Krajowa unia bankomatowa

2015-09-02 03:33
publikacja
2015-09-02 03:33

Banki nie chcą dzielić się z Visą i Mastercardem informacjami o kliencie. Połączenie bankomatów ma być etapem do stworzenia krajowej karty.

/ SXC
W Brazylii każdy bank ma własne bankomaty, które akceptują tylko jego karty, co dla wielu zagranicznych uczestników ostatniego mundialu było przykrym zaskoczeniem, bo po gotówkę często musieli wędrować kilometrami. Inny model biznesowy przyjęły portugalskie banki, właściciele operatora obsługującego wszystkie bankomaty w kraju. W Polsce część banków ma własne automaty z gotówką, otwarte dla wszystkich wydawców kart, inne korzystają z cudzych sieci. Powoli zmierzamy jednak w kierunku modelu portugalskiego.

Zarząd i rada Związku Banków Polskich (ZBP) zaakceptowała rekomendację, by podjąć prace nad stworzeniem nowego modelu obsługi wypłat bankomatowych w kraju. Szczegółowe rozwiązania ma wypracować zespół roboczy, wspierany przez firmy konsultingowe.

— Jestem przekonany, że unia powstanie jeszcze w tym roku — mówi osoba zaangażowana w prace nad projektem.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ula
moze tak kiedys zrobia, moze nie, poki co ja mam odlotowa karte z getin up free i innej potrzebuje
~zxcv
Dziwne, że dopiero teraz. Czemu też KIR z bankami nie wdroży własnego systemu płatności kartami w kraju. Po co płacić haracz amerykanom w wysokości 2 mld rocznie , skoro większość płatności ludzie robią w Polsce. No chyba , że wuj Sam nie pozwala.
~kaszjer
A już wróżono śmierć gotówki. Obserwując takie akcje jestem spokojny o stary, dobry, szeleszczący, kolorowy hajs!

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki