REKLAMA

Kubica będzie sponsorowany przez Orlen?

2018-10-16 10:04, akt.2018-10-16 11:28
publikacja
2018-10-16 10:04
aktualizacja
2018-10-16 11:28

Robert Kubica wróci do regularnego ścigania się w Formule 1? Czeka na to wielu fanów, a nadzieję pobudzić mogą informacje, że nad sponsorowaniem pierwszego (i jedynego do tej pory) Polaka w F1 zastanawia się koncern Orlen.

fot. XPB/Press Association Images / / FORUM

Informacje na temat ewentualnego finansowania Kubicy podały „Super Express” i Radio ZET. Kierowca był widziany w poniedziałek w centrali Orlenu. Spółka potwierdziła, że spotkanie było planowane od kilku tygodni, bo ta chce zostać sponsorem Kubicy. Wsparcie finansowe znacznie ułatwiłoby Polakowi powrót do kokpitu bolidu Formuły 1.

Wizytę Kubicy w siedzibie Orlenu potwierdził na swoim Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek, gdzie podzielił się zdjęciem ze sportowcem.

Informacje o nowym sponsorze Kubicy pojawiły się w obliczu treści nowo ujawnionych przez Onet.pl nagrań, na których premier Mateusz Morawiecki (wówczas szef banku BZ WBK) mówi o kierowcy: - „Na szczęście złamał rękę, raz, drugi. Ja nie chcę, k...a, co roku pięć dych płacić”. Bank, któremu szefował Morawiecki, miał bowiem zostać sponsorem Kubicy, gdyby nie doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego sportowiec doznał poważnych obrażeń, stawiających pod znakiem zapytania jego przyszłość w motorsporcie.

Wczoraj Robert Kubica spotkał się z premierem Morawieckim. Na Instagramie kierowca napisał: „I nam doszedł jeden temacik do dzisiejszej agendy. No hard feelings (Bez urazy – przyp. red.) i jedziemy dalej!”.

Od początku sezonu 2018 Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa. Z posady drugiego kierowcy Polaka wygryzł Siergiej Sirotkin – szacowano bowiem, że wniesie on do zespołu więcej pieniędzy.

Sponsorami Kubicy są obecnie koncern paliwowy Lotos i producent suplementów Olimp.

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
trooper
PiS przetrzyma Kubicę w szachy aż do czasu jak afera z premierem ucichnie. Jak Kubica podskoczy to Orlen kasy nie da. TK sobie rząd kupuje ludzi. Ohydne to i niesprawiedliwe, ale co począć?
sel
Myślałem ,że w Formule 1 to się jest bo się najlepiej jeździ? i dlatego dobrze zarabia i nie potrzeba sponsorów? tylko oni sami przychodzą i płacą bo się reklamują?
trybuch
To wszystko co robi Morawiecki z rządem jest żałosne. Jak był w banku hiszpańskim nie chciał sponsorować a jak firmy polskiego narodu to mozna rozdawać.
fakty
Czy Pan Kubica patriota płaci już podatki w Polsce czy dalej jest rezydentem Monte Carlo. Czy
ginwithtonic
Państwo PIS to jedno wielkie przekupstwo. Na taśmach Morawiecki cieszył się, że Kubica złamał ręke i nie musi płacić na zespół Ferrari gdzie Kubica wtedy startował prywatnych 50 milionów a teraz w ramach przeprosin Orlen tak naprawdę z publicznych środków ma płacić za starty Kubicy 40 ml rocznie? I to wszystko Państwo PIS to jedno wielkie przekupstwo. Na taśmach Morawiecki cieszył się, że Kubica złamał ręke i nie musi płacić na zespół Ferrari gdzie Kubica wtedy startował prywatnych 50 milionów a teraz w ramach przeprosin Orlen tak naprawdę z publicznych środków ma płacić za starty Kubicy 40 ml rocznie? I to wszystko po wczorajszym spotkaniu Morawieckiego z Kubicą? Bardzo drogie te przeprosiny szkoda, że nie za pinokia kasę.
sel
Nie rozumiem dlaczego Orlen ma płacić za czyjeś starty? to nie ważna jazda tylko sponsorzy?
2kbb
Morawiecki szuka nowych gałęzi przemysłu i handlu które można w Polsce aktywować ?
To dobra droga i kierunek choć wymagająca ogromnej pracy i uwagi... Morawiecki pokazuje jak można zagospodarować talenty i cenne dobra w Polsce... Patrząc ile obecny Rząd zrobił w 3 lata aż trudno sobie wyobrazić ile może zdziałać
Morawiecki szuka nowych gałęzi przemysłu i handlu które można w Polsce aktywować ?
To dobra droga i kierunek choć wymagająca ogromnej pracy i uwagi... Morawiecki pokazuje jak można zagospodarować talenty i cenne dobra w Polsce... Patrząc ile obecny Rząd zrobił w 3 lata aż trudno sobie wyobrazić ile może zdziałać w kolejne 2 kadencje.... Wow...!!!
histeryk
Pan Premier lubi przypisywać sobie cudze sukcesy, projekty rozwijane od lat nazywać swoimi, lubi upaństwawiać gospodarkę, upartyjniać spółki. W jego narracji historia zaczyna się w grudniu 2015 r. po wygranych wyborach.
search
Sciema, przed wyborami by zneutralizowac Mateuszka
zehuckziel
Nie spoufalaj się ,bo Pan Mateusz to nie Twoja liga.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki