Kulczyk: Zdrowa konkurencja na "rynku start-upu"

redaktor Bankier.tv

- Konkurencja jest zdrowa i dobra. Najważniejsze, by działała na równych zasadach. Im więcej będzie takich inicjatyw, tym lepiej zarówno dla start-upów, jak i inwestorów - tak Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments komentuje w Pulsie Dnia wysyp inicjatyw venture capital i promujących start-upy w Polsce.

Sam Kulczyk uruchomił w tym roku akcelerator dla biznesów technologicznych pod nazwą InCredibles. Ale on sam nie traktuje tej inicjatywy jako plebiscytu na najlepszy start-up. - Masterchef ma wyłonić wybitnego kucharza, my nie chcemy wyłaniać zwycięzcy w ramach akceleratora InCredibles, tylko pomagać przedsiębiorcom. To nie jest konkurs - tłumaczy.

- Chciałbym pokazać, że w Polsce są pieniądze, ale to nie pieniądze są tym, co na rynku jest dziś najbardziej potrzebne. Najbardziej potrzebny jest odpowiedni mentoring i to, że te start-upy mogą w sposób transparentny otrzymać pomoc. Zależy nam na tym, żeby rozwijać rynek, zmieniać mentalność, bo start-upy są nieodłączną i potrzebną częścią ekosystemu biznesowego w Polsce - mówi.

Sebastiana Kulczyka pytamy też o jego decyzje inwestycyjne w ostatnim czasie, o to czy uprawnione jest mówienie o "rynku start-upu" w Polsce oraz o dalsze losy wyłonionych w ramach InCredibles firm.

Paweł Sołtys

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj więcej na temat: Puls Dnia

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 karol__79

Dawniej ludzie pukali się w czoło kiedy inwestowano w gry video. Dziś to żyła złota. Podobnie ze startupami Kulczyk wyczuwa trend i jak udowadnia raczej się nie myli

! Odpowiedz
0 0 dagmaradobosz

Konkurencja to podstawa wolnego rynku, Kulczyk to rozumie dlatego tak dobrze sobie radzi

! Odpowiedz
3 3 _justus

Tak, tak - konkurencja jest bardzo zdrowa i dobra. Na przykład przy zakupie firm telekomunikacyjnych jest dobra, a i przy budowie prywatnych autostrad za państwowe pieniadze jest dobra. Bezczelność niektórych po prostu nie zna granic.

! Odpowiedz
6 1 karol__79

Kulczyk wie co mówi. Starupy to dziś rosnąca branża, bardzo konkurencyjna. Jego wsparcie dla projektów pozwoli polskim przedsiębiorcom ruszyć na zachód.

! Odpowiedz
3 4 grzechu_comeback

hu hu he he ha ha, jak widać humor w TYM temacie mnie nie opuszcza. "Wsparcie" czy okazja zarobku? Bo przecież skoro ryzyko to musi być premia za to ryzyko. Okazji dużo, bo w Polsce to nadal nisza. Przykład autostrad i ciechu wskazuje, że filantropii należy szukać pod innym adresem.

! Odpowiedz
3 6 grzechu_comeback

Miste Kulczyk o konkurencji?!?!? ZDROWEJ?!?!?! he he he he he !!!! u hu hu hu!!!! ho ho ho ho!!Bardzo specyficzny rodzaj konkurencji ta "skorupka" miała okazję nasiąknąć.....

! Odpowiedz
3 8 bankierkomentuje

Kulczyk wystawil ville w Szwajcarii na sprzedaz bo musi oplacic rachunki ? Dr Jan pewnie sie przewala z boku na bok i podarowac sobie nie moze ze tak panstwo EU ru..... jego syna i to prosto w kakao.
Jeszcze troche to sie Polska dobierze do niego z Ciech, ciekawe co nastepnego wtedy sprzeda.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autostrada- wielkopolska-komisja-europejska,105,0,2358377.htmlPanie Kulczyk a co stalo sie z tym szlagierowo-NIEUDACZNYM biznesem pana: Stanusch Technologies ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl