REKLAMA

Kopex chce współpracować z fińskim Miilux przy produkcji blach trudnościeralnych

2013-10-11 09:12
publikacja
2013-10-11 09:12

Kopex wraz ze spółką zależną Tagor podpisały umowę z fińską firmą Miilux dotyczącą stworzenia centrum logistyki i produkcji oraz prefabrykacji blach i wyrobów o własnościach trudnościeralnych z przeznaczeniem dla odbiorców z Europy Środkowej i Wschodniej - podał Kopex w komunikacie.

Strony zobowiązały się do zawarcia do stycznia 2014 r. umowy utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pod firmą Miilux Poland, której początkowy kapitał zakładowy w PLN będzie wynosił równowartość 100 tys. euro.

Udziałowcami spółki Miilux Poland będą: Millux (jako udziałowiec większościowy) i Tagor z udziałami do 20 proc. kapitału zakładowego.

"W kolejnym etapie planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego spółki Miilux Poland, w tym także poprzez wniesienie aportem przez Millux własności kompletnej linii obróbki cieplnej blach trudnościeralnych wraz z wszystkimi niezbędnymi technologiami, a ze strony Tagor poprzez wniesienie aportem własności części hali produkcyjnej wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu" - podano w komunikacie.

Przewidywany docelowy udział Millux w kapitale zakładowym Miilux Poland będzie wynosił nie mniej niż 66 proc., a przewidywany docelowy udział Tagor to maksymalnie 34 proc.

Kopex ocenia, że pierwsze efekty z tytułu podpisania umowy o współpracy z Miilux pojawią się w latach kolejnych, począwszy od roku 2014. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Piotr
Nareszcie światełko w tunelu. Dobry ruch. Potrzebny jeszcze pilnie DOBRY, KOMPETENTNY ZARZĄD .
~akcjonariusz

Wydaje mi się że dobry zarząd niekoniecznie oparty o "kadry górnicze" konsekwentnie budowana strategia długoterminowa i to nie tylko dla gieldy, ale przede wszytskim dla spółki jest podstawą sukcesu. spółka musi przestać myśleć o górnictwie jako jedynej drodze rozwoju. Powinna wyodrębnic te obszary kompetencji

Wydaje mi się że dobry zarząd niekoniecznie oparty o "kadry górnicze" konsekwentnie budowana strategia długoterminowa i to nie tylko dla gieldy, ale przede wszytskim dla spółki jest podstawą sukcesu. spółka musi przestać myśleć o górnictwie jako jedynej drodze rozwoju. Powinna wyodrębnic te obszary kompetencji które może spzredać w perspektywie krótkoterminowej jako komptencje technologiczne i próbowac je spzredawać od zaraz. Nad strategią długoterminową / produktową musi trochę popracować.
Co do zmian w zarządzie. Do zarzadu powinien byc dokooptowany nowy człowiek. Z otwartą głową. powinien przejąć koordynację spzredaży i budowy strategii rynkowo-produktowej. Powinien lojalnie zagrać na sukces obecnego prezesa igłównego akcjonariusza. Zasługują na wsparcie. Ta zmiana (bez zbędnych rewolucji) z silnym wsparciem włąsciciela pozwoli zmienić spółką. Panie Krzysztofie, czas chyba sięgnąć do swoich notatek - może tam jest ktoś taki. A swoją drogą - skąd i jaką drogą pojawił się Fin? może tam warto poszukać. Ja chyba postawiłbym na kogoś takiego
~akcjonariusz
W KOŃCU POZYTYWNE INFORMACJE Z GRUPY KOPEX ! TAK TRZYMAĆ !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki