REKLAMA

Kurs Allegro wystrzelił. Takich wzrostów nie było od lutego

2022-07-06 14:18
publikacja
2022-07-06 14:18
Kurs Allegro wystrzelił. Takich wzrostów nie było od lutego
Kurs Allegro wystrzelił. Takich wzrostów nie było od lutego
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Akcje Allegro od początku środowej sesji były bardzo mocne i zawiadywały odbiciem WIG20 po wyprzedaży na indeksie z dnia poprzedniego. Przy najwyższych obrotach skala wzrostów Allegro jest większa od tej z lutego, kiedy kurs odrabiał wojenny krach.

Kurs w środę zyskał 15,78 proc., doprowadzając cenę akcji do poziomu 26,42 zł, ostatni raz widzianą w kwietniu br. Wrażenie robiły również obroty, które  wyniosły ponad 250 mln zł i odpowiadały za ponad jedną czwartą obrotów na WIG20.

Bankier.pl

W komunikatach spółki nie ma informacji, która mogłaby tłumaczyć tak dynamiczną zwyżkę dużej spółki z najważniejszego giełdowego indeksu. Ostatnio podano, kto będzie od września nowym prezesem, ale to informacja znana już we wtorek, kiedy kurs wzrósł o mniej niż pół procent.

Spojrzenie na prowadzony rejestr krótkiej sprzedaży też nie przynosi nowych informacji o stopniowym zamykaniu "krótkich pozycji", a ostatnia wzmianka dotycząca Allegro jest z 24 czerwca i odnosi się do aktualizacji (zmniejszenia) pozycji krótkiej funduszu Marshall Wace LLP. Być może nowa aktualizacja powie więcej nt. środowych wzrostów. 

Wskazówką mogą być wzrosty spółek z branży e-commerce notowanych na Wall Street w czasie wtorkowej sesji oraz widoczne wyhamowanie spadków z ostatnich kilkunastu miesięcy, a nawet próba budowania trendu wzrostowego jak w przypadku Alibaby. We wtorek akcje Shopify zdrożały o 8,25 proc. Contex Logic. (Wish) był wyżej o 7,98 proc. a kurs Alibaby zdrożał o 3,56 proc., a od dna bessy z marca jest wyżej już o 64 proc.

Chartmaker

Obawy o recesję są powodem wyceniania przez rynek możliwego końca podwyżek stóp procentowych, a w przyszłości ich obniżki, co jest istotnym czynnikiem wspierającym sektor technologiczny. Zresztą przecena spółek z branży, zaprowadziła ich kursy poniżej poziomów sprzed pandemii, istotnie uatrakcyjniając wyceny.

Wzrosty Allegro mogą wpisywać się więc w ogólnoświatowy lepszy sentyment do branży. Podobnie wzrósł kurs innej branżowej spółki z GPW. Answear zanotował zwyżkę o ok. 12,1 proc. wspartą dobrymi szacunkami wyników za II kwartał.

Dwucyfrowy wzrost na akcjach Allegro nie był widziany od 28 lutego, kiedy kurs na zamknięciu wzrósł o 14 proc.

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (19)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tecdswv4t
Uspokójcie się z tymi wystrzałami. Wystarczy nam jedna Ukraina.
mul_roboczy
Były spadki, jest odbicie niestety dalej w klinie spadkowym. Zamiast szukać wyjaśnienia w układzie gwiazd należałoby coś napisać o AT ;)
grzegorzkubik
A co tu ma AT do rzeczy?
kazikwaw
Trzeba przyznać, że dzisiaj nieźle allegro „szarpnęło”.
dsilwon
Szkoda, że autor nie wspomniał jaki był wcześniej spadek i zdziwiony :D
samsza
Ktoś ogłosi podwyżkę marży, opłat czy co tam "oferuje", leci w górę.
Gdy zapowiadają, obniżki, np. że węgiel będą sprzedawać po 1000 za tonę, kopalnie w dół.
grzegorzkubik
Gdzie są ci mądrale co wieszczyli upadek Allegro?
grzegorzkubik odpowiada pisflacja
Mam akcje Allegro.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki