Kubica będzie sponsorowany przez Orlen?

Robert Kubica wróci do regularnego ścigania się w Formule 1? Czeka na to wielu fanów, a nadzieję pobudzić mogą informacje, że nad sponsorowaniem pierwszego (i jedynego do tej pory) Polaka w F1 zastanawia się koncern Orlen.

Orlen zastanawia się nad sponsorowaniem Roberta Kubicy
Orlen zastanawia się nad sponsorowaniem Roberta Kubicy (fot. XPB/Press Association Images / FORUM)

Informacje na temat ewentualnego finansowania Kubicy podały „Super Express” i Radio ZET. Kierowca był widziany w poniedziałek w centrali Orlenu. Spółka potwierdziła, że spotkanie było planowane od kilku tygodni, bo ta chce zostać sponsorem Kubicy. Wsparcie finansowe znacznie ułatwiłoby Polakowi powrót do kokpitu bolidu Formuły 1.

Wizytę Kubicy w siedzibie Orlenu potwierdził na swoim Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek, gdzie podzielił się zdjęciem ze sportowcem.

Informacje o nowym sponsorze Kubicy pojawiły się w obliczu treści nowo ujawnionych przez Onet.pl nagrań, na których premier Mateusz Morawiecki (wówczas szef banku BZ WBK) mówi o kierowcy: - „Na szczęście złamał rękę, raz, drugi. Ja nie chcę, k...a, co roku pięć dych płacić”. Bank, któremu szefował Morawiecki, miał bowiem zostać sponsorem Kubicy, gdyby nie doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego sportowiec doznał poważnych obrażeń, stawiających pod znakiem zapytania jego przyszłość w motorsporcie.

Wczoraj Robert Kubica spotkał się z premierem Morawieckim. Na Instagramie kierowca napisał: „I nam doszedł jeden temacik do dzisiejszej agendy. No hard feelings (Bez urazy – przyp. red.) i jedziemy dalej!”.

Od początku sezonu 2018 Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa. Z posady drugiego kierowcy Polaka wygryzł Siergiej Sirotkin – szacowano bowiem, że wniesie on do zespołu więcej pieniędzy.

Sponsorami Kubicy są obecnie koncern paliwowy Lotos i producent suplementów Olimp.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 4 trooper

PiS przetrzyma Kubicę w szachy aż do czasu jak afera z premierem ucichnie. Jak Kubica podskoczy to Orlen kasy nie da. TK sobie rząd kupuje ludzi. Ohydne to i niesprawiedliwe, ale co począć?

! Odpowiedz
1 2 sel

Myślałem ,że w Formule 1 to się jest bo się najlepiej jeździ? i dlatego dobrze zarabia i nie potrzeba sponsorów? tylko oni sami przychodzą i płacą bo się reklamują?

! Odpowiedz
14 18 trybuch

To wszystko co robi Morawiecki z rządem jest żałosne. Jak był w banku hiszpańskim nie chciał sponsorować a jak firmy polskiego narodu to mozna rozdawać.

! Odpowiedz
13 15 fakty

Czy Pan Kubica patriota płaci już podatki w Polsce czy dalej jest rezydentem Monte Carlo. Czy

! Odpowiedz
16 20 ginwithtonic

Państwo PIS to jedno wielkie przekupstwo. Na taśmach Morawiecki cieszył się, że Kubica złamał ręke i nie musi płacić na zespół Ferrari gdzie Kubica wtedy startował prywatnych 50 milionów a teraz w ramach przeprosin Orlen tak naprawdę z publicznych środków ma płacić za starty Kubicy 40 ml rocznie? I to wszystko po wczorajszym spotkaniu Morawieckiego z Kubicą? Bardzo drogie te przeprosiny szkoda, że nie za pinokia kasę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 sel

Nie rozumiem dlaczego Orlen ma płacić za czyjeś starty? to nie ważna jazda tylko sponsorzy?

! Odpowiedz
52 36 2kbb

Morawiecki szuka nowych gałęzi przemysłu i handlu które można w Polsce aktywować ?
To dobra droga i kierunek choć wymagająca ogromnej pracy i uwagi... Morawiecki pokazuje jak można zagospodarować talenty i cenne dobra w Polsce... Patrząc ile obecny Rząd zrobił w 3 lata aż trudno sobie wyobrazić ile może zdziałać w kolejne 2 kadencje.... Wow...!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 34 histeryk

Pan Premier lubi przypisywać sobie cudze sukcesy, projekty rozwijane od lat nazywać swoimi, lubi upaństwawiać gospodarkę, upartyjniać spółki. W jego narracji historia zaczyna się w grudniu 2015 r. po wygranych wyborach.

! Odpowiedz
55 39 search

Sciema, przed wyborami by zneutralizowac Mateuszka

! Odpowiedz
29 27 zehuckziel

Nie spoufalaj się ,bo Pan Mateusz to nie Twoja liga.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.