REKLAMA
Tour de spółki

Kosmiczny samolot SpaceShipTwo

2016-02-20 08:45
publikacja
2016-02-20 08:45

Technologiczny gigant Virgin Galactic zaprezentował najnowszą wersję kosmicznego samolotu SpaceShipTwo. Pokaz odbył się na pustyni Mojave w Kalifornii.

Richard Branson / fot. Lucy Nicholson / FORUM

To ważny moment dla firmy, bo półtora roku temu poprzednia taka maszyna eksplodowała podczas testowego lotu. Bezpieczeństwo jest kluczowe, bowiem samolot ma zabierać turystów na krótkie kosmiczne podróże.

"Eksperci powiedzą mi kiedy rzeczywiście wszystko będzie już bezpieczne. Czekamy od dziesięciu lat i możemy poczekać trochę dłużej" - mówił szef firmy Richard Branson.

Nazwę Unity wymyślił brytyjski naukowiec-celebryta Stephen Hawking. A niespełna dwuletnia wnuczka Bransona w momencie nadania imienia rozbiła o kadłub... butelkę mleka.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Rafał Motriuk/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~kgg
A co z promieniowaniem kosmicznym na tej wysokości?
~Dżejms
To akurat mało istotne bo czas jest krótki. To takie żabie podskoki w porównaniu do normalnych lotów orbitalnych.
~Dżejms
Jeszcze z raz wybuchnie z celebrytami na pokładzie i skończą się zabawy.
~papa
Gdyby SS2 jednak poleciał z celebrytami w poprzedniej konstrukcji na 100% uległby katastrofie, każdy kto czytał raport z analizą wypadku z zeszłego roku opublikowany przez amerykański urząd lotnictwa pewnie złapał się za głowę jak ja, SS2 było praktycznie trumną ze skrzydłami. Czy obecna konstrukcja jest w pełni Gdyby SS2 jednak poleciał z celebrytami w poprzedniej konstrukcji na 100% uległby katastrofie, każdy kto czytał raport z analizą wypadku z zeszłego roku opublikowany przez amerykański urząd lotnictwa pewnie złapał się za głowę jak ja, SS2 było praktycznie trumną ze skrzydłami. Czy obecna konstrukcja jest w pełni bezpieczna? Zobaczymy. W każdym razie pułap na który ma się wznieść został obniżony ze 100km do 80km, to trochę żałosna wysokość jak na turystykę kosmiczną.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki