Konta firmowe: promocje – październik 2018 r.

Roczna premia, bonus pieniężny, zwrot wydatków za poniesione zakupy czy zatankowane paliwo – to tylko niektóre ze sposobów wykorzystywanych przez banki w celu zachęcenia przedsiębiorców do otwarcia rachunku firmowego. 

Banki szukają sposobów, żeby przyciągnąć nowych klientów. Proponują darmowe rachunki, dodatkowe usługi czy nawet premie pieniężne za otwarcie konta. W niektórych przypadkach można zgarnąć niezłą sumę, dlatego jeśli stoicie przed wyborem rachunku firmowego, może poniższe zestawienie ułatwi podjęcie decyzji. Uwaga: przedstawiamy wyłącznie te promocje, które gwarantują najwyższy zarobek.

Konta firmowe: promocje – październik 2018 r.
Konta firmowe: promocje – październik 2018 r.

„1500 zł dla firm” od Alior Banku oraz 120 zł od Bankier.pl

Ile można zarobić na promocji?

W promocji Alior Banku „1500 zł dla firm”, przedsiębiorcy mogą otrzymać przez rok premię miesięczną w maksymalnej wysokości 125 zł. Dodatkowo, rejestrując się na stronie promocji „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku – 3. edycja", można zgarnąć jednorazowo 120 zł od Bankier.pl.

Jakie są warunki promocji?

Z akcji banku mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy przed założeniem rachunku firmowego nie posiadali żadnego produktu dla przedsiębiorców oraz innych podmiotów w Alior Banku. Oczywiście żeby otrzymać premię, należy spełnić określone warunki, a mianowicie złożyć wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej. Jednak co najważniejsze - należy aktywnie korzystać z nowo otwartego konta. Bonus pieniężny jest bowiem naliczany na podstawie wykonywanych przez przedsiębiorcę operacji, tj.:

 • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
 • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
 • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2 500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
 • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

Jednorazowy bonus od Bankier.pl jest natomiast możliwy do otrzymania po spełnieniu poniższych wymagań:

 • rejestracji w promocji „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku - 3 edycja”,
 • złożenia wniosku o iKonto Biznes poprzez dedykowaną stronę,
 • wyrażania zgody na ujawnienie Organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia faktu zawarcia umowy o prowadzenie iKonta Biznes,
 • podpisania w ciągu 30 dni od przesłania wniosku umowy o prowadzenie iKonta Biznes w Alior Banku (nie później niż do 15.11.2018),
 • w okresie 60 dni od zawarcia umowy na iKonto Biznes (nie później niż do 15.11.2018) do dokonania wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł,
 • po otrzymaniu informacji o przyznaniu premii, w terminie 5 dni roboczych podać niezbędne dane oraz prawidłowy numer aktywnego rachunku iKonta Biznes uruchomionego w ramach promocji, na który zostanie wypłacona premia.

Promocja obowiązuje do odwołania, natomiast akcja "Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku – 3. edycja" obowiązuje do 15.10.2018 r.


Aktywni zyskują 600 zł od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Idea Bank jest kolejną instytucją w zestawieniu, która nagradza klientów biznesowych za aktywne korzystanie z rachunku firmowego. W promocji „Premiowanie za bankowanie” można otrzymać roczną premię w wysokości 600 zł wypłacaną co miesiąc maksymalnie w kwocie 50 zł.

Jakie są warunki promocji?

Przedsiębiorcy w celu zgarnięcia premii pieniężnej są zobowiązani po pierwsze do otwarcia konta Firma To Ja, a po drugie do wykonywania określonego rodzaju transakcji, które mają wpływ na wysokość wypłacanego bonusu:

 • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
 • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną ( premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł; od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł, powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

Promocja obowiązuje od odwołania.


Nowi klienci zyskują 300 zł od BGŻ BNP Paribas

Ile można zarobić na promocji?

BGŻ BNP Paribas przygotował dla przedsiębiorców promocję, w ramach której mogą otrzymać 300 zł na start w postaci kuponu (vouchera) Sodexo do wykorzystania w największych sieciach handlowych.

Jakie są warunki promocji?

Osoby zainteresowane zgarnięciem bonusu muszą pamiętać o spełnieniu określonych warunków w trakcie trwania promocji, tj.:

 • otwarcie rachunku w banku,
 • dokonanie aktywacji karty wydanej do konta,
 • zwarcie umowy na Terminal POS na okres co najmniej 24 miesięcy oraz wskazanie nowo otwartego konta, jako podstawowe do rozliczeń transakcji dokonywanych przy użyciu terminala.

Należy mieć jednak na uwadze, że dostępna jest ograniczona liczba kuponów – 400 sztuk, dlatego o ich przyznaniu decyduje kolejność spełnienia powyższych warunków.

Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2018 r.


Od Banku Pekao 200 zł pod warunkiem udziału w dwóch promocjach

Ile można zarobić na promocji?

Przedsiębiorcy, którzy założą rachunek bieżący w Banku Pekao, są o krok bliżej do otrzymania łącznej premii w wysokości 200 zł. Dla klientów firmowych zostały bowiem przygotowane dwie promocje – „100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS” oraz „100 zł zwrotu za umowę o terminal POS”. Przy czym bonus za przelew do ZUS wypłacany jest w formie jednorazowej wypłaty na nowo otwarty rachunek, natomiast kolejne 100 zł za zawarcie umowy o terminal – w formie bonu Sodexo.

Jakie są warunki promocji?

Promocja skierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek jawnych, partnerskich, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, ponadto do fundacji, stowarzyszeń rejestrowych oraz spółdzielni. Są z niej natomiast wyłączeni przedsiębiorcy działający w niektórych branżach: biura turystyczne (podróży), kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, handel bronią palną.

Osoby, które chcą wziąć udział w akcji „100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS”, muszą spełnić łącznie poniższe warunki:

 • brak rachunku rozliczeniowego w banku na dzień rozpoczęcia promocji,
 • podpisanie z bankiem umowy o rachunek rozliczeniowy, bankowość elektroniczną oraz kartę debetową do rachunku,
 • wykonanie z tego rachunku przelewu do ZUS na min. 200 zł w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy,
 • opłacenie z konta należności ZUS na min. 200 zł także w kolejnych dwóch miesiącach,
 • wyrażenie zgody na przystąpienie do promocji i zaakceptują regulamin.

Natomiast otrzymanie kolejnych 100 zł w formie bonu Sodexo w ramach promocji „100 zł zwrotu za umowę o terminal POS” związane jest ze spełnieniem poniższych obostrzeń:

 • brak rachunku rozliczeniowego w banku na dzień rozpoczęcia promocji,
 • podpisanie z bankiem umowy o rachunek rozliczeniowy, bankowość elektroniczną oraz kartę debetową do rachunku,
 • podpisanie nowej umowy o dzierżawę terminala i rozliczanie transakcji nie później niż 30 dni od dnia podpisania umowy o rachunek,
 • przyjęcie przez 3 miesiące z rzędu płatności w terminalu na kwotą min. 500 zł miesięcznie,
 • wyrażenie zgody na przystąpienie do promocji i akceptacja regulaminu.

Promocje obowiązują od 31 grudnia 2018 r.


Zwrot 100 zł od mBanku za założenie konta firmowego

Ile można zarobić na promocji?

mBank przygotował dla przedsiębiorców promocję „Proste konto i 100 zł zwrotu – III edycja”, w której mogą liczyć na wypłatę jednorazowego bonusu w wysokości 100 zł na nowo otwarty rachunek – mBiznes Standard.

Jakie są warunki promocji?

Akcja jest skierowana do nowych klientów, czyli takich, którzy nie posiadali jakikolwiek aktywnego rachunku bieżącego dla danego numeru NIP na dzień 31 lipca 2018 r. Jednak nie jest to jedyny warunek uczestnictwa. Na bonus pieniężny mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy:  

 • otworzą konto firmowe mBiznes konto Standard,
 • opłacą składki ZUS na kwotę min. 250 zł z nowo otwartego rachunku w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy,
 • wykonają płatności kartą debetową wydaną do rachunku.

Promocja od mBanku obowiązuje do 31.10.2018 r.


100 zł na powitanie od Nest Banku

Ile można zarobić na promocji?

Kolejnym bankiem, który nagradza przedsiębiorców za otwarcie konta firmowego, jest Nest Bank. W ramach akcji „Na dobry start” można zyskać 100 zł.

Jakie są warunki promocji?

W celu otrzymania jednorazowego zastrzyku gotówki konieczne jest otwarci konta firmowego, a ponadto przedsiębiorca zobowiązany jest do: 

 • wyrażenia zgody na kontakt z bankiem w celu marketingowym,
 • zwarcia umowy o terminal płatniczy z First Data z oferty banku w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku, w którym została zawarta informacja o zainteresowaniu ofertą nabycia terminala,
 • zapewnienia wpływu na rachunek z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami.

Promocja obowiązuje do dowołania.


100 zł zwrotu za paliwo od Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

Promocja „Tanie paliwo od Alior Banku” skierowana jest do posiadaczy Rachunku Partner. Mogą oni otrzymać zwrot w wysokości do 100 zł miesięcznie za dokonywanie płatności bezgotówkowych na wskazanych przez bank stacjach paliw.

Jakie są warunki promocji?

Głównym warunkiem uczestnictwa w akcji jest posiadanie bądź założenie Rachunku Partner. Ponadto przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek o wydanie karty MasterCard Debit Commercial. Dopiero wówczas może liczyć na gwarancję stałości ceny paliwa, tj. jeśli cena jest wyższa niż 3,90 zł/l, bank dokona zwrotu różnicy. Przy czym na nowo otwarte konto może trafić maksymalnie 100 zł miesięcznie. Jednak to nie wszystkie warunki, jakie trzeba spełnić, aby cieszyć się niższymi rachunkami za paliwo. Osoba biorąca udział w akcji jest zobowiązana do:

 • zapłaty minimum raz w miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce,
 • dokonania płatności kartą w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na min. 500 zł w miesiącu,
 • wykonania przelewu z rachunku do ZUS/US.

Promocja obowiązuje do odwołania.


2 proc. zwrotu za paliwo od Santander Bank Polska

Ile można zarobić na promocji?

Santander Bank Polska jest kolejnym bankiem, który przygotował promocję dla zmotoryzowanych przedsiębiorców, tj. „Bonus dla zmotoryzowanych”. Zwarcie umowy o kartę Mastercard Business Debit gwarantuje otrzymanie 2 proc. zwrotu za płatności dokonywane na stacjach Circle K na terenie Polski oraz 5 proc. zwrotu za płatności za autostrady również na terenie kraju (do 100 zł miesięcznie).

Jakie są warunki promocji?

Zwrot za płatności kartą wydaną do konta firmowego otrzymają przedsiębiorcy, którzy spełnią poniższe warunki, a mianowicie:

 • posiadają bądź założą Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą Mastercard Business Debit,
 • dokonują zakupów na stacjach paliw Circle K kartą płatniczą wydaną do rachunku.

Należy podkreślić, że oprócz zwrotu w wysokości 2 proc. za płatności kartą, osoby, które nie posiadały karty płatniczej przez ostatnie 6 miesięcy, a podpiszą umowę w okresie trwania promocji, dodatkowo otrzymają 5 proc. zwrotu za płatności za autostrady na terenie kraju, jednak nie więcej niż 100 zł miesięcznie oraz voucher na darmową usługę assistance, obejmującą pomoc w przypadku awarii ogumienia i dowóz paliwa.

Promocja obowiązuje od 31.03.2019 r.

Oczywiście wyżej wymienione promocje to nie jedyne dostępne na rynku. Lista jest znacznie dłuższa (znacznie więcej z nich znajdziecie na naszej stronie zgarnijpremie.pl), a znaleźć na niej możemy 10 proc. zwrot za dokonane zakupy kartą w ramach Konta Branżowego w Idea Banku, zniżkę w wysokości 25 zł na abonament od Plus Banku w promocji „Bonus Plus dla Firm", kartę paliwową z rabatem do SGB-Banku czy usługi dodatkowe m.in. bezpłatne terminale płatnicze, usługi księgowe, zniżki u wskazanych partnerów bądź dostęp do bezpłatnych przestrzeni coworkingowych.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 davee


Buenos días
¿Necesita una oferta de préstamo directa, fácil y rápida de un banco o un prestamista privado. Ofrecemos préstamo al 3% por Anum. Por favor, conteste nosotros si usted necesita un préstamo. Contáctame vía email: dm8780115@gmail.com

! Odpowiedz