REKLAMA

Konta firmowe: promocje – luty 2018 r.

Katarzyna Rostkowska2018-02-27 11:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-02-27 11:00

W celu złowienia nowego klienta firmowego banki prześcigają się w promocjach, w których proponują bonusy pieniężne czy usługi dodatkowe. Stawki mogą sięgać nawet 1500 zł.

W lutym br. redakcja Bankier.pl przygotowała dla czytelników zestawienie aktualnie obowiązujących promocji, z których mogą skorzystać posiadacze kont firmowych. Przy czym skupiliśmy się wyłącznie na akcjach umożliwiających zdobycie nagród pieniężnych, a dokładniej wybraliśmy pięć promocji z najwyższymi stawkami. Dodatkowo sprawdziliśmy, dla kogo są skierowane oraz jakie warunki należy spełnić, aby bank wypłacić premię na nowo otwarty rachunek.

Konta firmowe: promocje – luty 2018 r. / YAY Foto

Miejsce I: 1500 zł za aktywne korzystanie z konta w Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

W promocji Alior Banku „1500 zł dla firm” przedsiębiorcy mogą zyskać 1500 zł. W zamian za dokonywanie określonych transakcji, klient jest wynagradzany przez rok bonusem w maksymalnej wysokości 125 zł miesięcznie.

Jakie są warunki promocji?

W promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które dodatkowo spełnią poniższe warunki:

 • nie posiadały przed przystąpieniem do promocji żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w banku,
 • złożyły wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej.

Aby zarobić premię miesięczną, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, wykonując wskazane przez bank transakcje, za które nalicza jest odpowiednia wysokość wypłacanego bonusu m.in.:

 • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
 • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
 • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2 500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
 • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

Suma pojedynczych stawek premii miesięcznej może wynieść 155 zł, przy czym maksymalnie zostaje wypłacana przedsiębiorcy kwota 125 zł. Należy jednak pamiętać, że bonus pieniężny nie zostanie przekazany na rachunek firmowy w przypadku zamknięcia iKonata Biznes lub przekształcenia go w inny rachunek.

Promocja obowiązuje do odwołania.


Miejsce II: 600 zł w „Premiowanie za bankowanie” od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Idea Bank nagradza przedsiębiorców aktywnie korzystających z konta Firma To Ja premią w wysokości do 600 zł rocznie. Wystarczy zlecać przelewy do US bądź ZUS, wpłacać pieniądze we wpłatomacie, wystawiać faktury online lub utrzymywać odpowiednie saldo na rachunku, aby co miesiąc zarobić do 50 zł.

Jakie są warunki promocji?

Przedsiębiorca, który chce co miesiąc otrzymywać 50 zł ekstra na swój rachunek firmowy musi aktywować promocję w systemie transakcyjnym Idea Cloud. W tym celu konieczne jest założenie rachunku firmowego Firma To Ja, z którego będzie aktywnie korzystał. Wykonywanie określonych transakcji wypływa na wysokość premii, która zostanie wypłacona do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, za który przysługuje bonus:

 • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
 • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną ( premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł; od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł, powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

Należy jednak mieć na uwadze, że z promocji mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Promocja obowiązuje od odwołania.


Miejsce III: 250 zł zwrotu za założenie konta firmowego w mBanku

Ile można zarobić na promocji?

To kolejna odsłona promocji konta firmowego w mBanku z redakcją Bankier.pl. Za założenia rachunku mBiznes Standard przedsiębiorcy mogą zgarnąć premię w wysokości 150 zł pod warunkiem złożenia wniosku do 28.02.2018 r. na stronie promocji. Ponadto premia zostanie powiększona o kolejne 100 zł za wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł.

Jakie są warunki promocji?

Podstawowym warunkiem skorzystania z akcji jest złożenie wniosku o otwarcie konta firmowego mBiznes Standard korzystając z dedykowanej strony promocji. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z bonusu są zobowiązani do wyrażenia zgody na ujawnienie informacji objętych tajemnicą bankową dla organizatora promocji tj. Bankier.pl, dla potrzeb rozliczenia premii pieniężnej.

Przedsiębiorca otrzyma wiadomość o przyznaniu premii od Bankier.pl do 31.05.2018 r. Jednak należy pamiętać, że należy w ciągu miesiąca od otwarcia konta wykonaj co najmniej jedną transakcję, nie później niż do 30.04.2018 r.

Powyższą premię można powiększyć o kolejne 100 zł w związku z aktualnie trwającą promocją mBanku. Zgodnie z regulaminem promocji „Proste konto i 100 zł zwrotu” warunkiem udziału w niej jest:

 • otworzenie rachunku firmowego mBiznes konto Standard,
 • brak jakichkolwiek aktywnych rachunków bieżących w banku na dzień 26.12.2017 r.,
 • opłacenie składki ZUS na kwotę min. 250 zł z nowo otwartego rachunku firmowego w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy.

Dodatkowo posiadacz konta, który spełni warunki promocji jest zwolniony z opłaty za jego prowadzenie przez okres 24 miesięcy, posiada nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych oraz nie ponosi kosztów za posiadanie karty płatniczej przez 24 miesiące.

Promocja od Bankier.pl obowiązuje do 28.02.2018 r.

Promocja od mBanku obowiązuje do 31.03.2018 r.


Miejsce IV: 100 zł w prezencie od Nest Banku na dobry początek

Ile można zarobić na promocji?

Nest Bank w powitalnej akcji wypłaca przedsiębiorcom premię w wysokości 100 zł. Akcja jest skierowana dla osób, które w okresie jej trwania posiadają lub założą BIZnest Konto. Należy jednak pamiętać o spełnieniu określonych warunków.

Jakie są warunki promocji?

Premia powitalna przysługuje przedsiębiorcy, który w okresie trwania promocji spełni poniższe warunki stawiane przez bank:

 • otworzy lub posiada BIZnest Konto,
 • wyrazi zgodę na kontakt z bankiem w celu marketingowym,
 • zawrze umowę o terminal płatniczy z First Data z oferty banku w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku, w którym została zawarta informacja o zainteresowaniu ofertą nabycia terminala,
 • zapewni wpływy na rachunek z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami.

Jednorazowa premia zostanie wypłacona w termie 30 dni kalendarzowych, po upływie miesiąca, w którym został spełniony ostatni z warunków uprawniających do uczestnictwa w promocji.

Promocja obowiązuje do dowołania.


Miejsce IV: 100 zł zwrotu za paliwo od Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

Promocja skierowana jest do klientów, którzy założą konto Rachunek Partner wraz z kartą MasterCard Debit Commercial. Przedsiębiorca otrzyma zwrot w wysokości do 100 zł miesięcznie za dokonywanie płatności bezgotówkowych na stacjach paliw, które oznaczone są kodem MCC 5172, 5541, 5542 lub 5983 za zakup paliw płynnych typu PB98, PB95, ON.

Jakie są warunki promocji?

Alior Bank dla nowych klientów przygotował promocję, która stanowi gwarancję stałości ceny paliwa, a mianowicie, jeśli uczestnik promocji zapłaci więcej niż 3,90 zł/l, bank dokona zwrotu różnicy. Przy czy należy pamiętać, że może ona wynosić maksymalnie 100 zł miesięcznie. Oczywiście złożenie konta to nie jedyny warunek, który upoważnia do uczestnictwa w akcji. Przedsiębiorca dodatkowo jest zobowiązany do:

 • zapłaty minimum raz w miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce,
 • dokonania płatności kartą w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na min. 500 zł w miesiącu,
 • wykonania przelewu z rachunku do ZUS/US.

Jeśli zostaną spełnione powyższe obostrzenia, bank wypłaca premię, wyłącznie na nowo otwarty rachunek, w terminie do 10-go dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym.

Promocja obowiązuje do odwołania.


Miejsce V: 40 zł zwrotu za zakupy dla swojej firmy od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Nagrodą w promocji „Konto Branżowe” jest premia w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych we wskazanych przez Idea Bank punktach handlowo-usługowych przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta. Przy czym miesięczna łączna wartość wypłacanej premii nie może przekroczyć kwoty 40 zł brutto.

Jakie są warunki promocji?

Bank dokładnie wskazuje w regulaminie, jakie wymogi musi spełnić przedsiębiorca w celu otrzymania zwrotu, a mianowicie:

 • złożyć wniosek o przystępnie do promocji,
 • zawrzeć umowę Konta Branżowego w okresie trwania promocji,
 • zawrzeć umowę o kartę płatniczą w okresie trwania promocji,
 • zawrzeć umowę o korzystanie z usług bankowości internetowej w okresie trwania promocji,
 • wykonać w danym miesiącu co najmniej jeden przelew do ZUS lub US oraz transakcji bezgotówkowej.

Promocja obowiązuje od odwołania.

Bonusy pieniężne nie są jedyną zachętą jaką banki przygotowały dla klientów firmowych. W bogatej ofercie możemy również znaleźć usługi dodatkowe m.in. księgowe, prawne, darmowy coworking, pakiety medyczne dla pracowników czy nagrody przyznawane za polecenie rachunku bieżącego. Jednak w sytuacji, kiedy przedsiębiorca stoi przed wyborem rachunku firmowego, niewątpliwie w podjęciu decyzji może „pomóc” atrakcyjna premia pieniężna skierowana do nowych klientów.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki