REKLAMA

Kurs euro spada drugi dzień z rzędu

2020-04-07 10:29
publikacja
2020-04-07 10:29
Kurs euro spada drugi dzień z rzędu
Kurs euro spada drugi dzień z rzędu
fot. Maciej Dubel / / Shutterstock

Fala optymizmu, jaka pojawiła się na  światowych giełdach, uniosła także polskiego złotego. Mimo że kurs euro spada drugi dzień z rzędu, to we wtorek rano wciąż utrzymywał się powyżej 4,50 zł.

We wtorek o 10:23 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5353 zł, a więc o dwa grosze poniżej wczorajszego kursu odniesienia. Dzień wcześniej euro potaniało także o 2 grosze. Przez ostatnie dwa tygodnie kurs EUR/PLN obniżył się w sumie o 10 groszy.

Dolar amerykański taniał o blisko 5 groszy, osiągając cenę 4,1740 zł. Dwa tygodnie temu „zielony” kosztował ponad 4,30 zł i był najdroższy od 2001 roku.

Frank szwajcarski był wyceniany na niespełna 4,29 zł, czyli o ponad dwa grosze niżej niż dzień wcześniej. Za brytyjskiego funta trzeba było zapłacić prawie 5,15 zł, a więc bez większych zmian względem poniedziałkowego wieczoru.

KK

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
arnej
To co robić z tym erło ? Dalej pchać w poduszkę czy uciekać z tej waluty ?
samsza
"Nikt nie obiecywał, że będzie lekko". Pan premier ostrzega, że oba kryzysy pokazały dopiero "czubek góry lodowej", a ludzie unoszą się na fali optymizmu, ok. To jest w tym dobre, że ludzie nauczą się, że ich wybory mają konsekwencje.
kondor_plus
No tak, faktycznie - spadki godne artykułu. Przypomnę że euro właśnie jest powyżej 4,5 a dolar na poziomach nie widzianych od wielu lat, powyżej 4,2. O chf nie wspominam. A to tylko tydzień korekty - tzw. pułapka na byki. Podpowiem że jeszcze nie mamy żadnych twardych danych z gospodarki, jeszcze nie było jakieś spektakularnego No tak, faktycznie - spadki godne artykułu. Przypomnę że euro właśnie jest powyżej 4,5 a dolar na poziomach nie widzianych od wielu lat, powyżej 4,2. O chf nie wspominam. A to tylko tydzień korekty - tzw. pułapka na byki. Podpowiem że jeszcze nie mamy żadnych twardych danych z gospodarki, jeszcze nie było jakieś spektakularnego bankructwa, które musi się w końcu pojawić bo tak działa ekonomia.
I o poziomach 4,5 za euro będziemy marzyć. Taki los państwa, które niczego nie reformowało a przejadało swój dorobek na rozdawnictwo.
1a2b
Na mój nos to RPP interweniuje przed ogłoszeniem obniżenia stóp procentowych. Jeżeli tak nie jest to by znaczyło że wszystkie waluty potaniały względem złotówki. No tak dobrze jeszcze nie jest.
wtomek
interweniuje na parze USD/EUR ?! Ludzie opamiętajcie się z wypisywaniem głupot., Dziennikarze czymś muszą zapełnić szpalty, Wy nie musicie.
wtomek
To dopiero fenomen, że kursy walut nie stoją w miejscu , słabo się robi widząc tytuły i zawartość tych komentarzy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki