REKLAMA

Kraków Airport: Ryanair uruchomił nowe połączenie do Danii

2020-10-30 14:51
publikacja
2020-10-30 14:51
Kraków Airport

Tania linia lotnicza Ryanair zainaugurowała nowe połączenie z Krakowa do Billund w Danii. W sumie przewoźnik będzie oferował w sezonie zimowym 39 tras z krakowskiego lotniska.

Po decyzji irlandzkiego przewoźnika, do Billund znanego przede wszystkim z parku rozrywki Legoland, latają obecnie z Kraków Airport dwie linie lotnicze. Oprócz Ryanair także węgierski Wizz Air.

Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach przypomniała, że linia z końcem października oficjalnie zainaugurowała sezon zimowy 2020/2021. Znajduje się w nim 39 tras z Krakowa.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych. Z powodu epidemii koronawirusa obiekt był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca. Od tego czasu lotnisko z miesiąca na miesiąc odbudowywało statystykę pasażerów – o ile w czerwcu było ich 14,4 tys., to we wrześniu już ponad 247 tys.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki