REKLAMA

Kurs euro stabilny. Dolar balansuje na krawędzi 4 zł

2022-01-21 09:39
publikacja
2022-01-21 09:39
Kurs euro stabilny. Dolar balansuje na krawędzi 4 zł
Kurs euro stabilny. Dolar balansuje na krawędzi 4 zł
fot. Anikin Denis / / Shutterstock

Pomimo pogorszenia sentymentu na światowych rynkach finansowych złoty nie słabnie wobec euro. Kurs euro utrzymuje się blisko 4-miesięcznego minimum, a notowania dolara balansują na granicy 4 zł.

Inwestorzy przygotowują się na zapowiedź pierwszej podwyżki stóp procentowych w Rezerwie Federalnej, która według rynkowych spekulacji czeka nas „już” w marcu. Rosną więc rentowności obligacji i spadają wyceny akcji, zwłaszcza na Nasdaqu. To obniża apetyt na ryzykowne aktywa, w tym także waluty krajów rozwijających się.

Mimo to polski złoty w ostatnich dniach trzyma się całkiem nieźle. W piątek rano kurs euro wynosił 4,5210 zł, bez większych zmian względem czwartkowego popołudnia. Od ponad tygodnia kurs EUR/PLN waha się w przedziale 4,5100-4,5430 zł, czyli blisko wrześniowego dołka (4,50 zł). Analitycy są zdania, że bariera 4,50 zł w najbliższym czasie nie zostanie przekroczona.

Równocześnie na parze dolar-złoty w grze cały czas pozostaje okrągły poziom 4 zł. W piątek o poranku dolar kosztował niespełna 3,99 zł. Czynnikiem wspierającym scenariusz powrotu powyżej 4 zł jest postawa Fedu, którzy już w przyszłym tygodniu może zakomunikować rynkowi jakieś mocniejsze podwyżki stopy funduszy federalnych.

Od ponad tygodnia rosną za to notowania franka szwajcarskiego. Helwecka waluta jest dziś wyceniana na ponad 4,36 zł. To już o 5 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu, lecz zarazem wciąż o 16 groszy niżej niż pod koniec listopada. Funt brytyjski notowany był po 5,4124 zł, a więc o ponad grosz niżej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki