REKLAMA

Konta firmowe: promocje – lipiec 2018 r.

Katarzyna Rostkowska2018-07-23 14:28redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-07-23 14:28

2000 zł premii od PKO, 1500 zł w ofercie Alior Banku oraz 600 zł dla klientów Idea Banku – tak w lipcu banki nagradzają przedsiębiorców aktywnie korzystających z rachunku firmowego.

Z końcem czerwca zakończyła się promocja „Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim”, z której mogli skorzystać zmotoryzowani przedsiębiorcy. W jej miejsce jednak bank uruchomił akcję, w której można zarobić nawet 2000 zł w ciągu roku pod warunkiem aktywnego korzystania z konta firmowego oraz usług dodatkowych. To już kolejny bank, który stawia na systematyczne użytkowanie rachunku. Podobne akcje w swojej ofercie posiadają Alior Bank – „1500 zł dla Firm” oraz Idea Bank – „Premiowanie za bankowanie”.

Konta firmowe: promocje – lipiec 2018 r.

Jednak zmotoryzowani mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ w dalszym ciągu tańsze paliwo mogą nabyć korzystając z „Cashback dla Przedsiębiorców” od Alior Banku, „Bonusu dla zmotoryzowanych” oferowanego przez BZ WBK czy z „Karty paliwowej z rabatem” od SGB-Banku. Poniżej przedstawiamy comiesięczne zestawienie oferty banków pod kontem akcji, w których właściciele biznesów mogą zarobić na założeniu konta firmowego. Przy czym skupiliśmy się na tych, które umożliwiają zdobycie najwyższych stawek pieniężnych.

PKO BP z promocją „2000 dla Twojej Firmy”

Ile można zarobić na promocji?

Najwyższą stawkę przedsiębiorca, który zakłada rachunek firmowy, może obecnie zgarnąć w PKO BP. Łączna premia wynosi 2000 zł i można ją otrzymać w ciągu 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty otwarcia rachunku firmowego, wliczając miesiąc przystąpienia do akcji. Wysokość bonusu pieniężnego jest naliczana i przekazywana na konto w każdym miesiącu kalendarzowym za spełnienie poszczególnych warunków. Przy czym należy pamiętać, że kwota premii w okresie uczestnictwa w promocji nie może przekroczyć 2000 zł.

Jakie są warunki promocji?

Promocja jest skierowana do przedsiębiorców, którzy na dzień rozpoczęcia okresu akcji nie posiadali w banku aktywnego rachunku bieżącego. Warunkiem udziału w promocji jest zatem:

 • zawarcie w okresie od  15.06.2018 r. do 14.08.2018 r. umowy rachunku bieżącego PKO Konta Firmowego lub PKO Rachunku dla Biznesu wraz z kartą debetową PKO Biznes Partner,
 • wyrażenie zgody na otrzymywanie od informacji o charakterze marketingowym,

Wysokość premii, jaką może otrzymać przedsiębiorca na nowo otwarty rachunek, kształtuje się następująco:

 • skorzystanie z leasingu na kwotę min. 10000 zł - premia jednorazowa w wysokości 500 zł,
 • zrealizowanie w danym miesiącu kalendarzowym przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł -premia jednorazowa 25 zł,
 • zrealizowanie w danym miesiącu kalendarzowym przelewu do Urzędu Skarbowego  na kwotę min. 250 zł - premia miesięczna 25 zł,
 • zrealizowanie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji walutowych na kwotę min. 10000 zł - premia miesięczna 25 zł,
 • rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych kartą kredytową PKO Euro Biznes na łączną kwotę min. 500 zł - premia miesięczna 25 zł,
 • uznanie w danym miesiącu kalendarzowym rachunku firmowego kwotą min.2000 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych pochodzących z uznań na terminalach eService - premia miesięczna 25 zł,
 • przystąpienie do programu ZenCard - jednorazowa w całym okresie promocyjnym premia w wysokości miesięczna 25 zł.

Promocja obowiązuje do 14.08.2018 r.


1500 zł od Alior Banku + 120 zł od Bankier.pl dla aktywnych klientów

Ile można zarobić na promocji?

Zakładając rachunek w Alior Banku w lipcu br., przedsiębiorcy mogą otrzymać 1500 zł rocznej premii w akcji „1500 zł dla firm” wypłacanej przez bank miesięcznie, maksymalnie po 125 zł oraz dodatkowo 120 zł od Bankier.pl rejestrując się na stronie promocji „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku".

Jakie są warunki promocji?

Promocja jest skierowana do nowych klientów, którzy wcześniej nie posiadali żadnego produktu dla przedsiębiorców oraz innych podmiotów w banku. Warunkiem koniecznym skorzystania z akcji jest złożenie wniosku o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej. Natomiast gdy zostanie otwarte konto firmowe, należy spełnić wymóg aktywności, który uprawnia do otrzymania bonusu pieniężnego, którego wysokość jest naliczana na podstawie aktywności klienta:

 • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
 • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
 • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2 500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
 • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

W celu otrzymania premii od Bankier.pl, przedsiębiorca jest dodatkowo zobowiązany do:

 • rejestracji w promocji „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku”,
 • złożenia wniosku o iKonto Biznes poprzez dedykowaną stronę,
 • wyrażenia zgody na ujawnienie Organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia faktu zawarcia umowy o prowadzenie iKonta Biznes,
 • podpisania w ciągu 30 dni od przesłania wniosku umowy o prowadzenie iKonta Biznes w Alior Banku (nie później niż do 29.08.2018),
 • w okresie 60 dni od zawarcia umowy na iKonto Biznes (nie później niż do 29.10.2018) do dokonania wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł,
 • po otrzymaniu informacji o przyznaniu premii, w terminie 5 dni roboczych podać niezbędne dane oraz prawidłowy numer aktywnego rachunku iKonta Biznes uruchomionego w ramach promocji, na który zostanie wypłacona premia.

Promocja obowiązuje do odwołania, natomiast akcja "Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku" obowiązuje do 29.10.2018 r.


600 zł w akcji „Premiowanie za bankowanie” od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Idea Bank jest kolejnym bankiem w zestawieniu, który nagradza przedsiębiorców za aktywne korzystanie z konta firmowego. Klienci, który założą rachunek Firma To Ja, mogą zgarnąć 600 zł rocznie, przy czym premia wypłacana jest co miesiąc w maksymalnej wysokości 50 zł.

Jakie są warunki promocji?

Z promocji mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które założą w banku rachunek firmowy Firma To Ja. Dodatkowo są zobowiązane wykonywać określone transakcje, które mają wpływ na wysokość wypłacanego bonusu:

 • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
 • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną (premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł; od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł, powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

Promocja obowiązuje od odwołania.


100 zł od mBanku dla posiadaczy konta mBiznes Standard

Ile można zarobić na promocji?

W mBanku przedsiębiorcy mogą liczyć na zasilenie nowo otwartego konta jednorazowym bonusem o wartości 100 zł. Promocja skierowana jest jednak wyłącznie do osób, które zdecydują się na otwarcie konta mBiznes Standard.

Jakie są warunki promocji?

Akcja jest skierowana do klientów, którzy w okresie jej trwania założą rachunek firmowy, a dodatkowo nie posiadali jakikolwiek aktywnego rachunku bieżącego w mBanku, dla danego numeru NIP na dzień 26 grudnia 2017 r.

Ponadto warunkiem wypłacenia przez bank bonusu pieniężnego w promocji „Proste konto i 100 zł zwrotu” jest:

 • otwarcie rachunku firmowego mBiznes konto Standard,
 • opłacenie składki ZUS na kwotę min. 250 zł z nowo otwartego rachunku firmowego w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy,
 • wykonanie płatności kartą debetową wydaną do rachunku.

Dodatkowo mBank do otwarcia rachunku firmowego zachęca klientów zwolnieniem z opłat przez okres 24 miesięcy za jego prowadzenie, za użytkowanie karty płatniczej oraz nielimitowanym pakiet darmowych przelewów internetowych.

Promocja od mBanku obowiązuje do 31.07.2018 r.


100 zł od Nest Banku

Ile można zarobić na promocji?

Jednorazowy bonus w wysokości 100 zł na nowo otwarty rachunek wypłaca również Nest Bank. Dodatkowy zastrzyk gotówki jest oferowany nowym klientom, który skorzystają z promocji „Na dobry start”. Przy czym nie można zapomnieć o konieczności spełnienia określonych przez bank warunków.

Jakie są warunki promocji?

Podstawowym obostrzeniem, którego spełnianie upoważnia do otrzymania jednorazowego bonusu pieniężnego, jest otwarcie rachunku firmowego. Ponadto przedsiębiorca jest zobowiązany do: 

 • wyrażenia zgody na kontakt z bankiem w celu marketingowym,
 • zwarcia umowy o terminal płatniczy z First Data z oferty banku w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku, w którym została zawarta informacja o zainteresowaniu ofertą nabycia terminala,
 • zapewnienia wpływu na rachunek z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami.

Promocja obowiązuje do dowołania.


100 zł zwrotu za paliwo w promocji „Tanie paliwo dla firm” od Alior Banku

Ile można zarobić na promocji?

W promocji „Tanie paliwo od Alior Banku” instytucja zachęca przedsiębiorców od zawierania umowy Rachunku Partner. Jest to podstawowy warunek, aby otrzymać zwrot w wysokości do 100 zł miesięcznie za dokonywanie płatności bezgotówkowych na wskazanych przez bank stacjach paliw.

Jakie są warunki promocji?

Aby otrzymać bonus pieniężny od Alior Banku, właściciel biznesu musi otworzyć Rachunek Partner, a dodatkowo złożyć wniosek o wydanie karty MasterCard Debit Commercial. Uczestnik promocji będzie mógł cieszyć się gwarancją stałości ceny paliwa – jeśli zapłaci więcej niż 3,90 zł/l, bank dokona zwrotu różnicy. Jednak na nowo otwarty rachunek może trafić maksymalnie 100 zł miesięcznie. Ponadto przedsiębiorca jest zobowiązany do spełnienia poniższych obostrzeń:

 • zapłaty minimum raz w miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce,
 • dokonania płatności kartą w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na min. 500 zł w miesiącu,
 • wykonania przelewu z rachunku do ZUS/US.

Promocja obowiązuje do odwołania.


2 proc. zwrotu za paliwo od Banku Zachodniego WBK

Ile można zarobić na promocji?

BZ WBK przygotował promocję „Bonus dla zmotoryzowanych”, która jest skierowana do osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, które w okresie jej trwania zawrą umowę o kartę Mastercard Business Debit. Jest to warunek konieczny, aby otrzymać 2 proc. zwrotu za płatności dokonywane kartą na stacjach Circle K na terenie Polski oraz 5 proc. zwrotu za płatności za autostrady również na terenie kraju (do 100 zł miesięcznie).

Jakie są warunki promocji?

Premię mogą otrzymać wyłącznie przedsiębiorcy, którzy:

 • posiadają bądź założą Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą Mastercard Business Debit,
 • dokonują zakupów na stacjach paliw Circle K kartą płatniczą wydaną do rachunku.

Oprócz zwrotu o wartości 2 proc. za płatności kartą na wskazanych stacjach paliw osoby, które nie posiadały karty płatniczej przez ostatnie 6 miesięcy, a podpiszą umowę w okresie trwania promocji, dodatkowo otrzymają 5 proc. zwrotu za płatności kartą za autostrady na terenie kraju, jednak nie więcej niż 100 zł miesięcznie oraz voucher na darmową usługę assistance, obejmującą pomoc w przypadku awarii ogumienia i dowóz paliwa.

Promocja obowiązuje od 31.03.2019 r.

Obok powyżej zaprezentowanych akcji przedsiębiorca może również otrzymać 10 proc. zwrotu w promocji Konta branżowego od Idea Banku za zakupy dokonywane w punktach handlowo-usługowych. Wykonując transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty płatniczej wydanej do rachunku, bank wypłaca maksymalnie 40 zł miesięcznie za wykonane transakcje. Przy czym przedsiębiorca obok założenia rachunku wraz z kartą musi zawrzeć umowę usług bankowości internetowych oraz wykonać w danym miesiącu co najmniej jeden przelew do ZUS lub US. Ponadto klienci firmowi, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz rozważają założenie konta w Plus Banku, mogą skorzystać z możliwości obniżenia wydatków związanych z opłatą abonamentową za telefon bądź internet, pod warunkiem założenia rachunku w Pakiecie Mikro Biznes oraz wykonania w okresie rozliczeniowym transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł.

Jednak bonusy pieniężne to nie jedyne promocje, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy zakładający rachunek bieżący. Banki przygotowały szeroki wachlarz obejmujący m.in. bezpłatną księgowość online, pomocy ekspertów w kwestiach prawnych, rabaty na zakupy dokonywane u wskazanych partnerów, bezpłatne terminale płatnicze czy darmowe przestrzenie cooworkingowe.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
opiekunnestbank
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowadzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej,Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowadzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet, korzystanie z Bankowości Internetowej (w tym również za kody SMS do autoryzacji przelewów) oraz internetowe przelewy europejskie SEPA. Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Więcej na stronie banku: nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki