REKLAMA

Kurs JSW skapitulował po wynikach

2016-08-18 12:41
publikacja
2016-08-18 12:41

Po publikacji raportu za drugi kwartał notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadły o ponad 8%. Warto jednak mieć na uwadze, że od stycznia walory JSW zwiększyły swą cenę niemal 4-krotnie.

Kurs JSW skapitulował po wynikach
Kurs JSW skapitulował po wynikach
fot. REUTERS/Peter Andrews / / FORUM

O 12:27 akcjami JSW handlowano po kursie 27,08 zł, a więc o 8,7% niższym od środowego zamknięcia notowań. Jeszcze rano sytuacja nie wyglądała aż tak źle: po 2-procentowej przecenie na otwarciu kurs węglowej szybko odrobił straty i na chwilę nawet wyszedł nad kreskę. Spadki zintensyfikowały się dopiero po 11:00.

Przed sesją JSW opublikowała wyniki za drugi kwartał, które okazały się wyraźnie gorsze od oczekiwań analityków. Strata netto wyniosła 89,3 mln zł i była przeszło dwukrotnie większa od rynkowego konsensusu (-43,7 mln zł). Nieco gorsze od oczekiwań były także wyniki na poziomie operacyjnym (EBITDA).

Po zachowaniu kursu akcji można wnioskować, że rynek nie docenił poprawy w wynikach JSW, która względem ubiegłego roku znacząco ograniczyła straty. Spółce udało się w pierwszym półroczu zwiększyć wydobycie węgla o 10,3%, do 8,6 mln ton przy wzroście sprzedaży o 6,4% rdr. Ponadto o blisko jedną czwartą udało się obniżyć jednostkowy gotówkowy koszt wydobycia.

Czwartkową przecenę akcji JSW należy jednak umieścić w szerszym kontekście. Od wyznaczonego w styczniu historycznego minimum (8,66 zł) do ubiegłej środy (10 sierpnia) akcje JSW podrożały o 278% i pomimo dzisiejszej przeceny wciąż są o 153% droższe niż na początku roku.

KK

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~ja
Wyniki lepsze niż w ub.r. Restrukturyzacja zaczyna przynosić wyniki,a światowe ceny węgla koksowego idą w górę.Od jutra zacznie się znowu skupowanie przez mądrych graczy.
~Dell
Restrukturyzacja przez urlopy górnicze zawsze przynosi wyniki !!! Sprawdziła się w Wielkiej Brytanii i u Nas w latach 1998-2000. To sprawdzony i wypróbowany sposób.
~cezary
Chociaż wy dajcie spokój co do tych 13,15,16 itd przecież tego już dawno górnicy nie mają a i 13 zawiesili łącznie z barbórkami bynajmniej w JSW
~ww
Nie tłumacz, bo mało kto to rozumie. Ja interesuję się ogólnie JSW i wiem, że górnicy mają zwieszoną 14stkę i deputat węglowy. 13stki już nie ma jakieś 25 lat. Barbórka, która im została jest w rzeczywistości finansowana przez samych górnikow, bo z co miesięcznej pensji mają to potrącone. Tak więc jak kazdy sobie będzie dokładał Nie tłumacz, bo mało kto to rozumie. Ja interesuję się ogólnie JSW i wiem, że górnicy mają zwieszoną 14stkę i deputat węglowy. 13stki już nie ma jakieś 25 lat. Barbórka, która im została jest w rzeczywistości finansowana przez samych górnikow, bo z co miesięcznej pensji mają to potrącone. Tak więc jak kazdy sobie będzie dokładał co miesiąc daną kwotę to na koniec roku też dostanie dodatkową pensję. Nie trudno się tego dowiedzieć ale trzeba chcieć, a nie tylko słuchać propagandy w mediach.
~Max
Niech tylko uruchomią urlopy górnicze na Jas-mosie to akcje pójdą w górę, może nawet na 80-90zł.
~KC--PIS
ha ha ha a niby co kurs JSW ma do wyników ?
~aaa
dla mnie to już jest wyraźny omen aby kaście uprzywilejowanej zabrać wszystkie przywileje. Omen, omenem, ale jeszcze będą przywileje, kredkowe , barburki ,13,1415,16-stki bo podatnik pracuje i cicho siedzi. Ale jak niedźwiedź się obudzi to Was ....
~enta
tak wysoka przecena nie jest racjonalna,choć kurs już odbija,wyniki nie są aż tak złe tylko oczekiwania były z kosmosu
~gość
to przecież jasne, że leszcze kupują bo ktoś sprzedaje, czekać tylko jak będzie emisja akcji to wtedy dopiero spadną spółka tonie w długach to jak ma być rentowna.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki