REKLAMA

Kontrowersyjna reklama na Dworcu Zachodnim. Rzecznik Finansowy chce wyjaśnień

2022-03-14 18:57
publikacja
2022-03-14 18:57
Kontrowersyjna reklama na Dworcu Zachodnim. Rzecznik Finansowy chce wyjaśnień
Kontrowersyjna reklama na Dworcu Zachodnim. Rzecznik Finansowy chce wyjaśnień
/ Twitter

Rzecznik Finansowy, podejmując czynności z urzędu, zwrócił się do zarządu spółki Miloan o wyjaśnienie w trybie pilnym treści reklamy pożyczek krótkoterminowych "Kapusta.24" w języku ukraińskim na Dworcu Zachodnim w Warszawie - poinformował w poniedziałek Rzecznik Finansowy.

"Rzecznik Finansowy otrzymał sygnały o tym, że Miloan Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej również: spółka), działająca pod komercyjną marką +Kapusta24+, kieruje do osób przybywających z Ukrainy ofertę kredytu konsumenckiego" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie Rzecznika Finansowego. Jak dodano, baner reklamowy zamieszczony został w okolicach Dworca Zachodniego, a proponowane warunki miały być niekorzystne, na co wskazywała podana stopa RRSO na poziomie 1993,51 proc.

"Rzecznik Finansowy podejmując czynności z urzędu, zwrócił się do zarządu spółki o wyjaśnienie w trybie pilnym treści reklamy, przedstawionych w niej kosztów kredytu konsumenckiego oraz przesłanie wszelkich informacji i dokumentów związanych z już udzielonymi kredytami na reklamowanych warunkach" - przekazano.

Jak wskazano, Rzecznik Finansowy wystąpił także do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP), którego Miloan Polska jest członkiem, "o przedstawienie stanowiska związku w przedmiotowym zakresie". "W szczególności Rzecznik Finansowy skierował zapytanie o okoliczności powstania reklamy umieszczonej na Dworcu Zachodnim w Warszawie, wskazanie czy PZIP podjął działania względem Spółki w tej sprawie oraz czy monitorował wypełnienie przez Spółkę deklaracji usunięcia z przestrzeni publicznej przedmiotowej reklamy" - napisano.

Rzecznik Finansowy zapewnił, że w ramach swoich ustawowych kompetencji, będzie reagował na wszelkie otrzymane sygnały związane z oferowanymi usługami finansowymi dla obywateli Ukrainy. "Chodzi w szczególności o weryfikację produktów kredytowych, celem zapewnienia zgodności warunków kredytowania z obowiązującymi przepisami prawa" - wyjaśniono.

Rzecznik Finansowy przekazał, że jest również jednym z partnerów akcji "Wszyscy jesteśmy konsumentami", w której udział biorą instytucje: ECK, UOKiK, UKE, UKNF, UTK oraz UODO. W jej ramach Rzecznik Finansowy będzie informował w języku polskim i ukraińskim o prawach i obowiązkach konsumenta na rodzimym rynku finansowym.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
czarny_bambo
Nie wiedzialem ze sa jakies limity RRSO do pokazywania na reklamach. Panie rzeczniku, dam Panu wyjasnienie: to biznes i wolny rynek ktory chcecie stlamsic. Nikt nikomu nie kaze brac kredytu.
stachsgh
Zgadzam się.
Wolny rynek, wolny wybór.
broiniac odpowiada stachsgh
Tak jest. To nie rola policji i sądów nas bronić, dajcie nam broń, sami się obroniony -_-
qwertas
Straszne, jaka lichwa. Ta firma powinna za to stracić możliwość wykonywania biznesu na terenie kraju.
pstrzezek
@talmud to ten sam typ apologety / ruskiego trolla co @trolley @drakejj czy @and00 Czyli według oficjalnch badań Troll Typ No. 3. Uzasadnia atak ruskich bandytów bo to krzyk sprawiedliwości dziejowej za Banderę i za Wołyń. Konkluzja? Putin czyści UA z nazioli. Przekaz 10/10 pokrywa się z instrukcją z Kremla
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
qwertas
Ty @talmud robisz to celowo by podburzyć Polaków. Tylko ta wasza propaganda jest zbyt tempa. Może na was ruskich to działa ale TU JEST POLSKA ruski trollu i ludzie od razu czują wasze ruskie onucowskie komentarze.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki