REKLAMA

Kowalczyk krytycznie o inwestycji Sierra Gorda

2016-10-21 00:18
publikacja
2016-10-21 00:18

Do końca października ma nastąpić weryfikacja raportów geologicznych, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy jest sens, żeby KGHM kontynuował kolejne fazy projektu Sierra Gorda w Chile - poinformował minister skarbu Henryk Kowalczyk.

fot. Adam Chelstowski / / FORUM

"Jeśli chodzi o perspektywy rozwojowe, to trudno je w tej chwili ocenić, bo nawet nie są wiarygodne raporty geologiczne, czy warto kontynuować projekty Sierra 2 i Sierra 3. Odpowiedź nie jest teraz możliwa, te raporty mają być zweryfikowane do końca października, wtedy będziemy mądrzejsi" - powiedział minister Kowalczyk podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Minister Kowalczyk bardzo krytycznie ocenia inwestycję KGHM w Chile w 2012 roku.

"Inwestycja zagraniczna KGHM była ogromnym błędem i niefrasobliwością. Trudno po tych materiałach, z którymi się zapoznałem, znaleźć jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie tej inwestycji" - powiedział.

"Teraz stoimy przed trudną decyzją, czy spisać na straty kilkanaście miliardów złotych i się stamtąd wycofać, czy próbować ratować pewnie nie wszystko, ale przynajmniej część zainwestowanych środków" - dodał. (PAP)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (44)

dodaj komentarz
~Darek
A kto jest odpowiedzialny za ten giga przekręt. Odpowiadam. Herber Wirth były prezes kombinatu który wielokrotnie wygrywał konkursy na prezesa roku i otrzymał doktora honoris causa od Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, której jest absolwentem. Oto Polska właśnie drogi rodaku.
~bobo
Ale na pewno Pan K nie jest przeciwny budowie chlewni i kurników przez jego przyjaciół wokół osiedli mieszkaniowych. Nawiązując do wczorajszego reportażu w Uwadze.
~east
Wybitny fachowiec od wszystkiego z Polski wschodniej - kuzni kadr PiSu.
~ek
Inwestycja POwska w w Sierra Gorda czy Kanadzie przypomina tę w Kongu wykonaną przez jeszcze dawniejszy zarząd SLD-wski. I tu i tam schemat ten sam wyprowadzenie za granicę a właściwie w błoto wielu miliardów, tam w dżunglę bez infrastruktury tu w pustynie przy najwyższych światowych cenach miedzi w szczytowym okresie Inwestycja POwska w w Sierra Gorda czy Kanadzie przypomina tę w Kongu wykonaną przez jeszcze dawniejszy zarząd SLD-wski. I tu i tam schemat ten sam wyprowadzenie za granicę a właściwie w błoto wielu miliardów, tam w dżunglę bez infrastruktury tu w pustynie przy najwyższych światowych cenach miedzi w szczytowym okresie przewartościowanych kopalń. Takie idiotycznie proste a właściwy podział szmalu pod stołem przy udziale miejscowych kacyków. Czas najwyższy to przeciąć i wyprowadzone miliardy odzyskać z majątków tych wszystkich szwagrów zięciów znajomych królika i innych przy..upasów
~Grzegorz
Racja, ale w obecnej "weryfikacji" inwestycji chodzi wyłącznie o kasę na 500+ i inne obietnice wyborcze.
~abc
oby nie uj....ali dobrej inwestycji dla politycznych krótkoterminowych celów ...
~Wlodek
A co pan Kowlaczyk sądzi o aborcji oraz zakupie Black Hawk'ow? Pan Kowalczyk tak duzo wie o swiecie i w ogole.
~martin
No to skoro to taka zła inwestycja to czemu nie widziałem jeszcze spektakularnych aresztowań? Albo ogłaszamy że ktoś popełnił przestępstwo i trafia on do paki albo siedzimy cicho jak nie mamy dowodów. No chyba  że źródłem "rewelacji" jest sam pan Maciarewicz.
~Trzepak
Dobra dobra zobaczymy jak wyjdzie inwestycja w PGG - bo ja już tu mały wniosek przygotowałem.
~babajaga
przecież to był EWIDENTNY przekręt tylko ślepy i głuchy może myśleć inaczej - prosty przykład inwestują miliardy potem rząd im podatki podnosi - pokażcie mi kto inwestuje miliardy i nie zabezpiecza sobie tyłów ? no wiem polacy ale oprócz tych granatem oderwanych od pługa kto inny ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki