Nowe ograniczenia w handlu przez najbliższe dwa tygodnie

Rząd wprowadza na co najmniej 2 tygodnie kolejne ograniczenia w handlu - poinformował premier Mateusz Morawiecki. W sklepach spożywczych będą mogły być obecne maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, w weekendy mają zostać zamknięte sklepy budowlane, wprowadzone będą godziny otwarcia sklepów tylko dla osób starszych.

(fot. Michał Kość / FORUM)

Limit osób w sklepie

"Wprowadzamy limit osób przebywających w sklepie do maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. (...) W urzędach pocztowych (...) jest limit ograniczony do 2 osób na jedno okienko" - powiedział we wtorek premier.

Sklepy budowlane z ograniczeniami

"W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostaną otwarte sklepy spożywcze, drogerie i apteki. (...) Sklepy spożywcze, drogerie, apteki w godzinach od 10 do 12 są otwarte tylko dla osób starszych powyżej 65 r. życia" - dodał.

Do sklepu w rękawiczkach

Na bazarach, targowiskach również wprowadzone zostanie ograniczenie: do 3 osób na jeden stragan, stoisko.

W punktach usługowych, np. na stacjach benzynowych czy w sklepach nałożony został obowiązek dezynfekowania po każdym kliencie dystrybutorów, czy miejsc, w których palcami wciskamy kod PIN.

Wprowadzony ma zostać także obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów.

Ograniczenia na dwa tygodnie

Poinformował, że nowe restrykcje będą obowiązywać przez dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia, a decyzje o sposobie "odmrażania" polskiej gospodarki będą podejmowane za kilka tygodni.

Ograczenia dotyczą też poruszania się i dostępności miejsc rekreacji. Wszystkie wypunktowaliśmy w w tym tekście.

tus/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 niedorzeczny

"Wprowadzony ma zostać także obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów." - rozumiem, że mogę założyć wełniane rękawiczki już przed wyjściem z domu, a zdjąć je po wejściu do sklepu. Czyli co się zmieniło?

! Odpowiedz
0 0 karbinadel

Będzie cieplej

! Odpowiedz
7 16 mocnybohun

Niestety wirus jest juz nie do zatrzymania. Za pozno na takie dzialania. Wiecej zgonow bedzie w wyniku samobojstw zwiazanych z utrata pracy/firmy.

! Odpowiedz
1 1 czerwony_wiewior

Oraz ludzi, których trafi szlag, gdy będą słuchać Dworczyka lub Witek bredzących o wyborach

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne