REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kukiz o zmianach w tzw. ustawie medialnej: druga taka okazja na repolonizację mediów może się już nie zdarzyć

2021-08-11 14:05
publikacja
2021-08-11 14:05
Kukiz o zmianach w tzw. ustawie medialnej: druga taka okazja na repolonizację mediów może się już nie zdarzyć
Kukiz o zmianach w tzw. ustawie medialnej: druga taka okazja na repolonizację mediów może się już nie zdarzyć
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

W naszym programie był i jest plan repolonizacji mediów; druga taka okazja na to może się już nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych Kukiz'15 - stwierdził w środę Paweł Kukiz w kontekście projektu PiS nowelizacji tzw. ustawy medialnej.

Kukiz w mediach społecznościowych zamieścił nagranie z kampanii prezydenckiej w 2015 roku. "Ostatnie dni to był popis TVN24 i podobnych reżimowych mediów. To były popisy. Osiągnęliście mistrzostwo propagandy, mistrzostwo. Przebiliście swoje wcześniejsze wzory, przebiliście komunistów. Jesteście mistrzami manipulacji w 80 proc. kupieni przez zagranicę" - mówił wówczas.

Kukiz napisał, że "od tamtej pory nie zmienił zdania tak o tych +wolnych+ jak i +reżimowych+ mediach". "Jedne warte drugich, a różnice co do skali manipulacji- w TVP czy w TVN24 - niewielkie" - stwierdził.

"Od 2015 w programie K'15 był i jest plan repolonizacji mediów. Niedopuszczalną dla nas jest sytuacja, gdy jakiś kraj spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może posiadać pakiet większościowy w mediach państwa UE" - podkreślił.

Kukiz dodał, że "we Francji maksymalny udział kapitału +niefrancuskiego+ to 20 proc". "I nikt się tam nie burzy, że +demokracja umiera+" - napisał. "U nas Amerykanie mogą posiadać 100 proc. i w każdej chwili (jak tylko uznają to za stosowne) odsprzedać je komukolwiek - Czechom, Kolumbijczykom, Rosji, Kanadzie" - dodał.

"Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na rękę PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji, ale wiem też, że druga taka okazja (na repolonizację, czyli uniemożliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K'15" - napisał Kukiz.

"Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości by kontynuować działalność, po drugie - poza TVN jest jeszcze Polsat i parę innych telewizji a po trzecie - możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego" - napisał Kukiz.

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Porozumienie zaproponowało, aby katalog państw mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone. PiS odrzucił ten pomysł.

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu. Po złożeniu poprawek, m.in. przez PiS, projekt trafił ponownie do sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która ma zebrać się o godz. 14.30. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (42)

dodaj komentarz
petrolnuts
Palikot już nie, ani Petru, odpadł Kukiz. W takim razie postawcie teraz na Hołownię. A potem kolejny ktoś się pojawi.
krrzysiek2
spodobała mi się wypowiedź Borysewicza w mediach społecznościowych odnośnie kukiza.
cyt: żałuję każdego dnia w którym podałem ci rękę ty gnoju" treściwe i dosadne...
konfederacja podobnie zasługuje na takie epitety.
tubak
Kukiz to typowy okaz sprzedawczyka ,cwaniaka. Nic nie wartego pajaca.
gronostaj
Szukam synonimu dla słowa szmata.
langdon25
Proszę bardzo :

KUKIZ
OCIEPA
WITEK
SUSKI
SASIN

jest tego w sejmie przynajmniej 229
langdon25
Judasz (Kukiz):
Druga okazja za załatwienie kilku posad za 50tys zł miesięcznie może się nie zdażyć.
andregru
"Kukiz: Druga okazja na repolonizację mediów może się nie zdarzyć" - wóda wypaliła ci mózg pisowski piesku sprzedajny .
langdon25
Jutro wymieniam judasza w drzwiach na Kukiza - podobno już można kupić w dobrych marketach budowlanych .
talmud
ktory z nietroli chce lizać .....demokratyczne xxx.....LMAO
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki