Konta firmowe: promocje – kwiecień 2018 r.

Bonus za zakup paliwa, obniżone rachunki za telefon i internet lub premia pieniężna dla aktywnych klientów – tak w kwietniu banki nagradzają przedsiębiorców za otwarcie rachunku firmowego.

Kwiecień jest kolejnym miesiącem, w którym przedsiębiorcy nie mają co liczyć na nowe, atrakcyjne promocje bankowe. Jak pokazują comiesięczne zestawienia przygotowywane przez redakcję Bankier.pl, instytucje finansowe coraz rzadziej przygotowują akcje nagradzające właścicieli biznesów za otwarcie rachunku firmowego.

Poniżej przedstawiamy aktualne oferty banków pod kontem promocji, w których przedsiębiorcy mogą zarobić na założeniu konta firmowego, skupiając się na tych, które umożliwiają zdobycie najwyższych stawek pieniężnych. Ponadto wskazujemy, kto może skorzystać z akcji oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać premię na nowo otwarty rachunek.

Konta firmowe: promocje – kwiecień 2018 r.
Konta firmowe: promocje – kwiecień 2018 r.

1500 zł od Alior Banku dla aktywnych klientów

Ile można zarobić na promocji?

To kolejny miesiąc, w którym Alior Bank podtrzymał promocję „1500 zł dla firm”. Właściciele biznesów mogą liczyć na 1500 zł rocznie, pod warunkiem dokonywania określonych transakcji. Przy czym premia jest wypłacana miesięcznie, maksymalnie po 125 zł na nowo otwarty rachunek.

Jakie są warunki promocji?

Promocja jest skierowana do nowych klientów, którzy nie posiadali przed przystąpieniem do akcji żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w banku. Dodatkowo złożyli wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej.

Aby co miesiąc na konto przedsiębiorcy wpływał bonus pieniężny, musi on spełnić warunek aktywności, co oznacza wykonywanie wskazanych przez bank transakcji, za które nalicza jest odpowiednia wysokość wypłacanej premii, m.in.:

 • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
 • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
 • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2 500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
 • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

Promocja obowiązuje do odwołania.


600 zł w promocji „Premiowanie za bankowanie” od Idea Banku

Ile można zarobić na promocji?

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który przygotował promocję dla klientów biznesowych nagradzającą aktywne korzystanie z konta filmowego. Przedsiębiorcy, który otworzą rachunek Firma To Ja, mogą zatem zgarnąć 600 zł rocznie, wypłacane co miesiąc w maksymalnej wysokości 50 zł.

Jakie są warunki promocji?

Promocja jest skierowana do właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy zdecydują się na założenie konta firmowego Firma To Ja oraz dodatkowo co miesiąc będą wykonywać określone transakcje, które mają wpływ na wysokość wypłacanego bonusu:

 • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
 • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną (premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł; od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł, powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

Promocja obowiązuje od odwołania.


100 zł dla posiadaczy mBiznes konto Standard

Ile można zarobić na promocji?

mBank przygotował promocje dla nowych klientów, którzy założą konto firmowe mBiznes Standard oraz spełnią określone warunki stawiane przez bank. Do zgarnięcia jest jednorazowa premia, wypłacana na nowo otwarty rachunek w wysokości 100 zł.  

Jakie są warunki promocji?

Promocja jest skierowana do nowych klientów, którzy w okresie trwania promocji założą konto firmowe, a dodatkowo nie posiadali jakikolwiek aktywnego rachunku bieżącego w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 26 grudnia 2017 r.

Warunkiem wypłacenia przez bank bonusu pieniężnego należnego za przystąpienie do akcji „Proste konto i 100 zł zwrotu” jest:

 • otworzenie rachunku firmowego mBiznes konto Standard,
 • opłacenie składki ZUS na kwotę min. 250 zł z nowo otwartego rachunku firmowego w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy,
 • wykonanie płatności kartą debetową wydaną do rachunku.

W tym miejscu warto dodać, że przedsiębiorcy, którzy spełnią powyższe warunki, są zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku przez okres 24 miesięcy, otrzymują nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych oraz nie ponoszą kosztów za posiadanie karty płatniczej przez 24 miesiące.

Promocja od mBanku obowiązuje do 31.07.2018 r.


100 zł na dobry początek od Nest Banku

Ile można zarobić na promocji?

Kolejnym bankiem, który oferuje przedsiębiorcom 100 zł premii za otwarcie konta firmowego, jest Nest Bank. Jednak i tu należy liczyć się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

Jakie są warunki promocji?

Aby mieć szansę na zasilenie nowo otwartego rachunku bonusem w kwocie 100 zł przedsiębiorca, oprócz posiadania lub założenia rachunku BIZnest Konto, jest zobowiązany do: 

 • wyrażenia zgody na kontakt z bankiem w celu marketingowym,
 • zawarcia umowy o terminal płatniczy z First Data z oferty banku w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku, w którym została zawarta informacja o zainteresowaniu ofertą nabycia terminala,
 • zapewnienia wpływu na rachunek z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami.

Promocja obowiązuje do dowołania.


100 zł od Alior Banku w promocji „Tanie paliwo dla firm”

Ile można zarobić na promocji?

Alior Bank przygotował dla przedsiębiorców promocję uprawniającą do otrzymania zwrotu w wysokości do 100 zł miesięcznie za dokonywanie płatności bezgotówkowych na wskazanych przez bank stacjach paliw.

Jakie są warunki promocji?

Akcja skierowana jest do nowych klientów, którzy założą Rachunek Partner wraz z kartą MasterCard Debit Commercial. Po spełnieniu określonych przez Alior Bank warunków, uczestnik promocji będzie mógł cieszyć się gwarancją stałości ceny paliwa, a mianowicie jeśli zapłaci więcej niż 3,90 zł/l, bank dokona zwrotu różnicy. Należy jednak mieć na uwadze, że może on wynosić maksymalnie 100 zł miesięcznie. Aby otrzymać zwrot na rachunek firmowy, przedsiębiorca jest zobowiązany do:

 • zapłaty minimum raz w miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce,
 • dokonania płatności kartą w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na min. 500 zł w miesiącu,
 • wykonania przelewu z rachunku do ZUS/US.

Promocja obowiązuje do odwołania.


40 zł od Idea Banku za zakupy w punktach handlowo-usługowych

Ile można zarobić na promocji?

Przedsiębiorcy posiadający „Konto branżowe” mogą otrzymać od Idea Banku zwrot w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych we wskazanych przez bank punktach handlowo-usługowych przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta – maksymalnie 40 zł brutto.

Jakie są warunki promocji?

W celu otrzymania bonusu pieniężnego przedsiębiorca musi przede wszystkim posiadać rachunek bieżący oraz dokonywać zakupów dla swojej firmy w wyznaczonych punktach, ponadto jest zobowiązany:

 • złożyć wniosek o przystępnie do promocji,
 • zawrzeć umowę Konta Branżowego w okresie trwania promocji,
 • zawrzeć umowę o kartę płatniczą w okresie trwania promocji,
 • zawrzeć umowę o korzystanie z usług bankowości internetowej w okresie trwania promocji,
 • wykonać w danym miesiącu co najmniej jeden przelew do ZUS lub US oraz transakcji bezgotówkowej.

Promocja obowiązuje do odwołania.


Akcie nagradzane innymi nagrodami

Bonusy pieniężne nie są jedyną formą nagradzania klienta filmowego za założenie rachunku w danym banku. Instytucje przygotowały szereg innych promocji, z których może skorzystać posiadacz konta, tj. usługi księgowe oferowane m.in. przez Alior Bank, Deutsche Bank, Idea Bank, mBank czy Plus Bank, bezpłatne przestrzenie biurowe dostępne w Idea Banku oraz mBanku czy preferencyjne warunki na terminale płatnicze w BGŻ BNP Paribas, BOŚ, ING Banku Śląskim oraz Nest Banku. BGŻ BNP Paribas przygotował dla nowych klientów promocję „300 na start” obowiązującą do 18 maja br., która uprawnia do otrzymania bonu Sodexo na kwotę 300 zł pod warunkiem otarcia konta wraz z kartą płatniczą oraz zwarcia umowy na POS na okres co najmniej 24 miesięcy.

Przedsiębiorcy mogą również liczyć na kartę paliwową z rabatem do SGB-Banku czy niższe rachunki za telefon i internet w Plus Banku. „Bonus Plus dla Firm" umożliwia obniżenie rachunków maksymalnie o 25 zł pod warunkiem posiadania Pakietu Mikro Biznes, korzystania z abonamentu Plusa oraz dokonania transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł miesięcznie.

Pomimo szerokiego zakresu usług dodatkowych czy bonusów, jakie przedsiębiorca może otrzymać w ramach posiadanego konta, widać, że od dłuższego czasu banki nie oferują nowych atrakcyjnych akcji. Można nawet powiedzieć, że panuje zastój na rynku promocji skierowanych do nowych klientów biznesowych.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne