REKLAMA

Cavatina Holding zadebiutował na GPW. Rozczarowań ciąg dalszy

2021-07-23 09:08
publikacja
2021-07-23 09:08
Cavatina Holding zadebiutował na GPW. Rozczarowań ciąg dalszy
Cavatina Holding zadebiutował na GPW. Rozczarowań ciąg dalszy
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Do spółek notowanych na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych dołączyła w piątek Cavatina Holding. Oferta spółki nie spotkała się jednak ze szczególnym zainteresowaniem inwestorów.

Kurs praw do akcji spółki Cavatina Holding spadł na otwarciu w piątkowym debiucie na GPW o 4,4 proc. do 23,90 zł. To tym samym jeden z najsłabszych debiutów ostatnich miesięcy. A warto dodać, że to nie jest jedyne rozczarowanie, które towarzyszy ofercie holdingu.

Przypomnijmy, 8 lipca zakończyła się budowa księgi popytu na akcje Cavatina Holding. Cena emisyjna akcji została ustalona na 25 zł. inwestorzy objęli wszystkie oferowane akcje, jednak warto pamiętać, że cena maksymalna wynosiła 50 zł. Oczekiwania ścięto zatem o połowę.

- Sprzedaż wszystkich oferowanych akcji jest dla nas wielkim osiągnięciem, otoczenie rynkowe w trakcie oferty było bardzo wymagające, a obawy o rozwój pandemii miały wpływ na percepcję inwestorów – mówił wówczas Rafał Malarz, prezes zarządu Cavatina Holding.

Cavatina Holding jest deweloperem powierzchni biurowych. Grupa jest obecna w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej. Koronawirus i wzrost popularności formatu pracy z domu sprawiły, że inwestorzy z pewną rezerwą podeszli do oferty spółki. 

Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 6.592.560 oferowanych akcji, tj. około 88 proc., a pozostałą część (907.440 sztuk) objęli inwestorzy indywidualni. W sumie inwestorzy indywidualni złożyli 1.796 zapisów na łącznie 1.444.866 akcji, a stopa redukcji wyniosła 37,2 proc., podczas gdy we wcześniejszych ofertach stopa redukcji dość regularnie przekraczała 80 proc. 

W procesie budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych ustalono ostateczną cenę emisyjną akcji na 25 zł. Wartość całej oferty wyniosła 187,5 mln zł, a środki z niej pozyskane zostaną przeznaczone na rozwój działalności, w szczególności na zakup nieruchomości gruntowych we Wrocławiu i realizację inwestycji biurowych.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mkx
Przestrzeni biurowych nam dziś potrzeba... Nie żebym był złośliwy, upłynnienie tego na giełdzie to na teraz, najlepsze co firma mogła zrobić. Co drobni teraz z tym zrobią, tego nie wiem.
obywatelic
Uwielbiam tę frazę: "budowanie księgi popytu" - tylko z czego? z papieru czy z cegieł?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki