Kuczyński: Surowcowy zawrót głowy

Ostatnie napięcia w międzynarodowym handlu mają pierwszy wyraźny efekt uboczny: zwyżkę cen surowców. Ropa Brent zbliżyła się do poziomu 75 dol. za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od prawie 3,5 roku. Rekordy notują też ceny niklu, aluminium i surowce rolne. Czy to inflacyjny impuls, który odbije się czkawką światowej gospodarce? Czy może przejściowy stan, który minie, gdy tylko spadnie napięcie handlowe?

O tym, o danych o polskiej inflacji i sile złotego porozmawiamy z głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion Piotrem Kuczyńskim.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 pytek21

Prowadzący mógłby się nauczyć że istnieje tryb przypuszczajacy!
Pan Kuczyński mowi: "jesli", "gdyby" w sprawie getbacku a a prowadzący w trybie oznajmiajacym że getback już zbankrutował. Polski nie jest trudny, serio

! Odpowiedz
12 22 madarot

Surowce łącznie z surowcami żywnościowymi mogą sobie drożeć, prezes GUS i tak ogłosi, że inflacja spada. Rząd dąży do celu aby wykazać-udowodnić, ze średnioroczna inflacja nie będzie wyższa niż 1,5% co oczywiście jest bzdurą, ale kto im zabroni, wszystkie prawie narzędzia do uprawiania propagandy sukcesu mają w swoich rękach. W taki oto sposób przed wyborami zwaloryzują emerytury na śmieszne kwoty i będzie ich stać na podniesienie o 200 zł (taką kwotę słyszałem z ust od tej co wyszła z wora) emerytur najniższych kosztem wyższych emerytur. A że tych najniższych jest zdecydowanie więcej to kochani emeryci nie zawidą przy urnach wyborczych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz