REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Konta osobiste: promocje – lipiec 2017 r.

Monika Dekrewicz2017-07-24 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2017-07-24 06:00

Ci, którzy zwlekali ze zmianą konta osobistego, licząc na jeszcze wyższe stawki, mogą teraz obejść się smakiem. Lista promocji skierowanych do nowych klientów uległa znacznemu skróceniu, a w ich zamian banki nie przygotowały żadnych nowych okazji. Nie znaczy to, że na przeniesieniu rachunku nie da się już zarobić. Sprawdziliśmy, które oferty mogą przynieść obecnie najwięcej korzyści.  

Konta osobiste: promocje – lipiec 2017 r.
Konta osobiste: promocje – lipiec 2017 r.
/ Bankier.pl

Większość sił banki rzuciły na początek wakacji, kiedy to pojawiło się sześć nowych promocji. W lipcu trend został odwrócony. Posiadacze karty przetargowej w postaci statusu nowego klienta nie znajdą w zestawieniu żadnej nowości, która byłaby skrojona specjalnie pod nich. Sytuacji nie poprawia fakt, że wśród dziewięciu zakończonych promocji, aż sześć nie zostało przedłużonych. Klienci nie skorzystają już m.in. z obowiązującej od ponad dwóch lat oferty BOŚ Banku, w której do zdobycia było 600 zł. Szansę na dodatkowy zarobek stracili również zainteresowani rachunkami Banku Millennium oraz Inteligo. Z jednej z prowadzonych promocji zrezygnowały również Bank Zachodni WBK oraz Credit Agricole.

fot. / / YAY Foto

Kolejny miesiąc przygotowujemy zestaw aktualnych promocji kont osobistych, z których można skorzystać, jeśli posiada się status nowego klienta. W wyborze nowego dostawcy usług bankowych pomogą informacje na temat rodzaju i wysokości bonusu, warunków stawianych w regulaminie oraz czasu, który pozostał na skorzystanie z bankowej okazji. Zestawienie nie zawiera ofert kont VIP oraz propozycji dla beneficjentów świadczenia „Rodzina 500 Plus”.

Reklama

Najnowsze konta promocyjne w lipcu 2017

Poszukiwacze promocji bankowych mogli uznać czerwiec za wyjątkowo udany miesiąc. Nowi klienci mogli założyć konto osobiste, wybierając spośród 24 ofert. Obecnie ich liczba zmniejszyła się o jedną czwartą. Lista z promocjami byłaby jeszcze krótsza, gdyby część banków nie zdecydowała się na przedłużenie swojej oferty.  

Jednym z nich jest Citi Handlowy, którego promocja dotycząca konta Citi Priority obowiązuje teraz do końca października. Warunki nie uległy zmianom. Wciąż do zdobycia jest 400 zł, które bank dzieli na dwa osobne bonusy. Pierwsza część to 300 zł, które może uzbierać się na koncie klienta w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Premia jest naliczana jako zwrot za płatności kartą w wysokości 6 proc., jednak pod pewnym warunkiem. Koniecznym minimum jest zrealizowanie choć jednej transakcji bezgotówkowej na kwotę nie mniejszą niż 50 zł w danym miesiącu. Z kolei 100 zł to nagroda dla tych, którzy utrzymają w podanym okresie średnie saldo na koncie w wysokości 30 000 zł lub skorzystają z produktu kredytowego banku i jednocześnie zagwarantują wpływy wynagrodzenia na kwotę co najmniej 5 000 zł.

Premie dla nowych klientów zakładających konto osobiste w bankach – lipiec 2017 r.

PODTRZYMANE promocje z poprzedniego zestawienia 

Bank

Szczegóły

Bank Pekao

Promocja Eurokonta Intro. Możliwość otrzymania lepszych warunków prowadzenia konta, które obejmą klienta do końca 2018 roku. Do składników oferty należą:

 • darmowe wypłaty z bankomatów na terenie Polski,
 • bezpłatne konto walutowe,
 • możliwość otrzymania zwolnienia z opłaty za kartę debetową, jeśli zrealizuje się min. 4 transakcje bezgotówkowe w okresie rozliczeniowym,
 • zlecenia stałe za 0 zł.

Oferta dostępna wyłącznie w oddziałach. Skorzystać z niej mogą klienci, którzy nie mają jeszcze konta w Banku Pekao.

Ostatni dzień promocji to 31 lipca 2017 r.

Promocja Eurokonta Kieszonkowego. Korzystniejsze warunki cenowe dla klientów, dla których jest to pierwszy rachunek w Banku Pekao oraz którzy zdecydują się założyć konto w oddziale.

Bank proponuje:

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych,
 • brak opłaty miesięcznej za obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za zlecenia stałe.
 • Niestandardowe warunki będą obowiązywać klienta do końca 2018 r.

Promocja obowiązuje do 31 lipca 2017 r.

Promocja „Konto Pomocne dla emerytów i rencistów”. Specjalne warunki prowadzenia konta w przypadku założenia Eurokonta Premium lub Eurokonta Aktywnego Plus. Podstawą promocji jest osiąganie dochodów z tytułu emerytury lub renty. Oferta zapewnia:

 • 0 zł za obsługę rachunku, jeśli wpływa na niego emerytura lub renta (maks. 24 miesiące od otwarcia konta),
 • 0 zł za kartę, jeśli klient zrealizuje min. 4 transakcję bezgotówkowe w poprzednim miesiącu,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w kraju,
 • 0 zł za przelewy zewnętrzne i wewnętrzne, które zostały zlecone w oddziale.

Oferta jest dostępna do 31 grudnia 2017 r.

Bank Zachodni WBK

Promocja „200 zł na Dzień dobry”. Nagroda w wysokości 150 zł przysługuje nowemu klientowi, który założy ROR oraz skorzysta z karty kredytowej. Aby otrzymać bonus, konieczne będzie zrealizowanie kartą kredytową nie mniej niż 5 transakcji bezgotówkowych łącznie w miesiącu jej wydania, a także w okresie kolejnego kwartału. Nagroda dodatkowa (50 zł) trafi do klienta, jeśli wypełniając warunki podstawowe, skorzysta w tym samym terminie z płatności zrealizowanych za pomocą mobilnej karty kredytowej. Wniosek o konto można składać do 31 lipca 2017 r.

Promocja „Konto Aktywni 50+ z Nordic Walking”. Nagrodą w promocji są kijki do nordic walking, które można otrzymać, jeśli klient otworzy Konto Aktywni 50+ wraz z kartą debetową. Po zasileniu konta jednorazowym przelewem na kwotę min. 500 zł w okresie do dwóch miesięcy (począwszy od miesiąca, w którym konto zostało założone), bank przekaże nagrodę klientowi. Promocja obowiązuje do 31 lipca 2017 r.

BGŻ BNP Paribas

Promocja „Konto z Money Back”. Klient, który zdecyduje się na otwarcie Konta Optymalnego lub Konta Maksymalnego otrzymuje prawo do otrzymywania bonusów pieniężnych w formie zwrotów. Przez dwanaście miesięcy można starać się o bonus w wysokości do 25 złotych. Premia jest naliczana jako 2 proc. wartości płatności zleconych kartą. Aby wziąć udział w promocji, konieczne będzie zaakceptowanie regulaminu, a konto trzeba założyć razem z kartą debetową. Wymagane jest również złożenie wniosku o dostęp do bankowości elektronicznej. Możliwość skorzystania z oferty do 31 sierpnia 2017 r.

Citi Handlowy

Promocja „Do 400 zł premii z kontem Citi Priority – edycja II”. Bank przewiduje możliwość zyskania do 400 zł premii w postaci dwóch bonusów. Pierwszy z nich stanowi zwrot na ROR w wysokości 6 proc., który przysługuje każdemu, kto wypełnił formularz rejestracyjny, a także zrealizował w danym miesiącu co najmniej jedną transakcję bezgotówkową o wartości nie mniejszej niż 50 zł. O bonus można się starać przez kolejnych 6 miesięcy, co daje maksymalny zwrot w wysokości 300 zł.

Druga część nagrody (100 zł) przysługuje klientowi, który w okresie do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym otwarto rachunek spełni warunek, pozwalający na uniknięcie opłaty miesięcznej za Citi Priority, tzn:

 • utrzyma na kontach średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł,

lub

 • na koncie zostanie odnotowany wpływ wynagrodzenia w wysokości minimum 5000 zł, a klient posiada aktywny jeden z produktów kredytowych do ostatniego dnia tego miesiąca.

Koniec promocji został wyznaczony na 31 października 2017 r., jednak może się ona zakończyć przed terminem. Oferta dostępna dla 1000 pierwszych osób, które wypełnią dedykowany formularz kontaktowy.

Credit Agricole Bank Polska

Promocja „Polacy wybierają Credit Agricole”. Nowi klienci mogą otrzymać premię za przeniesienie swojego dotychczasowego rachunku do Credit Agricole. Wysokość bonusu wynosi 200 zł, a zostanie on wypłacony posiadaczowi konta, jeśli:

 • zawnioskuje także o kartę debetową,
 • zawnioskuje o dostęp do bankowości elektronicznej,
 • zapewni wpływ na konto w wysokości min. 3000 zł/m-c przez co najmniej 3 następujące po sobie miesiące kalendarzowe.

Ostatni dzień promocji to 30 września 2017 r.  

Promocja „Przenieś Konto II”. Bank oferuje 100 zł nowym klientom, którzy przeniosą konto do Credit Agricole, a także:

 • zawnioskują o wydanie karty debetowej,
 • zawnioskują o nadanie dostępu do bankowości elektronicznej,
 • zapewnią wpływ na ROR w wysokości min. 1500 zł/m-c przez co najmniej 3 następujące po sobie miesiące kalendarzowe.

Promocja obowiązuje do odwołania.

eurobank

Promocja „nc+ z Kontem”. Bonus w wysokości 240 zł (20 zł/m-c) może trafić na konto nowego klienta eurobanku, jeśli posiada on aktywną umowę abonamentową z ITI Neovision na usługi telewizji cyfrowej nc+  oraz zrealizuje kilka warunków. Składnikiem oferty jest również dodatkowa nagroda w postaci otrzymania lepszych warunków cenowych dotyczących prowadzenia przez bank rachunku osobistego w wariancie Active lub Prestige.

Do promocji można przystąpić, jeśli:

 • wypełni się formularz oferty,
 • podpisze się umowę o rachunek w terminie akcji,
 • złoży się wniosek o rachunek z kartą w oddziale lub za pośrednictwem strony internetowej.

Powyższe warunki pozwolą na objęcie klienta promocyjnymi warunkami tj. brakiem opłat za prowadzenie rachunku oraz zwrotem miesięcznych kosztów związanych z obsługą karty przez maksymalnie 24 miesiące, a także zwrotem prowizji, jeśli zdecyduje się na zaciągnięcie limitu w koncie.

Bonus w wysokości 20 zł zostanie przyznany, jeśli dodatkowo klient w danym miesiącu zrealizuje 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę łączną w wysokości co najmniej 50 zł oraz zapłaci za abonament za usługi telewizji cyfrowej nc+ przelewem z konta. O tę nagrodę można ubiegać się przez kolejne 12 miesięcy, co pozwoli na osiągnięcie zysku w wysokości 240 zł. Promocja trwa do 31 grudnia 2017 r.

Promocja „Zyskaj z Kontem Active”. Otwarcie Konta Active w ramach promocji eurobanku pozwoli nowemu klientowi na oszczędzeniu na prowadzeniu konta oraz na zdobycie nagrody pieniężnej, o ile wyśle się  zgłoszenie z poziomu dedykowanej strony akcji, złoży wniosek o rachunek przez internet oraz zawrze umowę za pośrednictwem kuriera lub przelewem z innego banku. Spełnienie powyższych warunków pozwoli klientowi na korzystanie z rachunku na specjalnych warunkach cenowych, do których należą:

 • bezpłatna obsługa rachunku przez rok od podpisania umowy,
 • zwrot opłaty za korzystanie z karty debetowej przez maks. rok od podpisania umowy (dotyczy klientów, którzy o nią zawnioskują jednocześnie z kontem osobistym, w przeciwnym razie zwroty będą przyznawane przez krótszy okres czasu),
 • zwrot prowizji za udzielony limit w koncie w okresie do 12 miesięcy po zawarciu umowy o ROR.

Właściciel konta może się również ubiegać o otrzymanie bonusu pieniężnego w wysokości maks. 120 zł (6 x 20 zł). O bonusy można walczyć przez kolejne 6 miesięcy. Wpłyną na rachunek, jeśli poza powyższymi warunkami, klient dokona w ciągu danego miesiąca kalendarzowego min. 3 transakcje „debetówką” na łączną kwotę min. 50 zł.

Promocja obowiązuje do 31 sierpnia 2017 r.

Promocja „Zyskaj z Kontem Na co dzień”. Bank oferuje komplet biżuterii za otwarcie Konta na co dzień w jednej ze wskazanych w regulaminie placówek. Wydanie nagrody nastąpi w momencie podpisywania umowy o rachunek. Istnieje możliwość zdobycia dodatkowej nagrody w wysokości 100 zł, jeśli zapewniony zostanie na koncie wpływ dochodu w okresie do 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym podpisano umowę o ROR.

Skorzystać z promocji można do 31 sierpnia 2017 r.

ING Bank Śląski

Promocja „100 zł za otwarcie Konta”. Otwarcie Konta z Lwem Direct lub Komfort pozwoli na otrzymanie100 zł, jeśli do rachunku zostanie dobrana karta, a wniosek złoży się przez internet. Środki zostaną przelane na otwarte konto oszczędnościowe, jeśli zrealizuje się płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem na kwotę co najmniej 1000 zł do 31 października 2017 r. Promocja jest dostępna także dla posiadaczy otwartego konta oszczędnościowego, którzy nie korzystają z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w ING Banku Śląskim.

Oferta trwa do 31 lipca 2017 r.

mBank

Promocja „Zgarnij premię z eKontemOtwarcie eKonta Standard lub eKonta Plus może zaowocować otrzymaniem premii w wysokości 100 zł w postaci nagrody pieniężnej od Bankier.pl oraz dodatkowych 100 zł jako bon od fly.pl. Promocja jest dostępna dla klientów, którzy:

 • dokonają rejestracji,
 • złożą wniosek o rachunek na specjalnej stronie akcji, korzystając z przesłanego na pocztę e-mail linku,
 • wyrażą wymagane zgody i podpiszą umowę o rachunek indywidualny.

Kolejnym krokiem jest zrealizowanie 5 transakcji w miesiącu, w którym założony został rachunek lub w następującym po nim miesiącu. Bank akceptuje płatności bezgotówkowe oraz przelewy, jeśli są inne niż wewnętrzne. Promocja łączy się z ofertą „Lepiej z eKontem”. Wniosek można złożyć do 31 lipca 2017 r.

Promocja „Lepiej z eKontem”. Zainteresowany, który zdecyduje się na eKonto standard lub eKonto plus, może otrzymać bonus pieniężny naliczany w postaci zwrotu za płatności bezgotówkowe. Na wysokość premii składają się zwroty 4 proc. wartości płatności kartą oraz 4 proc. wartości płatności dokonywanych za pomocą systemu Blik.

Premię nalicza się przez 6 miesięcy z zastrzeżeniem, że jej miesięczna wartość może wynieść do 100 zł. Maksymalny zwrot łączny to 600 zł.

Aby premia została naliczona, klient musi:

 • dokonać transakcji kartą lub Blikiem na kwotę min. 250 zł łącznie w danym miesiącu,
 • zasilić jednorazowo ROR kwotą wynoszącą co najmniej 1000 zł,
 • zalogować się do aplikacji mobilnej w danym miesiącu.

Z promocji mogą skorzystać nowi klienci.

Rachunek gwarantuje również 24-miesięczne zwolnienie z opłaty za kartę debetową oraz niezmienność opłat, które obejmuje prowadzenia konta, wypłaty z bankomatów oraz przelewów internetowych w złotych.

Ostatni dzień promocji został wyznaczony na 31 lipca 2017 r.

Promocja „Zyskaj 100 zł z eKontem m – II edycja”. Do zgarnięcia jest 100 zł w ramach podwójnego bonusu po 50 zł/m-c. W tym celu trzeba wypełnić promocyjny wniosek oraz zrealizować poniższe warunki dla każdego miesiąca:

 • zalogować się do aplikacji na smartfona,
 • dokonać płatności bezgotówkowych kartą – min. 5 razy.

Bonus będzie naliczany dla każdego miesiąca osobno. Wymogi trzeba wypełnić w kolejnych dwóch miesiącach następujących po miesiącu, w którym otwarto rachunek.

Wniosek o ROR można złożyć do 31 sierpnia 2017 r.

Orange Finanse

Promocja: „Dobry Start, wiosna/lato 2017”. Orange Finanse oferuje niezmienność niektórych opłat przez 24 miesiące od momentu przystąpienia do akcji. Promocja obejmuje:

 • bezpłatną obsługę rachunku,
 • 0 zł/m-c za kartę debetową,
 • darmowe wypłaty z bankomatów krajowych,
 • przelewy internetowe za 0 zł.

Dodatkowo klientowi przysługuje premia za pierwszą transakcję w wysokości 1 zł oraz podwyższone nominalne oprocentowanie konta oszczędnościowego. Z oferty mogą skorzystać mobilni klienci Orange oraz posiadacze telefonu na kartę w tej sieci komórkowej. Konto w ramach aktualnej edycji promocji można otworzyć do 17 sierpnia 2017 r.

Promocja „Super Bank dla Klientów Orange, wiosna/lato 2017”. Promocja zapewnia otrzymanie zwrotu w wysokości 10 zł na swoje konto abonenckie, jeśli korzysta się z usług Orange na kartę lub jest się mobilnym klientem telekomu. Bank wypłaci bonus, jeśli klient zrealizuje transakcje bezgotówkowe na sumę nie mniejszą niż 300 zł w danym miesiącu. Orange Finanse przyzna nie więcej niż 12 bonusów, czyli 120 zł. Konto promocyjne w Orange Finanse można założyć nie później niż 17 sierpnia 2017 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 19.07.2017 r.

Podobną drogą poszedł Credit Agricole, który prolongował ofertę premiującą przeniesienie konta z innego banku. Klienci, którzy przy zakładaniu rachunku złożą również wniosek o dostęp do bankowości internetowej oraz kartę debetową, będą mogli otrzymać 200 zł, jeśli przez kwartał na ich konto będą wpływać środki w wysokości min. 3000 zł miesięcznie. Ci, którzy mogą zagwarantować dwukrotnie niższą kwotę, mogą skorzystać z innej promocji, gdzie do zdobycia jest 100 zł.

Do wyżej wymienionych banków dołącza także mBank, który uruchomił drugą edycję promocji eKonta m. Nowi posiadacze rachunku, którzy wypełnią promocyjny formularz, mogą zawalczyć o dwa bonusy po 50 zł każdy, czyli w sumie 100 zł. W tym celu konieczne będzie zalogowanie się choć raz do aplikacji na smartfona oraz zrealizowanie min. 5 płatności kartą debetową w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.  

Najwyższe premie w kontach osobistych w lipcu 2017

Wybierając mBank, można zdobyć do 800 zł, jeśli połączy się dwie obowiązujące promocje. Zacząć należy od oferty „Zgarnij premię z eKontem”, która wymaga dokonania rejestracji na dedykowanej stronie promocji. Klient, który złoży wniosek, korzystając z otrzymanego na skrzynkę pocztową odnośnika, otrzyma prawo do ubiegania się o nagrodę o wartości 200 zł. Pierwsza część to przelew na konto w wysokości 100 zł od Bankier.pl, druga połowa zostanie przekazana w formie bonu od fly.pl. Ostatnim krokiem jest dokonanie we wskazanym okresie 5 transakcji z eKonta lub eKonta plus. Klienci, którzy otworzyli w ten sposób swój nowy rachunek, mogą również wziąć udział w kolejnej promocji mBanku – „Lepiej z eKontem”, w której całkowita premia może sięgnąć 600 zł. Aby zdobyć tę sumę, klient będzie musiał położyć większy nacisk na opłacanie zakupów i usług kartą debetową lub smartfonem, ponieważ bank nalicza bonus jako zwrot 4 proc. płatności zrealizowanych bezgotówkowo. Maksymalny zwrot miesięczny wynosi 100 zł, a ubiegać się o niego można przez 6 miesięcy. Do dodatkowych obowiązków klienta należy dokonanie wpływu na konto w  wysokości nie mniejszej niż 1000 zł, a także zalogowanie się do aplikacji mobilnej oraz zrealizowanie płatności bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 250 zł. Ostatnie dwa warunki muszą być spełnione każdego miesiąca, który podlega zwrotowi. To jednak nie koniec plusów oferty. Bank dorzuca do promocji lepsze warunki dotyczące prowadzenia konta, które będą obowiązywać 24 miesiące. Mowa o zwolnieniu z opłaty za kartę oraz gwarancji stałości opłat za obsługę rachunku, wypłaty z bankomatów oraz przelewy internetowe.

Kolejną propozycją, która może skusić zainteresowanego klienta, jest opisywana już powyżej promocja konta Citi Priority od Citi Handlowego. Bank przewiduje maksymalną premię na poziomie 400 zł, jednak pod kilkoma warunkami. Najważniejszy z nich to dokonywanie płatności bezgotówkowych, które stanowią podstawę naliczania bonusu. Tym sposobem klient zgarnie większość puli. Ci, którym zależy na całej nagrodzie, będą musieli zrealizować jeszcze jeden wymóg. Do wyboru pozostaje utrzymywanie średniomiesięcznego salda na wyznaczonym poziomie lub zagwarantowanie wpływu na rachunek połączone z korzystaniem z produktu kredytowego z oferty banku.

Natomiast wybierając ofertę BGŻ BNP Paribas, będzie można zarobić do 300 zł. Promocją objęte są dwa rachunki z oferty dla klientów indywidualnych – Konto Optymalne oraz Konto Maksymalne. Nagrodę stanowi, podobnie jak u konkurencji, zwrot za płatności kartowe. W przypadku BGŻ BNP Paribas jest to 2 proc. wartości transakcji, co może przynieść zysk w wysokości 25 zł miesięcznie. O premię można się starać przez rok od momentu przystąpienia do promocji, czyli po zaakceptowaniu regulaminu. Klientowi zostaje również nadany dostęp do bankowości elektronicznej.

Premie za polecanie kont osobistych w lipcu 2017

Innym sposobem na osiągnięcie zysku może być skorzystanie z programów przygotowanych dla klientów, którzy wypróbowany przez siebie produkt będą chcieli polecić swoim znajomym. W ich przypadku stawki nie są aż tak zróżnicowane. Obecnie programy rekomendacyjne można znaleźć w dziewięciu bankach.

Najnowszą propozycją jest oferta Citi Handlowego, która wystartowała 28 czerwca br. Bank nagradza swoich klientów bonusem w wysokości 100 zł, jeśli zaproszony do programu zrealizuje dodatkowe warunki. Podobnie jak w przypadku promocji „Do 400 zł premii z kontem Citi Priority” będzie to utrzymanie średniomiesięcznego salda na ustalonym poziomie (30 000 zł) lub przelewanie na konto wynagrodzenia (5000 zł) przy jednoczesnym posiadaniu produktu kredytowego z oferty banku. Na tym nie kończą się obowiązki nowego klienta, który będzie musiał dodatkowo zrealizować co najmniej 2 płatności bezgotówkowe na kwotę wynoszącą łącznie minimum 300 zł. Szansa na skorzystanie z programu mija 31 sierpnia br., a poza ograniczeniem czasowym, bank stosuje także limit w przypadku liczby możliwych poleceń. Przewidziano maksymalnie 500 nagród, a jeden klient może ubiegać się o 5 bonusów.

Wejście oferty Citi Handlowego zazębiło się zakończeniem XIII edycji programu „Mam Inteligo”. Ci, którzy liczyli na nagrodę w wysokości 50 zł, będą musieli się uzbroić w cierpliwość i poczekać na jego następną odsłonę.

W pozostałych ośmiu bankach, które znalazły się w poprzednim zestawieniu dostępnych programów rekomendacyjnych, utrzymano stawki oraz warunki obowiązujące w czerwcu. I tak najwięcej za pomoc w uzyskaniu nowego klienta płacą Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski oraz mBank. W przypadku wszystkich z wymienionych instytucji furtką do otrzymania nagrody jest dokonywanie płatności bezgotówkowych. W ING Banku Śląskim obowiązek ten spada na obu klientów, w pozostałych bankach liczą się tylko płatności zrealizowane przez polecanego. Warto wspomnieć, że mBank zmniejszy bonus, jeśli nowy klient nie jest pełnoletni.

15 zł mniej można zgarnąć za namówienie znajomego na Nest Konto w Nest Banku. Tutaj warunki nie są zbyt skomplikowane, a należy do nich zalogowanie się do serwisu transakcyjnego oraz aktywowanie karty debetowej w określonym czasie. Zysk w wysokości 60 zł można osiągnąć, jeśli korzysta się z usług Alior Banku, który uznaje rekomendację za udaną, jeśli jej odbiorca wykona jedną transakcję z użyciem karty debetowej.

Credit Agricole oraz T-Mobile Usługi Bankowe mają do zaoferowania 50 zł. W pierwszym z nich wystarczy samo założenie rachunku przez znajomego, natomiast w T-Mobile Usługi Bankowe na zaproszonego do programu zostaje nałożony obowiązek zasilenia konta oraz użycia przy zakupach karty debetowej.

Mniej konwencjonalne nagrody proponuje Bank Millennium. W zamian za skuteczne polecenie ROR można wybrać jedną z czterech propozycji. Należą do nich lokata kwartalna, cztery wejściówki do kina, bon do internetowej sieci sklepów Empik lub możliwość otrzymywania zwrotów za płatności bezgotówkowe przez kwartał. Bank Millennium jest kolejnym, który stawia nowym klientom warunek dotyczący transakcji bezgotówkowych.

Choć status nowego klienta jest obecnie znaczącym atutem, nie we wszystkich ofertach jest on wymagany. Klienci, którzy nie znaleźli wśród wymienionych promocji bankowych najlepszego dla siebie rozwiązania, mogą rozważyć rachunki, które na stałe objęte są moneybackiem lub gwarantują otrzymanie rabatów za zakupy lub usługi u wybranych partnerów.

Obecna sytuacja wśród promocji w kontach dla klientów indywidualnych nie ma odzwierciedlenia w sytuacji rachunków firmowych. W ich przypadku w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych akcji specjalnych, które mają zachęcić prowadzących własny biznes do skorzystania z pakietu usług świadczonych przez dany bank.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (5)

dodaj komentarz
sstanek
co do Orange Finanse: czyli jest tak, że jeśli mam tam telefon, założe konto i bede płacił kartą za min. 300 zł, to będę otrzymywał doładowanie telefonu przez rok tak? Ktoś z tej promocji korzysta?
~Ali
Nigdy żadnych umów z Eurobankiem.. No chyba, że ktoś lubi wdepnąć w kupę...
mhm
Dlaczego, może podasz jakieś szczegóły?

Z mojego doświadczenie wynika, że nie jest to zaawansowana bankowość, pracownicy to tępacy (ale to raczej standard), bankowość www i mobilna jest wprawdzie prościutka, ale przejrzysta i funkcjonalna, płatności HCE są zaimplementowane znakomicie, ale olbrzymią zaletą jest moneyback —
Dlaczego, może podasz jakieś szczegóły?

Z mojego doświadczenie wynika, że nie jest to zaawansowana bankowość, pracownicy to tępacy (ale to raczej standard), bankowość www i mobilna jest wprawdzie prościutka, ale przejrzysta i funkcjonalna, płatności HCE są zaimplementowane znakomicie, ale olbrzymią zaletą jest moneyback — przez jakieś 10 miesięcy posiadania u nich konta co miesiąc dostawałem kilkadziesiąt złotych, w sumie niezła sumka się uzbierała, w banalnie łatwy sposób.
modulometer
Łowienie jeleni trwa w najlepsze. załóz konto, wydaj kasę i jeszcze trzymaj na tym koncie kilkadziesiat tysiecy przez dłuższy okres czasu. a potem ludzie dziwią się że banki dają 1% na lokatach . Jak ma być inaczej jak dajecie im tą kasę za darmo właściwie bo bank tyle ile zarobi na prowizjach od transakcji, od odsetek z waszych Łowienie jeleni trwa w najlepsze. załóz konto, wydaj kasę i jeszcze trzymaj na tym koncie kilkadziesiat tysiecy przez dłuższy okres czasu. a potem ludzie dziwią się że banki dają 1% na lokatach . Jak ma być inaczej jak dajecie im tą kasę za darmo właściwie bo bank tyle ile zarobi na prowizjach od transakcji, od odsetek z waszych nieoprocentowanych pieniędzy które komuś pożyczy zarobi kilka razy tyle ile zapłaci wam w takiej promocji.
Banki wiec nei muszą płacić za pożyczanie pieniedzy w formie lokat skoro jelenie niosą je sami do banków za darmo bo przeciez te konta z których każą wam płacić bezgotówkowo dla otrzymania promocyjnego bonusa są nieoprocentowane.
mhm
„bo przeciez te konta z których każą wam płacić bezgotówkowo dla otrzymania promocyjnego bonusa są nieoprocentowane”
— bzdury pleciesz, jeśli chodzi Ci o moneybacki, to (pomijając już, że wiele dotyczy kart kredytowych, a więc klient żadnych swoich środków nie blokuje) mają one limit w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie,
„bo przeciez te konta z których każą wam płacić bezgotówkowo dla otrzymania promocyjnego bonusa są nieoprocentowane”
— bzdury pleciesz, jeśli chodzi Ci o moneybacki, to (pomijając już, że wiele dotyczy kart kredytowych, a więc klient żadnych swoich środków nie blokuje) mają one limit w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co przy zwrocie w wysokości kilku procent daje kwotę rzędu kilkuset złotych, którą trzeba mieć dostępną na nieoprocentowanym koncie (najwięcej chyba w Eurobanku — zwrot 5% maks. 60 zł, czyli za wydane 1200 zł); więc wiele na odsetkach od takiego kapitału zarobić nie można... co więcej, nikt nie każe takiej sumy trzymać cały miesiąc, jeśli np. kartą debetową ze zwrotem wydajesz 1000 zł miesięcznie, to 500 zł przez pół miesiąca możesz trzymać na koncie oszczędnościowym...

Choć oczywiście nie wszystkie oferty promocyjne są korzystne, np. w Citi jest wariant „100 zł za utrzymanie salda 30 k zł”, a oprocentowanie ich depozytów jest tak niskie, że trzeba dokładnie przeliczyć, jak najkrócej trzeba tę kwotę tam utrzymać i ile na tym w porównaniu z innymi depozytami stracimy... albo po prostu skorzystać z drugiego wariantu, tzn. wpływ 5 k zł + produkt kredytowy (ten bank oferuje bardzo dobrą bezwarunkową kartę kredytową).

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki