REKLAMA

Kuczyński: Widmo Plunge Protection Team krąży nad giełdami

2008-03-12 12:08
publikacja
2008-03-12 12:08
Od dwudziestu lat po rynkach akcji krąży widmo Plunge Protection Team (PPT), czyli w wolnym tłumaczeniu amerykańskiej grupy do spraw przeciwdziałania giełdowym krachom. Co pewien czas pojawiają się komentarze, w których autorzy zwracają uwagę na dziwne wydarzenia tłumacząc to działaniami PPT. Część uczestników gry giełdowej się z nimi zgadza, ale niemała (chyba większa) część uważa ich za fantastów kierujących się spiskową teorią dziejów.

Można powiedzieć, że PPT to takie nasze, giełdowe UFO, ale jeśli za temat zabierają się tak poważne gazety jak na przykład The Washington Post (to dziennikarz tej gazety wymyślił nazwę grupy w 1997 roku) to coś w tym musi być. Przede wszystkim oficjalnie nie ma zespołu o takiej nazwie. Owszem, prezydent Ronald Reagan powołał 18 marca 1988 roku ciało o nazwie Working Group on Financial Markets (WGFM). Była to reakcja na giełdowy krach z 1987 roku, kiedy to 19 października indeks Dow Jones spadł o 22,6 procent.

W skład tego zespołu wchodzić mieli: sekretarz skarbu, szef Rezerwy Federalnej, szef SEC (komisji papierów wartościowych) i szef CFTC (komisja ds. towarowego rynku terminowego). Celem tego zespołu miały być inicjatywy zmierzające do zmiany prawa i oddziaływania na sektor prywatny w celu „poprawienia integralności, efektywności, ładu i konkurencyjności rynków finansowych i zaufania inwestorów”.

Więcej na blogu Piotra Kuczyńskiego. Zapraszamy.
Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~KEYS
proponuję Panu Kuczyńskiemu powrót do przeszłości, szkoda ze jego PPT nie wisiało nad WGI.........
~stary makler
to jasne że będą spadki, powód jest oczywisty - nie ma powodów do wzrostów; w tym półroczu obsówka ze 20% to nie będzie za mało
~aro
jasne, idz sie wyspij kolego, a ja mowie bada wzrosty (i co tez mam racje)
~m2 odpowiada ~aro
Dnia 2008-03-12 o godz. 14:14 ~aro napisał(a):
> jasne, idz sie wyspij kolego, a ja mowie bada wzrosty (i co
> tez mam racje)
no niestety ale nie masz
~Dd
odswiezony przedwczorajszy artykul z Parkietu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki