REKLAMA
WEBINAR

d Kruk kupił od GetBack portfel wierzytelności na rynku rumuńskim

2019-06-10 09:28
publikacja
2019-06-10 09:28

InvestCapital, spółka zależna Kruka, zawarła z GetBack Recovery z grupy GetBack umowę kupna portfela niezabezpieczonych wierzytelności na rynku rumuńskim za 41,2 mln RON, tj. 37,4 mln zł - podały spółki w komunikatach.

Przeniesienie własności wierzytelności objętych umową nastąpi pod warunkiem zapłaty ceny oraz pod warunkiem wyrażenia zgody przez nadzorcę sądowego wyznaczonego w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki GetBack.

Jak podał GetBack, umowa nie obejmuje przeniesienia wszystkich portfeli wierzytelności należących do rumuńskiej spółki zależnej GetBack Recovery. Kruk poinformował w komunikacie prasowym, że portfel stanowi część wierzytelności nieregularnych, głównie konsumenckich.

"Przyglądamy się każdej możliwości inwestycyjnej zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. (...) Sukces tej transakcji w dalszym ciągu zależy od kilku warunków zawieszających, w tym od pozyskania odpowiednich zgód po stronie sprzedającego" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Krupa, prezes Kruka.

Kruk jest aktywny na rumuńskim rynku od 2007 roku. W tym czasie zainwestował ponad 1,4 mld zł w portfele wierzytelności od banków i innych instytucji. Nabyty portfel na rynku wtórnym będzie serwisowany lokalnie przez oddziały Kruk Romania w Bukareszcie i Târgovi?te, gdzie zatrudnionych jest ponad 650 osób.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki