REKLAMA

Kruk kupuje Wonga.pl, chce wypłacać dywidendę i być liderem pozabankowego rynku consumer finance

2019-03-18 17:02
publikacja
2019-03-18 17:02

Kruk liczy, że w ciągu kilku tygodni sfinalizuje zakup Wonga.pl. Spółka nadal chce wypłacać dywidendę, zarząd opracowuje rekomendację w tym zakresie i podtrzymuje plan osiągnięcia 700 mln zł zysku netto w 2024 roku. Kruk chce być liderem pozabankowego rynku consumer finance - poinformował PAP Biznes Piotr Krupa, prezes spółki.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Kruk podał w piątek wieczorem, że podpisał z Wonga Worldwide Limited list intencyjny w sprawie ustalenia głównych warunków zakupu 100 proc. udziałów w Wonga.pl sp. z o.o., spółki specjalizującej się w udzielaniu pożyczek konsumenckich

"Jesteśmy mocno zaangażowani w ten proces, liczymy, że w ciągu kilku tygodni dojdzie do finalizacji umowy" - powiedział PAP Biznes Krupa.

W strategii na lata 2019-2024 Kruk informował, że intencją zarządu jest, by spółka wypłacała dywidendę w wysokości zależnej od aktualnej sytuacji finansowej i rynkowej.

Prezes poinformował w poniedziałek, że transakcja nie zmienia polityki dywidendowej spółki - Kruk chce ją wypłacać, jednak zarząd nadal pracuje nad rekomendacją w tej sprawie.

"Transakcja będzie finansowana z bieżącego bilansu. Kruk od paru lat wypłacał dywidendę i podtrzymuję, że najlepsze spółki potrafią rosnąć i ją wypłacać. Z uwagi na to, że ta transakcja ta nie będzie dużą transakcją, dalej będziemy pracować w najbliższym czasie nad decyzją w sprawie dywidendy" - powiedział Krupa.

"Dalej pracujemy kierunkowo nad wypłatą dywidendy; nie zmienia to naszego patrzenia na dywidendę" - dodał.

W opublikowanej w grudniu 2018 roku strategii na lata 2019-2024 spółka planowała dalszy wzrost zysku i osiągnięcie 700 mln zł zysku netto w 2024 roku.

"Nie zmieniamy strategii, cele są cały czas aktualne, dzisiaj ich nie zmieniamy. W strategii rozwój consumer finance był przewidziany, natomiast miał to być rozwój organiczny, poprzez spółkę Novum. Zakup Wongi przyspieszy nasz wzrost w tym segmencie. Nie ukrywam, że naszym celem jest bycie numer jednej w Polsce jeśli chodzi o pozabankowy consumer finance" - powiedział Krupa.

Prezes poinformował, że Wonga.pl jest spółką zyskowną, a Kruk nie będzie chciał zmieniać jej marki.

Kruk prowadził działalność pożyczkową od 2010 roku pod marką Novum, dedykowaną do osób, które spłaciły swoje zadłużenie wobec Kruka i szukają dodatkowego finansowania.

Wonga działa w Polsce od 2012 roku i zatrudnia obecnie ponad 100 osób. Firma ta udzieliła ponad 1,5 mln pożyczek, a baza klientów przekroczyła 1,1 mln. W 2017 roku przychody firmy wyniosły 100 mln zł.

Sebastian Karbarczyk (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki