REKLAMA

Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7 000 dolarów

2019-05-13 12:35, akt.2019-05-13 17:42
publikacja
2019-05-13 12:35
aktualizacja
2019-05-13 17:42
Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7 000 dolarów
Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7 000 dolarów
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

W poniedziałek, po chwilowej korekcie, bitcoin ponownie bije tegoroczne rekordy. W niedzielę najpopularniejsza kryptowaluta z przytupem przebiła poziom 7 500 dolarów. W ciągu ostatnich kilku dni kurs bitcoina wzrósł aż o 38%.

Inwestorzy na rynku kryptowalut są w tym roku w o wiele lepszych nastrojach, niż byli w roku 2018. Po dołku osiągniętym przez bitcoina w grudniu ubiegłego roku, nastąpiło uspokojeniu nastrojów, a ostatnie tygodnie przyniosły w zasadzie nieprzerwany wzrost notowań najpopularniejszej kryptowaluty. Wzrost ten znacznie przyspieszył w ubiegłym tygodniu.

fot. / / Coindesk

Poniedziałkowe popołudniowe maksimum notowań flagowego okrętu rynku kryptowalut wyniosło 7 889,69 dolara – wynika z danych publikowanych przez serwis Coindesk. Jest to najwyższy poziom kursu bitcoina osiągnięty od końca lipca ubiegłego roku. To także oznacza, że w ciągu ostatniego tygodnia kurs bitcoina zyskał na wartości blisko 37 proc., a cofając się o miesiąc wstecz stopa zwrotu przekracza 50 proc. Zwłaszcza ubiegłotygodniowe przyspieszenie wzrostów przypomniało inwestorom czasy kryptowalutowej bańki z ostatniego kwartału 2017 roku, kiedy to tydzień bez dwucyfrowych wzrostów był tygodniem straconym. Także zmienność rynku wyraźnie wzrasta.

Poniedziałek przyniósł przed południem wyraźniejszą korektę na bitcoinie i całym rynku kryptowalut. Około południa, od swojego wczorajszego szczytu główna kryptowaluta oddaliła się o niemal 6 proc. Jednak druga połowa dnia przynosi powrót do wzrostów i o godz. 17:30 kurs bitcoina wynosi 7 814,76 dolara, co oznacza wzrost o 12 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin.

fot. / / Coin360

W skali ostatniej doby zieleń dominuje na niemal całym rynku kryptowalut. Ethereum zyskuje 9,2 proc. do 200,86 dolara, litecoin rośnie o 6,4 proc. do 90,38 dolara, bitcoin cash wzrasta o 13 proc. do 387,45 dolara, natomiast ripple zyskuje 6,3 proc. do 32,67 centa.

W perspektywie ostatnich 30 dni wzrosty wśród kryptowalut są jednak bardzo zróżnicowane. O ile np. bitcoin cash próbuje nadążyć ze wzrostami za swoim starszym bratem (+40 proc.), o tyle zwyżka ethereum nie osiągnęła nawet połowy tego, co zwyżka bitcoina (+22 proc.), litecoin zyskał ledwie 16 proc. a ripple jest nawet na minusie (-0,2 proc.). Dane te wskazują, że młodsi bracia bitcoina zdecydowanie nie nadążają na razie za swoim starszym bratem. 

fot. / / Coin360

Tak znacznie (o 32 proc.) przekraczając poziom 6 000 dolarów, bitcoin dał jednoznaczny sygnał, że choć poziom ten kiedyś długo powstrzymywał spadki, teraz nie będzie miała miejsca odwrotna sytuacja, czyli długie powstrzymywanie wzrostów. Tak szybkie i jednoznaczne oddalenie się od tego poziomu potencjalnego oporu oznacza, że teraz poziom ten ponownie staje się wsparciem. Jednak dynamiczne wzrosty bitcoina musiały w końcu spotkać się z korektą. Spora liczba inwestorów liczy już bowiem dwucyfrowe zyski w krótkim czasie. Stąd dzisiejsze spadki na całym rynku.

Wygląda na to, że  dzisiejsze poranne spadki nie były jeszcze początkiem większej korekty na rynku kryptowalut. Taka korekta jednak w końcu nadejdzie. Gdy w 2015 roku bitcoin osiągał dołek poprzedniej bessy (tuż nad poziomem 200 dolarów), i następowało pierwsze wyraźne odbicie do blisko 500 dolarów (czyli o 150 proc.), korekta jaka potem miała miejsce sięgnęła blisko 30 proc.

Wszystkim inwestorom przypominamy, że na rynku kryptowlut można nie tylko zyskiwać, ale i tracić, nawet cały kapitał. Na tym rynku dominują inwestorzy indywidualni, którzy w większości podejmują decyzje inwestycyjne pod wpływem emocji, co wpływa na to, że rynek ten jest niesamowicie zmienny, a szybkie wzrosty równie szybko mogą zamienić się w szybkie spadki notowań.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (22)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
krypsy
Dodałem w jednym z aktualnych wpisów, ale powtarzam w ostatnim wątku o BTC:

Kiedy wreszcie dodacie ticker Bitcoina na głównej? Zawsze jak wchodzę to widzę news spóźniony o $1000 od aktualnej ceny. Nie lepiej po prostu dodać ticker, a pisać o rzeczach gdy jest o czym pisać np. konferencji Consenus 2019, albo rekordowym wolumenie
Dodałem w jednym z aktualnych wpisów, ale powtarzam w ostatnim wątku o BTC:

Kiedy wreszcie dodacie ticker Bitcoina na głównej? Zawsze jak wchodzę to widzę news spóźniony o $1000 od aktualnej ceny. Nie lepiej po prostu dodać ticker, a pisać o rzeczach gdy jest o czym pisać np. konferencji Consenus 2019, albo rekordowym wolumenie przez kolejny dzień z rzędu?
wolekk
Cwaniaki podciagna jeszcze gwaltownie ze 2 tysie, zeby durna tluszcza - jak zwykle - rzucila sie do "inwestowania" i za pare dni nagle - a to pech - cena spadnie do ok 3k.
januszcebulak
Jak zwykle ludzie tacy jak ty są spóźnieni i mogą już tylko jęczeć. Jakbyś się orientował w sytuacji to przez ostatnie pół roku kupowałbyś BTC lub ETH i w tym momencie byłbyś już przynajmniej 50% do przodu.
specjalnie_zarejstrowany1
Bitcoin na pewno bedzie gwozdziem do trumny malych gield typu GPW i Newconnect. Przynajmniej posrod inwestorow lokalnych. Kazdy kto spedzil na GPW pare lat wie ze tu jest wieksza padaka niz po 4 krachach na kryptowalutach.
loool
Kupuj jak leje się krew , sprzedawaj jak jest euforia. Widać że nie znasz się na inwestowaniu. Przyjdzie i czas na giełdę.
specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada loool
Na GPW jak kupowales jak lala sie krew to jest duze prawdopodobienstwo ze zostales z trupem. Nie wiem o jakiej euforii piszesz ale wydaje mi sie ze gielde to Ty widziales na bazarze jarzyn.
marxs
"Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7000 dol."-jest podręcznikowy przyklad dystrybucji
żeby durne i chciwe masy kupowały(cokolwiek) należy ostro i gwałtownie podnosić cenę(mieszkan,bitcoina ,akcji,obligacji itp.)
grzegorzkubik
Złoto też poszło w górę ale to dzięki reakcji Chin na amerykańskie wprowadzenie ceł.
zielonyfraktal
podobnie jak i krypto. Poprzednia bańka była związana z kontrola kapitału wypływającego z Chin - dlatego FCC patrzy przez palce na te setki kryptoscamów i kryptopiramid. Otwierają furtkę Chinczykom chcącym wyprowadzić kapitał z ChRL. Krypto juz ukradło częśc rynku Au

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki