REKLAMA

Kurs euro w pobliżu 4,23 zł. Frank najmocniejszy od prawie 3 lat

2020-01-16 09:35
publikacja
2020-01-16 09:35
Shutterstock

Kurs euro utrzymuje się w pobliżu 4,23 zł, a więc dość blisko najniższych poziomów od niemal dwóch lat. Równocześnie frank szwajcarski w relacji do euro jest najsilniejszy od kwietnia 2017 roku, co sprawia, że kurs CHF/PLN wciąż rośnie.

Od początku 2020 roku mamy do czynienia ze względnie mocnym złotym. Przez ostatnie dwa tygodnie kurs euro obniżył się z przeszło 4,25 zł do 4,21 zł odnotowanych we wtorek. Był to najniższy kurs EUR/PLN od kwietnia 2018 roku.

/ Bankier.pl

W czwartek o 9:34 kurs euro kształtował się na poziomie 4,2315 zł, czyli bez większych zmian względem środowego wieczoru. Za dolara amerykańskiego płacono ponad 3,79 zł, a więc podobnie jak dzień wcześniej. Funt szterling był wyceniany na 4,9465 zł.

/ Bankier.pl

Czwarty dzień z rzędy rosły za to notowania franka szwajcarskiego. Helwecką walutą w czwartek rano obracano po niemal 3,94 zł, a więc blisko najwyższych poziomów od dwóch miesięcy.

/ Bankier.pl

Dlaczego frank drożeje, skoro złoty się umacnia? Przyczyną jest sytuacja na parze euro-frank, gdzie szwajcarska waluta w ostatnich dniach wyraźnie umocniła się względem euro. Kurs EUR/CHF w czwartek rano spadł do 1,0739, osiągając w ten sposób najniższą wartość od kwietnia 2017 roku.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
stanislaw_mrowinski
Brawo dla prof. Eryka Łona ! on doskonale wyczuwa, że w sytuacji, gdy od października 2018 roku PMI w przemyślenie znajduje się poniżej 50 punktów gospodarkę należy PODGRZEWAĆ, bo inaczej pojawi się RECESJA
leotdi
_londoren, BoE obniży wkrótce stopy, bo gospodarka Anglii dołuje, a ty typujesz 6 zł za funta? To frank, dolar, jen i euro pożywią się funtem. Natomiast inną kwestią jest wzmocnienie się wszystkich głównych walut do zł. Wydaje się, że to może się stać już w tym roku.
leotdi
Galiński interweniuje? Nie rozśmieszajcie mnie. O czym wy piszecie!? Frank się umacnia, bo 1) CHF_I idzie do góry po osiągnięciu spadku Fibo 62% ( od dołka Kwie-2018 i Szczytu Sie)/Wrze-2019 i 2) ponieważ inwestorzy szwajcarscy wolą inwestować u siebie i szwajcarskiej giełdzie a nie europejskiej (2/3 wartości franka to Galiński interweniuje? Nie rozśmieszajcie mnie. O czym wy piszecie!? Frank się umacnia, bo 1) CHF_I idzie do góry po osiągnięciu spadku Fibo 62% ( od dołka Kwie-2018 i Szczytu Sie)/Wrze-2019 i 2) ponieważ inwestorzy szwajcarscy wolą inwestować u siebie i szwajcarskiej giełdzie a nie europejskiej (2/3 wartości franka to oni wyznaczają) i wreszcie po 3) Ponieważ ponownie USA wpisały Szwajcarię na listę manipulatora walutowego. I teraz SNB ma związane rece, bo interwencje walutowe ( skup papierów w obcej walucie) czy obniżenie stopy procentowej z -0.75 do -1 raczej nie wchodzą w grę. Indeks franka będzie dążył do 425 ( to będzie Max.). Wtedy frank będzie mniej więcej po 4.20-4.25
londonern
Kurs CHF i USD to coraz wyrazniejszy sygnal jak polska gospodarka leci na twarz. Do tego dochodza problemy polityczne, fatalny wizerunek za granica wiec za chwile zlotowka znowu sie oslabi.
A po Brexit GBP wywali na 6 zl i to wszystkio spowoduje, ze znowu ludzie pojada na saksy do Niemiec, Szwecji czy UK, bedzie brakowalo rak
Kurs CHF i USD to coraz wyrazniejszy sygnal jak polska gospodarka leci na twarz. Do tego dochodza problemy polityczne, fatalny wizerunek za granica wiec za chwile zlotowka znowu sie oslabi.
A po Brexit GBP wywali na 6 zl i to wszystkio spowoduje, ze znowu ludzie pojada na saksy do Niemiec, Szwecji czy UK, bedzie brakowalo rak do pracy w Polsce, bo po pierwsze emigracja, a po drugie coraz mniej ludzi bedzie chcialo tyrac za 3000 pln brutto. Czyli ceny uslug w gore, do tego niewydolna siec energetyczna i uzaleznienie od rosyjskiego wegla podniesie ceny pradu - i znowu podwyzki wszystkiego.
Tak ze szczescia zycze, bedzie tego ten biedny kraj bardzo potrzebowal.
marxs
mimo że glapa z blond dziewczętami dzień w dzień pustoszy rezerwy walutowe kraju i i robi też codzienne interwencje walutowe przez BKG frank idzie cały czas do góry gdyby nie glapa i jego blond dziewczęta i ich interwencje walutowe to frank byłby juz po 5-6 zł ciekawe jak długo uda im się przy 10-15 % realnej inflacji mimo że glapa z blond dziewczętami dzień w dzień pustoszy rezerwy walutowe kraju i i robi też codzienne interwencje walutowe przez BKG frank idzie cały czas do góry gdyby nie glapa i jego blond dziewczęta i ich interwencje walutowe to frank byłby juz po 5-6 zł ciekawe jak długo uda im się przy 10-15 % realnej inflacji utrzymać kursy walut
jacyna2017
Napisz też o tym jak fatalnie kupił 100t złota po cenie 30% niższej niż obecnie!
Co tam fakty - ważne, aby mącić wodę i leczyć własne frustracje, a kopiejki od Władimira lecą!
kerad_
To Glapiński twoim zdaniem interweniuje na rynku EURO?
leonidass
Ta moc zawsze przychodzi, jak z Polski płyną wiadomości, że banki z CHF mają się dobrze i mieć się będą.
Golenie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki