REKLAMA

Krzysztof Bachta zrezygnował z funkcji prezesa Alior Banku

2020-05-13 03:07
publikacja
2020-05-13 03:07

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - poinformował w środę bank. Rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację i powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu.

fot. / / Alior Bank

"Zarząd Alior Bank Spółka Akcyjna informuje, że (...) Pan Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Alior Banku S.A. z dniem 12 maja 2020 r." - poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację Bachty i podziękowała za jego wkład "w budowanie pozycji rynkowej Banku".

W październiku 2018 r. rada nadzorcza banku powołała Krzysztofa Bachtę w skład zarządu Alior Banku, powierzając mu stanowisko wiceprezesa kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa zarządu. Pod koniec lutego 2019 r. KNF jednogłośnie wyraziła zgodę się na powołanie Bachty na stanowisko prezesa banku.

"Jednocześnie z dniem 12 maja 2020 r. Rada Nadzorcza Banku powołała w skład Zarządu Banku Panią Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko Wiceprezesa Zarządu oraz kierowanie pracami Zarządu" - czytamy w środowym komunikacie zarządu.

Ponadto, rada nadzorcza upoważniła jej przewodniczącego Tomasza Kulika do podpisania w imieniu RN wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa zarządu banku.

W komunikacie przekazano, że zgodnie ze złożonym oświadczeniem, powołany wiceprezes zarządu banku nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec banku, jak i nie uczestniczy w spółkach konkurencyjnych jako wspólnik spółek cywilnych, osobowych, ani też jako członek organów spółek kapitałowych lub innych, konkurencyjnych osób prawnych. Jak poinformowano, zgodnie ze złożonym oświadczeniem nie figuruje również w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.

Jak poinformowano w komunikacie, Iwona Duda od ponad 20 lat związana jest z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej jako Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełniła także funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej oraz w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Ukończyła również Studium dla Doradcy Inwestycyjnego – Analityka Papierów Wartościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka publikacji eksperckich poświęconych rynkowi finansowemu oraz systemowi emerytalnemu. Odbyła zawodowe staże zagraniczne w USA oraz w organach administracji centralnej i rządowej w Niemczech.

Alior Bank jest bankiem depozytowo-kredytowym, obsługującym osoby fizyczne, prawne i inne podmioty będące osobami krajowymi i zagranicznymi. 31,93 proc. akcji należy do Grupy PZU.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (7)

dodaj komentarz
adam_koziel
Krzycho Bachta w październiku 2018 ( PiS-dowskie rozdanie ),
powołany od razu jako w-ce prezes pełniący obowiązki prezesa,
wziął się ostro do roboty, wtedy kurs akcji Aliora był na poziomie 61,95 zł.
Po niespełna 2 latach ciężkiej pracy, Krzycho doprowadził kurs akcji do .. 14 zł.

Wszyscy akcjonariusze oraz tzw.
Krzycho Bachta w październiku 2018 ( PiS-dowskie rozdanie ),
powołany od razu jako w-ce prezes pełniący obowiązki prezesa,
wziął się ostro do roboty, wtedy kurs akcji Aliora był na poziomie 61,95 zł.
Po niespełna 2 latach ciężkiej pracy, Krzycho doprowadził kurs akcji do .. 14 zł.

Wszyscy akcjonariusze oraz tzw. Rada Nadzorcza DZIĘKUJĄ Krzysiowi, że
poprowadził tzw. BANK to świetlanej przyszłości OBNIŻAJĄC jego wartość o .. 80%.

Bierz Krzycho banieczkę odprawy i ciesz się życiem, odpoczywaj od tzw. "pracy"

marianpazdzioch
I pyk kolejny milionik z odprawy. Od tego są państwowe spółki.
knife
To chyba początek jazdy, z górki na pazurki.
elear
mi w PKO BP proponują 0,01% ;)
Pamiętaj jeszcze 19% podatku od tego zysku!
antek10
Oprocentowanie lokat w Aliorze 0.1% śmiech na sali BUHAHAHAHAHAHAHAH
wyrwin666
Podziękuj RPP, a nie Aliorowi ...
fakty odpowiada wyrwin666
0,5 % tyle wynosi stopa NBP. Jakież to siły nadprzyrodzone zabraniają Aliorowi, zrepolonizowanemu czempionowi oferować 1,5 % - 2%. Przecież w rękach państwa jest 70 % sektora bankowego, więc gdyby te narodowe czempiony podniosły oprocentowanie depozytów, zagraniczna konkurencja musiałaby się dostosować, to one dyktują warunki. Te 0,5 % tyle wynosi stopa NBP. Jakież to siły nadprzyrodzone zabraniają Aliorowi, zrepolonizowanemu czempionowi oferować 1,5 % - 2%. Przecież w rękach państwa jest 70 % sektora bankowego, więc gdyby te narodowe czempiony podniosły oprocentowanie depozytów, zagraniczna konkurencja musiałaby się dostosować, to one dyktują warunki. Te same banki, przed repolonizacją za rządów Tuska standardowo oferowały 2 % ponad stopy % NBP. Czyżby Mateusz zrepolonizował te banki, żeby okradać Polaków ????

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki