Kubica wraca do F1. Orlen ma sponsorować Williamsa

Robert Kubica wraca do bolidu F1. Będzie się ścigał w barwach Williamsa, a sponsorem teamu zostanie PKN Orlen – donosi RMF FM. Polska spółka ma wyłożyć na ten cel 10 mln euro.

(fot. XPB/Press Association Images / FORUM)

Zgodnie z informacjami podanymi przez dziennikarzy radia, Orlen ma sponsorować nie tylko polskiego kierowcę, lecz cały zespół. W zamian za to Robert Kubica ma zostać kierowcą Williamsa. Dotychczas polski sportowiec pełnił w nim rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego.

Logotyp polskiego koncernu ma być bardzo dobrze wyeksponowany. Pojawi się na bolidzie, strojach Kubicy i innych członków zespołu. Według informacji RMF FM, Orlen zdecydował się na ten krok, by promować się w innych krajach.

Roberto Chinchero, dziennikarz motosport.com blisko związany z Robertem potwierdził, że Kubica podpisał umowę z Williamsem. Kontrakt ma obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Pierwszy wyścig sezonu zaplanowany jest na marzec i odbędzie się w Australii. W czwartek z kolei odbędzie się konferencja Williamsa, na której ma się pojawić polski kierowca.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 16 2kbb

Bardzo dobre pociągnięcie .... Morawiecki myśli perspektywicznie o rozwoju polskich firm poza granicami Polski... Branża F1 jest szczególnie innowacyjna i daje wjazd na salony światowej motoryzacji....

! Odpowiedz
10 5 jes

Modlisz się do niego co wieczór? Dobra decyzja jeżeli jest dobra biznesowo i dla spółki, co ma do tego Powerpoint? Większość wyborców pisu nie cierpi Kubicy bo nie trawią każdego kto do czegoś doszedł i na tym zarobił.

! Odpowiedz
2 2 rob2 odpowiada jes

Spoko, jakby Donald dokonał tego 'wiekopomnego' kroku to sikałbyś ze szczęścia.....

! Odpowiedz
6 1 andre92

ANALOGIA - Dlaczego nasz rząd płaci podwójnie panu Mariuszowi Wlazły - siatkarzowi Skra Bełchatów - raz wpłacając poprzez Związek Piłki Ręcznej a drugi przez firmę PGE - któraj jest sponsorem klubu Skra Bełchatów?? -

! Odpowiedz
0 3 teofil

Bo to się opłaca! I niech zarabia i robi swoje!

! Odpowiedz
6 14 andre92

Co według Was jest lepsze - wydanie 40 mln na reklamę o zasięgu globalnym przez firme która sprzedaje swój towar w kilku kraja EU - PRZYPADEK ORLENU - czy wydanie 40 mln na umieszczenie tablicy na jednym stadionie która sprzedaje energie jedynie w kraju a reklama nie ma praktycznie żadnego wpływu na ich zysk -PRZYPADEK PGE

! Odpowiedz
2 3 hfjdj

Wyslij email do tej firmy ze gafe zrobili.

! Odpowiedz
0 1 teofil

PGE :) Państwowy Gigant Energetyczny :) Po to te 40 baniek. :)

! Odpowiedz
36 19 fakty

Czyli Orlen będzie wypłacał panu Kubicy pensje, a pan Kubica jako rezydent podatkowy Monaco, będzie podatki płacił tam. I jaka to będzie reklama dla Orlenu, skoro w Polsce F1 nie interesuje się nikt, a za granicą Orlen działa pod inną marką. Dziwi mnie też pan Morawiecki, jak był prezesem BZ WBK to nie widziało muś mu się płacić Kubicy z pieniędzy banku. Jak został premierem to już przeszkód nie widzi, żeby płacić Kubicy pieniędzmi wszystkich Polaków. Patriota - bardziej troszczył się o pieniądze zachodniego banku niż pieniądze Polaków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.