REKLAMA

Praca zdalna? Większość popiera. Wyniki sondy Bankier.pl

2020-03-12 11:40
publikacja
2020-03-12 11:40
Praca zdalna? Większość popiera. Wyniki sondy Bankier.pl
Praca zdalna? Większość popiera. Wyniki sondy Bankier.pl

Czy firmy powinny, o ile to możliwe, wprowadzać pracę zdalną? Czy powinna zostać wstrzymana działalność firm niekoniecznych do zapewnienia podstawowych potrzeb? Między innymi o to od środy pytamy w naszej sondzie czytelników Bankier.pl. Dziś pokazujemy, jak głosowaliście.

Środa przyniosła decyzję rządu o zamknięciu placówek szkolnych, przedszkolnych, żłobków i uczelni wyższych. Kolejne firmy decydują o zmianie trybu pracy na zdalną, jednak nie każdy rodzic ma taką możliwość. Czy pracodawcy powinni zdecydować się na taki krok, o ile to możliwe, biorąc pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności? - pytaliśmy we wczorajszej sondzie przygotowanej przez redakcję Bankier.pl. A może część zakładów pracy powinna zupełnie wstrzymać działalność na najbliższe tygodnie? - dociekaliśmy.

Od wczorajszego przedpołudnia swoimi opiniami podzieliło się z nami blisko 3 tysiące czytelników. Dziękujemy i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wyrazili swojego zdania (przejdź do ankiety).

Pomysł pracy zdalnej podoba się ankietowanym. Od wczoraj zwolennicy tej opcji stanowią dominującą większość - 86 proc. badanych popiera przejście na taki tryb pracy w firmach, gdzie jest to możliwe. Z taką opinią nie zgadza się tylko co dziesiąty ankietowany, 4 proc. nie miało zdania na ten temat.

Dopytywaliśmy również: czy powinna zostać wstrzymana działalność firm niekoniecznych do zapewnienia podstawowych potrzeb? 68 proc. wyraziło sprzeciw wobec takiego scenariusza. Popierał go zaledwie co piąty ankietowany, 11 proc. nie miało zdania.

Jakie jest Pani/Pana zdanie? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią. Jeśli nie widzisz okna z ankietą poniżej, przejdź tutaj. Malwina Wrotniak

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
degrengolada
szefostwo firm które na siłę będzie trzymać pracowników w biurach niech później nie płacze o pomoc, gdy cała siedziba firmy zostanie objęta kwarantanną i nikt nie będzie pracował ani w biurze ani w domu.
niedorzeczny
Zauważ że nie wszystkie prace da się wykonywać zdalnie. Właściwie większość pożytecznych prac wykonuje się zawsze na miejscu.
degrengolada odpowiada niedorzeczny
zgadzam się, dlatego piszę o biurach a nie fabrykach.
debordian odpowiada niedorzeczny
zauważ jedynie, że bez pracy biurowej większość tych "pożytecznych prac" do niczego by się nie nadawała - tzn. nie byłoby z niej żadnego pożytku.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki