REKLAMA

Konta firmowe: promocje – maj 2018 r.

Katarzyna Rostkowska2018-05-09 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-05-09 06:00

„Cashback dla Przedsiębiorców”, „Bonus dla zmotoryzowanych” czy „Karta paliwowa z rabatem” – banki zachęcają do założenia rachunku firmowego, kusząc niższymi cenami na stacjach paliw.  

Banki coraz częściej proponują klientom firmowym pakiety usług, które powiązane są z rachunkiem firmowym. Dostępne rozwiązania mają ułatwić przedsiębiorcy codzienne prowadzenie działalności, ale przede wszystkim mocniej związać klienta z bankiem. Instytucje obok promocyjnych stawek oferują księgowość online, pomoc ekspertów w kwestiach prawnych, rabaty na zakupy dokonywane u wskazanych partnerów czy bezpłatne terminale płatnicze. Jednak to nie wszystkie sposoby na przykucie uwagi przedsiębiorcy i zainteresowanie aktualną ofertą. Banki również wykorzystują promocje pieniężne, tj. oferują bony, jednorazowy zwrot środków czy miesięczne premie wypłacane na nowo otwarte konto. I choć, jak pokazują wcześniejsze zestawienia, promocji pieniężnych jest coraz mniej, pojawiają się takie, którym warto poświecić chwilę uwagi.

Banki stawiają na zmotoryzowanych / YAY Foto

Poniżej przedstawiamy aktualne oferty banków, w ramach których przedsiębiorcy mogą zarobić na założeniu konta firmowego. Skupiliśmy się na tych, które umożliwiają zdobycie najwyższych sum pieniężnych.

1500 zł dla aktywnych klientów od Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

Wśród promocji bankowych skierowanych do przedsiębiorców w dalszym ciągu najwięcej można zarobić w Alior Banku. W akcji „1500 zł dla firm” właściciele biznesów mogą liczyć na 1500 zł rocznie, przy czym premia jest wypłacana miesięcznie, maksymalnie po 125 zł na nowo otwarty rachunek.

Jakie są warunki promocji?

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci, którzy wcześniej nie posiadali żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w banku. Dodatkowo warunkiem koniecznym jest złożenie wniosku o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej. Jednak podstawowym wymogiem, który uprawnia do otrzymania bonusu pieniężnego, jest spełnienie warunku aktywności. Oznacza to, że przedsiębiorca jest premiowany za wykonanie wskazanych transakcji, za które naliczana jest odpowiednia wysokość wypłacanego bonusu, m.in.:

 • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
 • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
 • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł;
  od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
 • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

Promocja obowiązuje do odwołania.


600 zł dla klientów Idea Banku w promocji „Premiowanie za bankowanie”

Ile można zarobić na promocji?

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który nagradza przedsiębiorców za aktywne korzystanie z konta firmowego. Osoby, które zdecydują się na otwarcie rachunku Firma To Ja, mogą zgarnąć 600 zł rocznie, wypłacane co miesiąc w maksymalnej wysokości 50 zł.

Jakie są warunki promocji?

Akcja jest skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które założą w banku rachunek firmowy Firma To Ja. Dodatkowo są zobowiązane wykonywać określone transakcje, które mają wpływ na wysokość wypłacanego bonusu:

 • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
 • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną (premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł;
  od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł,
  powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

Promocja obowiązuje od odwołania.


100 zł zwrotu dla posiadaczy konta mBiznes Standard

Ile można zarobić na promocji?

Nowi klienci mBanku są nagradzani za otwarcie rachunku mBiznes Standard jednorazową premią pieniężną w wysokości 100 zł, wypłacaną na nowo otwarte konto.

Jakie są warunki promocji?

Akcja skierowana jest do klientów, którzy w okresie jej trwania założą konto firmowe, a dodatkowo nie posiadali jakikolwiek aktywnego rachunku bieżącego w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 26 grudnia 2017 r.

Ponadto warunkiem wypłacenia przez bank bonusu pieniężnego należnego za przystąpienie do akcji „Proste konto i 100 zł zwrotu” jest:

 • otwarcie rachunku firmowego mBiznes konto Standard,
 • opłacenie składki ZUS na kwotę min. 250 zł z nowo otwartego rachunku firmowego w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy,
 • wykonanie płatności kartą debetową wydaną do rachunku.

Przedsiębiorcy, którzy spełnią warunki promocji, oprócz premii pieniężnej, dodatkowo są zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku przez okres 24 miesięcy, otrzymują nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych oraz nie ponoszą kosztów za posiadanie karty płatniczej przez 24 miesiące.

Promocja od mBanku obowiązuje do 31.07.2018 r.


100 zł od Nest Banku na dobry początek

Ile można zarobić na promocji?

Nest Bank oferuje przedsiębiorcom 100 zł premii za otwarcie konta firmowego. Jednak posiadanie rachunku nie jest jedynym warunkiem stawianym przez bank.

Jakie są warunki promocji?

Właściciele biznesów, którzy chcą otrzymać jednorazowy bonus pieniężny, są zobowiązani do otwarcia rachunku firmowego, a ponadto do: 

 • wyrażenia zgody na kontakt z bankiem w celu marketingowym,
 • zawarcia umowy o terminal płatniczy First Data z oferty banku w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku, w którym została zawarta informacja o zainteresowaniu ofertą nabycia terminala,
 • zapewnienia wpływu na rachunek z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami.

Promocja obowiązuje do dowołania.


100 zł w promocji „Tanie paliwo dla firm” od Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

To kolejna akcja Alior Banku, w której przedsiębiorca może zgarnąć dodatkowe środki za otwarcie rachunku firmowego. Tym razem promocja uprawnia do otrzymania zwrotu w wysokości do 100 zł miesięcznie za dokonywanie płatności bezgotówkowych na wskazanych przez bank stacjach paliw.

Jakie są warunki promocji?

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w akcji jest założenie Rachunku Partner wraz z kartą MasterCard Debit Commercial. Wówczas uczestnik promocji będzie mógł cieszyć się gwarancją stałości ceny paliwa – jeśli zapłaci więcej niż 3,90 zł/l, bank dokona zwrotu różnicy. Jednak na nowo otwarty rachunek może trafić maksymalnie 100 zł miesięcznie. Ponadto przedsiębiorca jest zobowiązany do spełnienia poniższych obostrzeń:

 • zapłaty minimum raz w miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce,
 • dokonania płatności kartą w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na min. 500 zł w miesiącu,
 • wykonania przelewu z rachunku do ZUS/US.

Promocja obowiązuje do odwołania.


2 proc. zwrotu za paliwo oraz 100 zł za przejazdy autostradami od BZ WBK

Ile można zarobić na promocji?

Uczestnikami promocji mogą być osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne niebędące osobą prawną, które w okresie jej trwania zawrą umowę o kartę MasterCard Business Debit. Mogą one otrzymać 2 proc. zwrotu za płatności dokonywane kartą na stacjach Circle K na terenie Polski oraz 5 proc. zwrotu za płatności za autostrady również na terenie kraju (do 100 zł miesięcznie).

Jakie są warunki promocji?

Do zgarnięcia premii upoważnieni są przedsiębiorcy, którzy posiadają rachunek firmowy oraz dokonują zakupów na stacjach paliw Circle K. Ponadto warunkiem koniecznym do otrzymania zwrotu o wartości 2 proc. za płatności kartą na wskazanych stacjach jest podpisanie umowy o kartę płatniczą MasterCard Business Debit. Osoby, które nie posiadały karty płatniczej przez ostatnie 6 miesięcy, a podpiszą umowę w okresie trwania promocji, dodatkowo otrzymają 5 proc. zwrotu za płatności kartą za autostrady na terenie kraju, jednak nie więcej niż 100 zł miesięcznie oraz voucher na darmową usługę assistance, obejmującą pomoc w przypadku awarii ogumienia i dowóz paliwa.

Promocja obowiązuje od 31.03.2019 r.


40 zł zwrotu za zakupy w punktach handlowo-usługowych od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Obok promocji „Premiowanie za bankowanie” Idea Bank przygotował akcję skierowaną do posiadaczy „Konta branżowego”. Mogą oni otrzymać zwrot w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych we wskazanych przez bank punktach handlowo-usługowych przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta, jednak nie więcej niż 40 zł brutto.

Jakie są warunki promocji?

Obok podstawowych warunków, jakie musi spełnić przedsiębiorca, tj. posiadanie konta oraz dokonywanie zakupów dla swojej firmy w wyznaczonych punktach, jest on zobowiązany do:

 • złożenia wniosku o przystępnie do promocji,
 • zawarcia umowy Konta Branżowego w okresie trwania promocji,
 • zawarcia umowy o kartę płatniczą w okresie trwania promocji,
 • zawarcia umowy o korzystanie z usług bankowości internetowej w okresie trwania promocji,
 • wykonania w danym miesiącu co najmniej jednego przelewu do ZUS lub US oraz transakcji bezgotówkowej.

Promocja obowiązuje od odwołania.

Zaprezentowane powyżej promocje to nie jedyne, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. Banki zachęcają do otwarcia rachunku firmowego, oferując różnego rodzaju ułatwienia, m.in. usługi księgowe, wirtualne wizytówki, bazę dokumentów, faktoring czy przestrzenie cooworkingowe. W maju br. natomiast aż trzy akcje skierowane są do zmotoryzowanych klientów, tj. „Cashback dla Przedsiębiorców” od Alior Banku, „Bonus dla zmotoryzowanych” oferowany przez BZ WBK czy „Karta paliwowa z rabatem” od SGB-Banku. Przedsiębiorcy mogą liczyć nie tylko na niższe rachunki za paliwo, ale również zwrot za zakupy dokonywane na stacjach paliw oraz częściowy zwrot kosztów poniesionych na bramkach autostradowych na terenie kraju.

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki