Kulczyk: Zdrowa konkurencja na "rynku start-upu"

redaktor Bankier.tv

- Konkurencja jest zdrowa i dobra. Najważniejsze, by działała na równych zasadach. Im więcej będzie takich inicjatyw, tym lepiej zarówno dla start-upów, jak i inwestorów - tak Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments komentuje w Pulsie Dnia wysyp inicjatyw venture capital i promujących start-upy w Polsce.

Sam Kulczyk uruchomił w tym roku akcelerator dla biznesów technologicznych pod nazwą InCredibles. Ale on sam nie traktuje tej inicjatywy jako plebiscytu na najlepszy start-up. - Masterchef ma wyłonić wybitnego kucharza, my nie chcemy wyłaniać zwycięzcy w ramach akceleratora InCredibles, tylko pomagać przedsiębiorcom. To nie jest konkurs - tłumaczy.

- Chciałbym pokazać, że w Polsce są pieniądze, ale to nie pieniądze są tym, co na rynku jest dziś najbardziej potrzebne. Najbardziej potrzebny jest odpowiedni mentoring i to, że te start-upy mogą w sposób transparentny otrzymać pomoc. Zależy nam na tym, żeby rozwijać rynek, zmieniać mentalność, bo start-upy są nieodłączną i potrzebną częścią ekosystemu biznesowego w Polsce - mówi.

Sebastiana Kulczyka pytamy też o jego decyzje inwestycyjne w ostatnim czasie, o to czy uprawnione jest mówienie o "rynku start-upu" w Polsce oraz o dalsze losy wyłonionych w ramach InCredibles firm.

Paweł Sołtys

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 karol__79

Dawniej ludzie pukali się w czoło kiedy inwestowano w gry video. Dziś to żyła złota. Podobnie ze startupami Kulczyk wyczuwa trend i jak udowadnia raczej się nie myli

! Odpowiedz
0 0 dagmaradobosz

Konkurencja to podstawa wolnego rynku, Kulczyk to rozumie dlatego tak dobrze sobie radzi

! Odpowiedz
3 3 _justus

Tak, tak - konkurencja jest bardzo zdrowa i dobra. Na przykład przy zakupie firm telekomunikacyjnych jest dobra, a i przy budowie prywatnych autostrad za państwowe pieniadze jest dobra. Bezczelność niektórych po prostu nie zna granic.

! Odpowiedz
6 1 karol__79

Kulczyk wie co mówi. Starupy to dziś rosnąca branża, bardzo konkurencyjna. Jego wsparcie dla projektów pozwoli polskim przedsiębiorcom ruszyć na zachód.

! Odpowiedz
3 4 grzechu_comeback

hu hu he he ha ha, jak widać humor w TYM temacie mnie nie opuszcza. "Wsparcie" czy okazja zarobku? Bo przecież skoro ryzyko to musi być premia za to ryzyko. Okazji dużo, bo w Polsce to nadal nisza. Przykład autostrad i ciechu wskazuje, że filantropii należy szukać pod innym adresem.

! Odpowiedz
3 6 grzechu_comeback

Miste Kulczyk o konkurencji?!?!? ZDROWEJ?!?!?! he he he he he !!!! u hu hu hu!!!! ho ho ho ho!!Bardzo specyficzny rodzaj konkurencji ta "skorupka" miała okazję nasiąknąć.....

! Odpowiedz
3 8 bankierkomentuje

Kulczyk wystawil ville w Szwajcarii na sprzedaz bo musi oplacic rachunki ? Dr Jan pewnie sie przewala z boku na bok i podarowac sobie nie moze ze tak panstwo EU ru..... jego syna i to prosto w kakao.
Jeszcze troche to sie Polska dobierze do niego z Ciech, ciekawe co nastepnego wtedy sprzeda.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autostrada- wielkopolska-komisja-europejska,105,0,2358377.htmlPanie Kulczyk a co stalo sie z tym szlagierowo-NIEUDACZNYM biznesem pana: Stanusch Technologies ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.