarnej nocy. Spadał o 50 proc.

Piątkowe przedpołudnie przyniosło poprawę sytuacji na rynku kryptowalut, po koszmarnej nocy. Choć wydawało się, że nic już gorszego na rynku stać się nie może, niż w czasie czwartkowego krachu, sytuacja w nocy z czwartku na piątek wyglądała naprawdę tragicznie. Jednak odbicie na notowaniach kontraktów terminowych na główne światowe indeksy uratowało rynek przed dramatycznym zawałem.

(fot. ImageFlow / Shutterstock)

Tak jak trudno znaleźć coraz to nowe mocniejsze określenia na to, co dzieje się na rynkach finansowych starej daty, tak i trudno określić to, co działo się na rynku kryptowalut ostatniej nocy. W języku angielskim jest słowo, które pięknie brzmi w tym kontekście – „madness”, jednak polskie tłumaczenie go w postaci „szaleństwa” nie jest tak dobitne i nie oddaje tak dobrze sytuacji, jak jego angielski odpowiednik. Lepiej tutaj pasuje słowo "koszmar".

W każdym razie zmienność, z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie na rynku kryptowalut, dorównuje chyba tylko tej, z jaką zetknęliśmy się w czasie pamiętnej bessy z końcówki roku 2017 i początku 2018.

Kurs bitcoina w nocy leciał na łeb na szyję, by ustanowić lokalne minimum na poziomie ok 3,6 – 3,7 tys. dolarów, w zależności od platformy tradingowej. Oznaczało to, że kurs bitcoina spadł o PONAD 50 proc. w ciągu zaledwie 24 godzin.

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć jego większą wersję.
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć jego większą wersję. (Binance)

Sytuację uratował odbicie, jakie niespodziewanie zafundowały inwestorom rynki kasowe i terminowe akcji. Niewątpliwie bowiem w ostatnim okresie, rynki kryptowalut są blisko związane z innymi rynkami finansowymi i sytuacja ogólna na rynkach ma przemożny wpływ także na kryptowaluty. Kontrakty na indeks S&P 500, które w nocy notowały spadek nawet do poziomu 2300 pkt, nad ranem odbiły i szybko rosnąc, zyskały już ponad 6 proc. od nocnego dna. Podobnie szybko zyskują kontrakty na inne amerykańskie główne indeksy.

(Coin360)

W efekcie kurs bitcoina szybko powrócił ponad poziom 5 tys. dolarów, odbijając od nocnego dna o 50 proc. i ograniczając spadki do „zaledwie” 13 proc., w ciągu ostatnich 24 godzin. Zdecydowana większość rynku kryptowalut była podobnie pokiereszowana, ale przed południem w czwartek odrabia starty. Kurs bitcoin cash spada o blisko 17 proc., ethereum zniżkuje o ponad 6,6 proc., a ripple traci niespełna 8 proc. Kurs litecoina zniżkuje o 3,7 proc. Do tych notowań nie należy się jednak zbytnio przywiązywać. Rynki są aktualnie tak zmienne, że sytuacja może się zmienić o 180 stopni w ciągu kilku kwadransów.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 17 detektorjusia

Ciekawe czy jest jakiś fanatyk krypto który chciałby dostawać wypłatę w BTC? Rano dostajesz 10000zł, wracasz do pracy a to już tylko 5000zł, następnego dnia rano 7000zł :)
Złoto 2.o !

! Odpowiedz
25 17 bankster-kreator

Myślę, że jak od Paru ładnych lat zarabiasz przyzwoitą wypłatę w BTC, to raczej cie to nie interesuje bo masz hajsu na parę lat do przodu więc nawet jak dzisiaj dostaniesz wypłatę w BTC to cie to nie obchodzi ile on kosztuje bo wydasz go najwcześniej może za 5 lat a może za 25lat. Co innego jakbyś zarabiał w BTC i nie starczałoby ci od 1 do 1 no to wtedy tak ale myślę, że bitcoin czy złoto nie jest dla takich ludzi, bo jakbyś dostawał wypłatę w złocie to też mógłbyś się czasem zdziwić, że wyszło ci mniej w przeliczeniu na papierki i zabrakło na rachunki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 20 ameba1

A jak pisałem, że btc nadaje się tylko do spekulacji, bo jest zbyt rozchwiany, żeby mu zaufać, to zbierałem mnóstwo minusów... Oh jak sytuacja się obecnie odwróciła. Oczywiście nie neguję pomysłu, bo jest ciekawy i fajny, ale żeby to zadziałało to musiałbym zarabiać w btc i wydawać w btc. Moim zdaniem zrobili z tego tematu pannę do towarzystwa, a szkoda. Może w przyszłości to się zmieni.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 30 xxpp

Bezpieczna przystań mówili.

! Odpowiedz
8 34 degrengolada

gdzie ci wszyscy youtuberzy pseudo influencerzy którzy naganiali na zakup? nawet dzieciaki z internetu o tym próbowały mówić. Gdzie te wszystkie koparki zużywające mnóstwo prądu?. Gdzie Ci wielcy biznesmani z gorących zatęchłych piwnic ?

! Odpowiedz
5 24 krispier

To tak zwany: zdechły kot.

! Odpowiedz
8 19 rejcze123

kupuj plotki sprzedawaj fakty, z fundamentami BTC nie ma co dyskutować...
chociażby deflacyjny charakter waluty, adopcja idzie powolutku tak jak pieniądz powstawał przez setki lat tak BTC dopiero raczkuje, co przyniesie przyszłość zobaczymy

Just hold It ^^

! Odpowiedz
9 13 detektorjusia

Za 20 lat najtanszy smartfon rozwali te całe blockchainy. BTC i setki lat lol :) Jak nadal ktoś to będzie chciał kupwać za 10 lat to będzie wielki sukces.

! Odpowiedz
13 7 bearcoin_net odpowiada detektorjusia

Jasne... Za 10 lat będą kopać na komputerach kwantowych i algo PoW też się dostosuje. Za 10 lat będziesz się zastanawiał dlaczego nie kupiłeś BTC za 5 000 - 10 000 gdy było jeszcze tanio... ;D

Blockchain, algorytmy etc to wszystko ewoluuje praktycznie codziennie a tobie się wydaje że dzisiejsze kryptowaluty za 10 lat będą tym samym czym są teraz...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 15 detektorjusia odpowiada bearcoin_net

Jasne, za 10 lat kapitalizacja Bitcoina przekroczy globalne PKB. Fantazjuj dalej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,74% 3,9240
2020-06-02 23:42:00
EUR/PLN -0,35% 4,3839
2020-06-02 23:44:00
EUR/USD 0,36% 1,1171
2020-06-02 23:44:00
CHF/PLN -0,90% 4,0745
2020-06-02 23:44:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil