Krajowa unia bankomatowa

Banki nie chcą dzielić się z Visą i Mastercardem informacjami o kliencie. Połączenie bankomatów ma być etapem do stworzenia krajowej karty.

(SXC)
W Brazylii każdy bank ma własne bankomaty, które akceptują tylko jego karty, co dla wielu zagranicznych uczestników ostatniego mundialu było przykrym zaskoczeniem, bo po gotówkę często musieli wędrować kilometrami. Inny model biznesowy przyjęły portugalskie banki, właściciele operatora obsługującego wszystkie bankomaty w kraju. W Polsce część banków ma własne automaty z gotówką, otwarte dla wszystkich wydawców kart, inne korzystają z cudzych sieci. Powoli zmierzamy jednak w kierunku modelu portugalskiego.

Zarząd i rada Związku Banków Polskich (ZBP) zaakceptowała rekomendację, by podjąć prace nad stworzeniem nowego modelu obsługi wypłat bankomatowych w kraju. Szczegółowe rozwiązania ma wypracować zespół roboczy, wspierany przez firmy konsultingowe.

— Jestem przekonany, że unia powstanie jeszcze w tym roku — mówi osoba zaangażowana w prace nad projektem.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ula

moze tak kiedys zrobia, moze nie, poki co ja mam odlotowa karte z getin up free i innej potrzebuje

! Odpowiedz
1 4 ~zxcv

Dziwne, że dopiero teraz. Czemu też KIR z bankami nie wdroży własnego systemu płatności kartami w kraju. Po co płacić haracz amerykanom w wysokości 2 mld rocznie , skoro większość płatności ludzie robią w Polsce. No chyba , że wuj Sam nie pozwala.

! Odpowiedz
0 4 ~kaszjer

A już wróżono śmierć gotówki. Obserwując takie akcje jestem spokojny o stary, dobry, szeleszczący, kolorowy hajs!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne