REKLAMA
PIT 2023

Kto oferuje najszybszy internet mobilny i domowy? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus

2022-07-12 09:15
publikacja
2022-07-12 09:15

Kolejny miesiąc i kolejne roszady w rankingu internetu mobilnego oferowanego przez czterech największych operatorów. Choć liderem pod względem świadczonych usług, podobnie jak w maju, została sieć Play, za jej plecami doszło do przetasowania – wynika z raportu serwisu speedtest.pl. Kto w czerwcu oferował najszybszy internet mobilny i domowy?

Kto oferuje najszybszy internet mobilny i domowy? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus
Kto oferuje najszybszy internet mobilny i domowy? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus
/ Shutterstock

Ranking internetu mobilnego LTE

W czerwcu 2022 r. na najwyższą średnią prędkość pobierania danych mogli liczyć, podobnie jak w maju, klienci sieci Play (średnio 44,7 Mb/s). Aby utrzymać pozycję lidera, wystarczył wzrost średniej prędkości względem maja o 0,4 Mb/s.

Średnia prędkość internetu LTE w czerwcu 2022 r. – ranking operatorów

Sieć

Pobieranie danych

[w Mb/s]

Przesyłanie danych

[w Mb/s]

Ping [w ms]

Play

44,7

10,8

34

T-Mobile

43,0

10,1

33

Orange

41,3

9,9

28

Plus

39,6

9,7

38

Źródło: Raport Speedtest.pl

Znacznie mocniej – odpowiednio o 1,6 Mb/s i 2/2 Mb/s w skali miesiąca – jakość świadczonych usług podnieśli kolejni w rankingu: T-Mobile (średnio 43,0 Mb/s) oraz Orange (średnio 41,3 Mb/s). Poniżej poziomu 40 Mb/s zszedł majowy wicelider – Plus.

Klienci sieci Play mogli w czerwcu liczyć także na najwyższą średnią prędkość przesyłania danych (średnio 10,8 Mb/s). Pozostali czołowi operatorzy działający w Polsce oferowali ok. 10 Mb/s. Najstabilniejsze łącze (średni ping 28 ms) oferowało Orange.

Biorąc pod uwagę największe polskie miasta, na najwyższą średnią prędkość pobierania plików mogli liczyć w czerwcu użytkownicy internetu mobilnego w Katowicach (średnio 49,3 Mb/s). W przypadku poszczególnych operatorów i miast, najwyższą średnią prędkość internetu mobilnego oferował Plus. Abonenci tej sieci w Bydgoszczy mogli liczyć na pobieranie plików ze średnią prędkością 69,2 Mb/s.

Ranking internetu domowego

Pozycję lidera wywalczoną w maju utrzymało także T-Mobile (internet stacjonarny), które oferowało średnią prędkość na poziomie 206,5 Mb/s. Próg 200 Mb/s, tak jak w maju, przekroczyło jeszcze UPC. Nie dobiła do niego INEA (średnio 191,9 Mb/s), która nieznacznie obniżyła średnią prędkość pobierania danych. Poza podium znalazła się Vectra (średnio 175,6 Mb/s), której klienci mogli liczyć n najmocniejszy wzrost transferu.

Średnia prędkość internetu domowego w czerwcu 2022 r. – ranking operatorów

Sieć

Pobieranie danych

[w Mb/s]

Przesyłanie danych

[w Mb/s]

Ping [w ms]

T-Mobile

206,5

92,7

15

UPC

201,4

40,2

18

INEA

191,9

178,3

11

Vectra

175,6

39,4

21

Źródło: Raport Speedtest.pl

Na średnią prędkość internetu domowego powyżej 100 Mb/s mogli liczyć w czerwcu również klienci sieci: Toyta, Orange, Multimedia i Netia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę średni transfer w przypadku przesyłania danych, tradycyjnie na pierwszym miejscu uplasowała się INEA. Jej abonenci mogli liczyć także na najbardziej stabilne łącze (średni ping 11 ms).

W zestawieniu miast z najszybszym internetem domowym brylował w czerwcu Poznań, gdzie można było liczyć na średnią prędkość przesyłania danych na poziomie 144 Mb/s.

MKZ

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wic
Plus nie ma zasięgu GSM poza miastami, a co dopiero internet
inwestor.pl
Internet z Play nadaje się do kibla. Odradzam.
deoc
Nie mogę zgodzić się z przedmówcami, że internet domowy nie działa poza aglomeracjami sam mieszkam w środku lasu i obecnie używam zestawu t-mobile office 5 g bez limitu prędkości i pobierania. Oczywiście modem działa w trybie LTE i ustawiony na parapecie na parterze w środku lasu osiąga transfery 110 MBps pobieranie 30 Mbps wysyłanie.Nie mogę zgodzić się z przedmówcami, że internet domowy nie działa poza aglomeracjami sam mieszkam w środku lasu i obecnie używam zestawu t-mobile office 5 g bez limitu prędkości i pobierania. Oczywiście modem działa w trybie LTE i ustawiony na parapecie na parterze w środku lasu osiąga transfery 110 MBps pobieranie 30 Mbps wysyłanie. Niestety przez jakiś czas jeszcze nie będę mógł zamontować modemu pod szczytem dachu myślę że transfery będą znacznie lepsze kropka jedynym problemem ale do przełknięcia dla osób mieszkających na wsi albo w środku lasu jest cena która wynosi 110 zł miesięcznie
zenonn
Kogo to obchodzi?
Internet mobilny nie działa poza dużymi skupiskami ludzi
Swiatłowód nie jest dostępny poza miastami

Powiązane: Sieci komórkowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki