REKLAMA

Konta firmowe: promocje i programy polecające – sierpień 2017 r.

Katarzyna Rostkowska2017-08-25 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-08-25 06:00

100 zł jednorazowej premii za założenie rachunku firmowego w mBanku oraz 150 zł od Orange Finanse, dodatkowo bon o wartości 50 zł na zakupy w Makro – na takie promocje mogą liczyć przedsiębiorcy w sierpniu.

Sierpień nie przyniósł znaczących zmian w zestawieniu obowiązujących na rynku promocji, z których mogą skorzystać posiadacze własnego biznesu. Wyłącznie mBank wprowadził nową promocję, która umożliwia przedsiębiorcom otrzymanie premii pieniężnej za otwarcie rachunku firmowego. Dodatkowo właściciele własnego biznesu w dalszym ciągu mogą skorzystać z akcji Orange Finanse – 150 zł za przelew do ZUS, która został przedłużona do dnia 01.02.2018 r. Natomiast z końcem lipca br. zakończyła się promocja w Inteligo – Mam Inteligo, w której można było zarobić na poleceniu konta. Warto zatem przed założeniem rachunku firmowego zapoznać się z aktualnie obowiązującymi promocjami oferowanymi przez banki, które dają szansę skorzystania z dodatkowych usług czy bonusów pieniężnych.

Konta firmowe: promocje i programy polecające – sierpień 2017 r. / YAY Foto

Premia pieniężna za otwarcie rachunku firmowego

31 lipca br. zakończyła się promocja mBanku – bonus za otwarcie konta w wysokości 150 zł. Na jej miejsce została jednak wprowadzona nowa – Konto firmowe i 100 zł zwrotu, w ramach której przedsiębiorca może otrzymać jednorazowy bonus w wysokości 100 zł. Aby uzyskać nagrodę, należy  do 31 października br. złożyć wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard oraz w ciągu 30 dni od podpisania umowy wykonać przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się otworzyć konto, mogą liczyć na zwolnienie z opłat za jego prowadzenie przez okres 24 miesięcy.

Sierpień jest kolejnym miesiącem, w którym właściciele własnego biznesu mogą skorzystać z promocji Alior Banku – „1500 zł dla firm”. Mają szansę uzyskiwać maksymalnie 125 zł premii przez 12 kolejnych miesięcy, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów aktywności. Bez zmian pozostała również oferta Idea Banku „Premiowanie za bankowanie” oraz Konta Branżowego z 10% zwrotem. Przedsiębiorcy, który założą rachunek Firma To Ja oraz aktywnie będą z niego korzystać mogą zgarnąć premię w wysokości do 600 zł rocznie (wypłacane w wysokości do 50 zł miesięcznie), natomiast otwierając Konto Branżowe, mogą liczyć na zwrot w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych przy użyciu karty płatniczej wydanej do rachunku firmowego.

Bonusy pieniężne dostępne w bankach dla klientów zakładających konto firmowe

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Promocja „1500 zł dla firm”. W ramach rachunku iKonto Biznes, klient ma możliwość zyskania nawet 1500 zł przez 12 m-cy (maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu). Z promocji mogą skorzystać:

- osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;

- podmioty, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Aby zarobić premię miesięczną, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, wykonując wskazane przez bank transakcje (m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą, utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku, przelew natychmiastowy). Za wykonanie określonych operacji bank nalicza odpowiednią wysokość premii.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Credit Agricole

Terminal POS z premią. Promocja skierowana jest dla posiadaczy Konta Biznes oraz osób, które zawrą umowę o akceptację kart. Wybierając terminal płatniczy klienci mogą otrzymać premię bądź darmowe prowadzenie konta w zależności od obrotów terminala:

- darmowe prowadzenie konta firmowego w wybranym pakiecie przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy o akceptację kart,

- premia w wysokości 50 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 8000 zł,

- premię w wysokości 25 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 5000 zł.

Promocja obowiązuje do 31.07.2017 r.

Idea Bank

„Premiowanie za bankowanie”. Klient posiadający rachunek FIRMA TO JA, w ramach promocji może otrzymać 600 zł rocznej premii (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Warunki uczestniczenia w promocji:

- założenie konta firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej FIRMA TO JA;

- aktywne korzystanie z konta (tj. zlecanie przelewów do ZUS/US, wpłaty pieniędzy we wpłatomacie, wystawianie faktury online lub utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku).

Miesięczna wysokość premii jest naliczana za poszczególne operacje wykonywane na rachunku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Konto Branżowe z 10% zwrotem za zakupy kartą. Promocja przeznaczona jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które:

- złożyły wniosek o przystanie do promocji;

- w okresie promocji zawarły umowę o rachunek;

- w okresie promocji zawarły umowę o kartę płatniczą;

- w okresie promocji zawarły umowę o korzystanie z usług bankowości elektronicznej;

- wykonają raz w miesiącu przelew do ZUS lub US oraz transakcję bezgotówkową.

Premia w wysokości 10% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych na terytorium RP przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta jest wypłacana do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca z zastrzeżeniem, że miesięczna łączna wartość wypłacanej premii nie może przekroczyć kwoty 40 zł brutto.

Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Konto firmowe i 100 zł zwrotu. Promocja skierowana dla nowych klientów, którzy otworzą rachunek firmowy mBiznes Standard oraz dodatkowo spełnią warunki stawiane przez bank:

- łożenia wniosku o otwarcie mBiznes konta Standard

- wykonanie przelewu do ZUS na min. 250 zł w ciągu do 30 dni od dnia otwarcia rachunku.

Po spełnieniu warunków potrzymają jednoarowa premię w wysokości 100 zł. Dodatkowo na 2 lata klient otrzymuje zwolnienie z opłat za konto, kartę, przelewy krajowe internetowe oraz brak opłat za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, Euronetu, Planet Cash, BZWBK i wpłat gotówki w wpłatomatach mBanku oraz Euronet.

Promocja obowiązuje do 31.10.2017 r.

Orange Finanse

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, jesień 2017”. Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy w okresie trwania promocji nie posiadali konta firmowego. Klientowi przysługuje zwrot w wysokości 25 zł miesięcznie, na nowo otwarty rachunek firmowy pod warunkiem:

- opłacenia z Konta dla Firm fakturę na rzecz Orange Polska S.A.;

- dokonania z niego płatności za składkę ZUS.

Zwrot będzie naliczany przez 6 kolejnych pełnych miesięcy, liczonych od dnia otwarcia kotna.

Promocja obowiązuje do 01.02.2018r.

PKO BP

"Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim". Promocja skierowana jest do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i na dzień 15.07.2017 r. nie posiadały rachunku bieżącego w PKO BP. Aby otrzymać karty podarunkowe o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski, należy spełnić następujące warunki:

- w okresie trwania promocji podpisać umowę o prowadzenie rachunku bieżącego PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu,                    

- w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy aktywować kartę debetową i dokonać płatności na łączną kwotę minimum 200 zł.

Pierwszy etap promocji obowiązuje do 11.09.2017 r. lub do wyczerpania puli voucherów.

Plus Bank

„Bonus Plus dla Firm". Bank proponuje Pakiet Mikro Biznes, z którym przedsiębiorca będzie mógł obniżyć swoje wydatki związane z opłatą abonamentową za telefon bądź internet w Plusie o maksymalnie 25 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić poniższe warunki:

- założyć rachunek Pakiet Mikro Biznes;

- posiadać jednoosobową działalność gospodarczą;

- wykonać w okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł;

- korzystać z abonamentu Plusa (internet, telefon).

Wysokość bonusu zależy od sumy wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty wydanej do rachunku Pakiet Mikro Biznes w okresie rozliczeniowym:

- bonus w wysokości 10 zł w przypadku sumy transakcji w przedziale 500-4499,99 zł;

Dodatkowo za przedłużenie umowy z Plus lub podpisanie nowej przedsiębiorca otrzymuje bonus w wysokości 15 zł miesięcznie. 

Promocja obowiązuje do odwołania.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 21.08.2017 r.

Również Orange Finanse nagradza klientów za otwarcie rachunku firmowego. Akcja "150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse" została przedłużona do dnia 01.02.2018 r. W jej ramach właściciel własnego biznesu otrzyma 25 zł miesięcznie wypłacane przez sześć kolejnych miesięcy pod warunkiem otwarcia rachunku firmowego, opłacenia z niego faktury na rzecz Orange Polska S.A. oraz dokonania płatności składki ZUS. Jest to także kolejny miesiąc, w którym klienci PKO BP mogą skorzystać z promocji "Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim" skierowanej do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Aby otrzymać kartę podarunkową o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa czy innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski, należy w okresie trwania promocji podpisać umowę rachunku bieżącego PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu oraz w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia aktywować kartę debetową i dokonać płatności na łączną kwotę min. 200 zł. Dodatkowo została podtrzymana promocja Terminal POS z premią w Credit Agricole oraz Bonus Plus dla Firm oferowany przez Plus Bank.

Zarabiaj na programach rekomendacyjnych

W sierpniu odnotowaliśmy wyłącznie jedną zmianę w zestawieniu programów rekomendacyjnych, a mianowicie z dniem 22.07.2017 r. zakończyła się akcja "Mam Inteligo". Natomiast w dalszym ciągu najwięcej można zarobić na promocji Toyoty Banku – „Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”. Przedsiębiorcy rekomendując rachunek wraz z linią kredytową mogą otrzymać roczną premię w wysokości 14 400 zł. Należy jednak pamiętać, że jest ona wypłacana wyłącznie za trzy pierwsze skuteczne polecenia, w wysokości 1 proc. wartości przyznanej linii kredytowej. Następnie dzielona jest na 12 części i wypłacana miesięczne w wysokości do 400 zł za jednego poleconego.

Natomiast mBank za polecenie konta firmowego z dodatkową usługą mKsięgowosci wypłaca premię w wysokości 300 zł. Na nieco niższy bonus mogą liczyć klienci PKO BP. Bowiem rekomendując rachunek firmowy, mogą zarobić 100 zł, natomiast osoba polecona, czyli nowy klient – 200 zł za otwarcie konta firmowego, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Programy rekomendacyjne dotyczące kont firmowych

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Program rekomendacyjny. Klienci, którzy polecą rachunki firmowe banku, mogą otrzymać premię pieniężną odpowiednio w wysokości:

- 140 zł za każde konto iBiznes;

- 100 zł za każdy Rachunek Firmowy.

Aby polecający mógł otrzymać premię, odbiorca polecenia musi spełnić poniższe warunki:

- otwarcie rachunku w ciągu 30 dni od wysłania wniosku polecającego;

- wpłaty na konto w wysokości min. 500 zł w ciągu 60 dni od daty otwarcia.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Bank Zachodni WBK

„Polecaj Bank”. Bank zachęca klientów do wzięcia udziału w programie rekomendacyjnym. Osoba, która poleci m.in. konto firmowe otrzyma 100 zł premii, natomiast nagroda dla osoby poleconej wynosi 50 zł. Aby premia za otwarcie rachunku została wypłacona, należy spełnić poniższe warunki:

- zawrzeć umowę rachunku firmowego,

- wykonać płatności kartą lub płatności BLIK na łączną kwotę 200 zł, przy czym płatność musi zostać zaksięgowana w miesiącu jej wykonania.

Nagroda zostanie przekazana polecającemu oraz osobie poleconej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji .

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

mBank

„Polecam mBank”. Za polecenie konta firmowego klient może zarobić 200 zł. Jeśli natomiast poleci konto firmowe z dodatkową usługą mKsięgowość, może otrzymać 300 zł za każde polecone konto. Warunkiem wypłaty premii jest:

- wykonanie przez nowego klienta, ciągu 60 dni od daty otwarcia rachunku firmowego transakcji kartą debetową wydaną do rachunku na łączną kwotę 200 zł.

Łączna wartość premii miesięcznej wypłaconej osobie polecającej nie może przekroczyć kwoty 760 zł. Jeśli uczestnik programu skumuluje kwotę premii przewyższającą 760 zł, otrzyma w ramach najbliższej wypłaty kwotę 760 zł, natomiast kwota pozostała zostanie wypłacona w ramach kolejnej wypłaty,

Promocja obowiązuje do dnia 31.08.2017 r.

Nest Bank

Program Partnerski. Na poleceniu BIZnest Konta, można zarobić 85 zł, pod warunkiem:

- zawarcia umowy o prowadzenie rachunku za pomocą Programu Partnerskiego;

- zalogowanie do internetowego serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej, w terminie 60 dni od dnia otwarcia konta;

- aktywacja karty do rachunku, w terminie 60 dni od jego otwarcia.

Promocja obowiązuje do odwołania.

PKO BP

„Moja Firma Moje PKO”. Program polecający skierowany do poleceń dla kont firmowych. Osoba polecająca otrzymuje 100 zł za polecenie rachunku, a polecona czyli nowy klient 200 zł za jego otwarcie, pod warunkiem spełnienia określonych warunków:

- polecający musi być posiadaczem rachunku firmowego,

- polecać można PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu,

- zarejestruje się na stronie mojafirma.pkobp.pl,

- osoba polecona założyły konto za pomocą dedykowanej strony promocji oraz wyrazi zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych,

- osoba polecana nie może być posiadaczem konta PKO BP w okresie 3 lat liczonych od daty rozpoczęcia edycji programu (10.07.2017r.) lub mieć złożonego aktywnego wniosku o otwarcie konta,

-  osoba polecona w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta musi dokonać min. 1 transakcję bezgotówkową o łącznej wartości min. 200 zł przy użyciu karty debetowej lub za pomocą aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK z wyłączeniem transakcji internetowych,

 - w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta dokonać min. 1 przelew do ZUS na dowolną kwotę z nowo otwartego konta.

Dodatkowo trzy osoby z najwyższą ilością poleceń odpowiednio otrzymują nagrodę w wysokości 5000 zł, 3000 zł oraz 1000 zł, pod warunkiem skutecznego polecenia min. 5 kont.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Toyota Bank

„Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”. Roczna premię w maksymalnej wysokości do 14 400 zł  otrzymuje polecający, który:

- posiadała rachunek firmowy wraz z linią kredytową;

- wyrazi zgodę na przesyłanie przez bank informacji handlowych za pomocą poczty

elektronicznej  i sms  oraz materiałów marketingowych;

- nie posiadał zaległości w stosunku do banku, które przekraczały 6 m-c;

- przekazał poleconemu identyfikator oraz nazwę firmy.

Polecający może dokonać dowolnej liczby rekomendacji, przy czym premia zostanie wypłacona za pierwszych trzech poleconych, którzy w okresie trwania promocji  założą konto firmowe oraz podpiszą umowę o linii kredytowej. Premia wynosi 1 proc. wartości przyznanej linii kredytowej poleconemu, przy czym zostaje ona podzielona na części wypłacenie przez 12 miesięcy (miesięczna premia nie może przekroczyć 400 zł za jednego poleconego).

Polecony natomiast jest zobowiązany do spełnienia warunków:

- złożenie wniosku o konto oraz linię kredytową przez stronę internetową banku;

- wyrazi zgodę w formularzu zgłoszeniowym, na przekazanie informacji objętych tajemnicą bankową dotyczących spełnienia warunków, od których uzależnione jest przyznanie premii;

- utrzymanie umowy konta wraz z linią kredytową w okresie, na który została zawarta umowa.

Promocja obowiązuje do 31.12.2017 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 21.08.2017 r.

Na dodatkowy zysk mogą również liczyć klienci Alior Banku, gdzie za rekomendację konta iBiznes zarobią 140 zł, Banku Zachodniego WBK, który wpłaca 100 zł premii czy Nest Banku, gdzie w ramach programu partnerskiego, za rekomendację BIZnest Konta, właściciel własnego biznesu możne otrzymać 85 zł.

Banki kuszą usługami dodatkowymi

Obecnie przedsiębiorcy zakładając rachunek firmowy mogą liczyć na dodatkowe korzyści oferowane przez banki. Wśród nich oprócz premii pieniężnych są również usługi księgowe, promocyjne warunki zakupu sprzętu, bony czy kody rabatowe.

Jeśli właścicielowi własnego biznesu zależy na posiadaniu w ramach rachunku firmowego usług księgowych może skorzystać z oferty Deutsche Banku, Idea Banku, mBanku, PKO BP oraz Plus Banku. Oferowane platformy są dostępne dla klientów instytucji finansowych bezpłatnie bądź na preferencyjnych warunkach. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury, monitorować rozliczenia, jak również posiadają dostęp do telefonicznego wsparcia.

Innym rodzajem usług dodatkowych są darmowe przestrzenie biurowe w formie coworkingu oferowane przez Idea Bank oraz mBank. Idea Hubs zakłada nieograniczony, bezpłatny dostęp do coworkingu wraz z jego udogodnieniami tj. dostępem do internetu, drukarki czy skanera. Natomiast z Business Link oferowanego przez mBank, przedsiębiorcy mogą korzystać  bez dodatkowych opłat przez 6 miesięcy od podpisania umowy rachunku firmowego.

Dodatkowe korzyści dla klientów zakładających konto firmowe w bankach

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Portal zafirmowani.pl.  Dostęp do bezpłatnej księgowości online, pomoc ekspertów oraz bazy dokumentów  niezbędnych w celu prowadzenia działalności.

Promocyjne oprocentowanie. Posiadacz iKonta Biznes na prawo do skorzystania z promocyjnego oprocentowania Rachunku Lokacyjnego –2% od salda mniejszego lub równego 20 000 zł.

Bank Zachodni WBK

Płać kartą VISA za zakupy w Makro i odbierz 50 zł w weekendowej promocji. Przedsiębiorcy, który zapłacą za zakupy o wartości min. 500 zł brutto w Makro otrzymają bon o wartości 50 zł na kolejne zakupy. Promocja trwa od piątku od godziny 17:00 do niedzieli do godziny 24:00.

Promocja trwa do 03.09.2017 r. (lub do wyczerpania bonów)

Promocja „Konto firmowe za 0 zł z terminalem płatniczym”. Z promocji mogą skorzystać osoby, które spełnia warunki:

- założą Konto Firmowe Godne Polecenia w okresie od 1.05.2017 r. do 31.08.2017 r.

- rozliczą co najmniej jedną transakcję miesięcznie przy użyciu terminala POS Elavon na nowo otwarty rachunek.

Osoby, które spełnią powyższe warunki uzyskają zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta maksymalnie przez 12 miesięcy , co daje możliwość  zaoszczędzenia do 300 zł.

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

Bonusy i programy partnerskie skierowane do klientów banku.

W ramach programów partnerskich przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zniżek oferowanych przez partnerów m.in.  35 % rabatu na najpopularniejsze portale dystrybucji ofert pracy,

50 % iPresso Express - rozwiązania automatyzujące marketing i komunikację z klientami w firmie, 219 zł zniżki na e-księgowość - za 6 miesięcy korzystania z ifirma.pl klient zapłaci jedynie 6 PLN netto (normalna cena to 225 PLN).

Promocja obowiązuje do odwołania.

BGŻ BNP Paribas

Promocja terminali płatniczych POS. Z promocji mogą skorzystać klienci z sektora MŚP, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z dowolnego pakietu dla firm w Banku BGŻ BNP Paribas. W skład oferty wchodzi:

- najem terminalu POS za 9 zł netto przez 9 m-c; (było 0zł)

- darmowa instalacja terminala, pakiet szkoleń z jego obsługi oraz dostęp do całodobowej pomocy serwisowej.

Promocja obowiązuje do odwołania.

BOŚ

Promocja konta firmowego z terminalem płatniczy. Zakładając Konto Elastyczne przedsiębiorca może skorzystać z promocji, w której podpisując dodatkowo umowę na terminal płatniczy na okres 36 m-c nie ponosi opłaty za jego dzierżawę przez okres 12 m-c.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Citi Handlowy

Promocyjny pakiet medyczny LUX MED. Klienci w ramach posiadanego rachunku mogą skorzystać z promocyjnego pakietu medycznego dla swoich pracowników. Aby skorzystać z promocji należy posiadać rachunek dla mikroprzedsiębiorstw tj.:
- zatrudniać w firmie do 10 osób
- obroty nie mogą przekroczyć 8 mln rocznie
Klienci posiadający rachunek mogą wykupić dla pracowników jeden z czterech wariantów opieki medycznej w Grupie Lux Med. Promocja obowiązuje do odwołania.

Usługa City Alerts - polega na przesyłaniu informacji o koncie firmowym lub karcie kredytowej w wiadomości SMS lub e-mail. Klient do wyboru posiada pakiet Standard lub Premium. Powiadomienia dotyczą np. salda i operacji na koncie, salda zadłużenia na karcie kredytowej, terminu spłaty zadłużenia transakcji dokonanych kartą kredytową.

Citi Rabaty - dokonując zakupu kartą płatniczą klient może skorzystać z rabatów i programów, wystarczy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu płacąc kartą Citibank lub w przypadku dokonywania zakupu w e-sklepie wpisać odpowiedni kod rabatowy.

Promocje obowiązują do odwołania.

Deutsche Bank Polska

Rabaty i podwyższone oprocentowanie oszczędności. Dla klientów, którzy założą konto dbNET Biznes, bank przygotował dodatkowe korzyść:
-specjalne warunki na rachunku oszczędnościowym Oszczędna Firma - oprocentowanie podwyższone aż do 1%
- otrzymanie rabatów na wybrane usługi i produkty portali partnerskich m.in. rabat na przelot samolotem (usługi oferowane przez WhyNotFly): rabat na bilety lotnicze na przeloty transkontynentalne – na kwotę 50 zł, na bilety lotnicze na przeloty europejskie - na kwotę 40 zł, rabat na bilety lotnicze na przeloty krajowe - na kwotę 20 zł.

Dodatkowo możliwość bezpłatnego korzystania przez 6 miesięcy z portalu faktura.deutschebank.pl, który posiada poniższe opcje:

- fakturowanie;

- księgowość, kadry i płace;

- komplet deklaracji (w tym składane online do Urzędu Skarbowego);

- monitoring rozliczeń;

- telefoniczne wsparcie techniczne i księgowe.

Pakiet bezpłatnych ubezpieczeń do konta dbNet Biznes, który obejmuje:

 - pomoc organizacyjną  (podróż powrotna do firmy, kontynuacja podróży, zastępstwo w podróży służbowej),

- pomoc interwencyjną (transport ocalałego mienia, dozór mienia)

- pomoc medyczną (zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu oraz honorarium lekarza za wizytę lekarską, zorganizowanie i pokrycie kosztów dostarczenia leków, transport medyczny do i ze szpitala, opieka pielęgniarki po hospitalizacji)

- usługi informatyczne

- usługi Concierge

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Bank

Program do faktur. Klient, który założy dowolne konto firmowe, ma możliwość korzystania z  programu do fakturowania bez ponoszenia opłat. Umożliwia wystawienie faktury, wysłanie ją do kontrahenta e-mailem, wydrukowanie lub zapiszesz na dysku. Z pomocą programu przedsiębiorca możesz wystawić dowolną ilość faktur.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Hubs. Bezpłatna przestrzeni coworkingowa wraz z jej udogodnieniami tj. dostęp do Internetu, drukarki, skanera, słuchawek, ciepłych napojów. Bezpłatnie mogą z niej skorzystać klienci banku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

ING Bank Śląski

„Bonus za rejestrację numeru w Plus na kartę w Banku ING”. Klienci banku rejestrując numer poprzez bankowość elektroniczną otrzymają bonus w wysokości 5 zł. Doładowanie promocyjne zostanie przyznane za 650 pierwszych rejestracji w okresie trwania promocji.  Doładowanie zostanie przekazane przez operatora w ciągu 14 dni roboczych od doładowania konta.

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

"Wizytówka dla przedsiębiorcy". Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy spełniają poniższe warunki:
-od dnia 20.05.2013 r. nie byli posiadaczami żadnej z oferty banku dla przedsiębiorców
- otworzą Konto Direct dla firmy lub konto firmowe walutowe
- przynajmniej raz zalogują się do bankowości internetowej.
Uczestnikami promocji mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, spółki jawne i partnerskie. Po założeniu rachunku klient otrzymuje zaproszenie do zamówienia 100 wizytówek, które jest ważne przez okres 2 miesięcy .
Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Konto z biurem. Promocja jest skierowana do przedsiębiorstw, które posiadają mBiznes konto. Po podpisaniu umowy rachunku przez okres 6 miesięcy  przedsiębiorca może korzystać bezpłatnie z przestrzeni biurowych Business Link wraz z jej udogodnieniami (internet, kawa, herbata, system druku).

Obowiązuje do 31.12.2017 r.

mKsięgowość. Klient, który założy mBiznes konto Standard, ma możliwość korzystania z  programu do fakturowania bez ponoszenia opłat. Usługa jest dostępna w serwisie transakcyjnym mBanku 24h, 7 dni w tygodniu i obejmuje:

dostęp do faktur online, dokumentów księgowych przez 24 godziny na dobę online,

automatyczne zaczytywania danych z faktur online do przelewów, przypomnienia o zaległych płatnościach za faktury i informacja o opłaconych, wystawianie faktury online.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Orange Finanse

Program Rabatowy. Program obejmuje ok. 3 000 punktów partnerów, m.in. sklepy, hotele, restauracje, punkty usługowe, sklepy internetowe i wiele innych. Wystarczy poinformować sprzedawcę przed wystawieniem rachunku, płatność będzie dokonana kartą Orange Finanse bądź w przypadku zakupów internetowych - w formularzu zamówienia należy wpisać numer BIN, czyli pierwszych sześć cyfr karty Orange Finanse. Rabat udzielany jest od podstawowej ceny na metce i nie łączy się z innymi promocjami partnera.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Bank Pekao

Płać kartą VISA za zakupy w Makro i odbierz 50 zł w weekendowej promocji. Przedsiębiorcy, który zapłacą za zakupy o wartości min. 500 zł brutto w Makro otrzymają bon o wartości 50 zł na kolejne zakupy. Promocja trwa od piątku od godziny 17:00 do niedzieli do godziny 24:00.

Promocja trwa do 03.09.2017 r. (lub do wyczerpania bonów).

Promocja „Otwórz rachunek firmowy na atrakcyjnych warunkach i odbierz powerbank”. Oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy rozpoczną wykonywanie działalności gospodarczej w okresie od 6.02.2017 r. do 31.05.2017 r.  Pierwszych 7000 Klientów, którzy w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej podpiszą umowę o rachunek firmowy, bankowość internetową i kartę debetową oraz dokonają otrzymaną kartą co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej, otrzyma upominek w postaci urządzenia Powerbank o pojemności 3000mAh.

Promocja trwa do 20.09.2017 r.

Twój Terminal POS. Oferta dotyczy mikro i małych firm, które nie korzystały dotąd z terminala POS, których obrót miesięczny w terminalu nie przekroczy 15 000 zł miesięcznie. W skład oferty wchodzi:

- najem terminalu POS za 0 zł przez 2 pierwsze miesiące;

- zamontowanie terminala POS wraz ze szkoleniem z obsługi.

Po okresie promocji opłata za dzierżawę terminala wynosi od 30 do 50 zł miesięcznie, w zależności od rodzaju terminala oraz dodatkowo prowizja od przyjmowanych transakcji – od 0,60 do 0,95%.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Pakiet Dodatkowych Korzyści. Programem objęte są wszystkie karty płatnicze dostępne dla firm w ramach dowolnego Pakietu Mój Biznes. Plącąc dowolną kartą klient może korzystać z atrakcyjnych rabatów i ofert specjalnych:
- płacąc kartą, przelewem lub przez telefon komórkowy klienci mogą skorzystać z rabatów (nawet do 30 %) i promocji w blisko 2000 punktach handlowo-usługowych i sklepach e-commerce.

Pakiet Trwałych Korzyści. W ramach programu klienci banku mogą skorzystać z ofert specjalnych i rabatów. Do skorzystania z tańszych usług firm partnerskich m.in. Lexmark, Allianz czy BIG InfoMonitor, uprawnia otrzymany przez klienta kod. Z oferty może skorzystać również posiadacz karty kredytowej VISA Business.
Promocje obowiązują do odwołania.

PKO BP

Płać kartą VISA za zakupy w Makro i odbierz 50 zł w weekendowej promocji. Przedsiębiorcy, który zapłacą za zakupy o wartości min.500 zł brutto w Makro otrzymają bon o wartości 50 zł na kolejne zakupy. Promocja trwa od piątku od godziny 17:00 do niedzieli do godziny 24:00.

Promocja trwa do 03.09.2017 r. (lub do wyczerpania bonów).

Usługi Księgowe - szybkafaktura.pl. Klienci mają możliwość bezpłatnego korzystania z pakietu biznesowego przez 6 m-c od otwarcia rachunku. Platforma szybkafaktura.pl umożliwia:

- wystawienie faktury lub innego dokumentu przychodowego;

- kontrolę finansów firmy oraz rozliczenie podatku;

- korzystanie z biura rachunkowego.

Powiadomienia sms. Klienci w ramach posiadanego rachunku PKO Konto Firmowe przez okres 3 m-c mogą korzystać z bezpłatnych powiadomień sms.

Promocje obowiązują do odwołania.

Plus Bank

Biuro Rachunkowe infima.pl. W ramach rachunku filmowego Pakiet Mikro Biznes klienci mogą skorzystać z usług biura rachunkowego jeśli prowadzą działalność w oparciu o KPiR lub ryczałt. W ramach promocji opłata za pierwszy miesiąc wynosi 0 zł, za kolejne - pełna obsługa księgowa to koszt rzędu 80 zł/m-c.

Prawo Direct. Posiadacze Pakietu Mikro Biznes mogą skorzystać z benefitu dla przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w postaci dostępu do porad prawnych w promocyjnych cenach przygotowanych dla klientów banku.

Raiffeisen Polbank

Program rabatowy. Promocje obejmują 20% zniżki na produkty szkoleniowe dla handlowców i managerów, 15% zniżki na usługi marketingowe w UNAMO, 30% zniżki na szkolenia i wyjazdy z SurvivalPro oraz 50% zniżki na pierwszą, firmową paczkę krajową wysłaną dowolnym przewoźnikiem dostępnym w serwisie Furgonetka.pl. Z rabatów można skorzystać pod warunkiem dokonania płatności za wybraną usługę kartą Visa.

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

Toyota Bank

Promocje z Kartą. Do programu może przystąpić każdy posiadacz karty Visa Toyota Bank, który dokona rejestracji karty. Klienci mogą korzystać z ofert partnerów programu, zyskując zwrot części pieniędzy.

Volkswagen Bank

Promocje Visa Business. Przedsiębiorcy aktywujący kartę płatniczą mogą liczyć przy dokonywaniu płatności za jej pomocą, na rabaty w wybranych sklepach partnerskich m.in. 5% zniżki od narzędzia.pl, 30 zł na pierwszy przejazd z Taxify czy 20% zniżki na serwis laptopów CTI Telenet.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 21.08.2017 r.

Kolejną grupę stanowią oferty powiązane z terminalami płatniczymi. Między innymi Bank Zachodni WBK przygotował dla sowich klientów promocję Konta firmowego za 0 zł z terminalem płatniczym. Osoby, które założą rachunek do 31.08.2017 r. oraz rozliczą miesięcznie co najmniej jedną transakcję przy użyciu terminala POS Elavon, mogą liczyć na darmowe prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia przez okres 12 miesięcy. Również BGŻ BNP Paribas kusi przedsiębiorców promocją najmu terminala po obniżonej stawce 9 zł przez okres 9 miesięcy. W sierpniu pojawiła się dodatkowo oferta BOŚ Banku – Promocja konta firmowego z terminalem płatniczy. Właściciel własnego biznesu, który założy Konto Elastyczne może skorzystać z promocji, w której podpisując umowę na terminal płatniczy na okres 36 m-c nie ponosi opłaty za jego dzierżawę przez kolejne 12 m-c. Natomiast Bank Pekao w ramach akcji skierowanej do mikro i małych firm, oferuje możliwość najmu terminala za 0 zł przez 2 pierwsze miesiące.

W sierpniu pojawiła się nowa promocja przygotowana dla przedsiębiorców, którzy do rachunku firmowego mają wydaną kartę płatniczą Visa. Z promocji można skorzystać do 03.09.2017 r. m.in. w Banku Zachodnim WBK, Banku Pekao oraz PKO BP. Właściciel własnego biznesu, który zapłaci kartą Visa jednorazowo min. 500 zł brutto w wybranej hali Makro, otrzyma bon o wartości 50 zł na kolejne zakupy. Przy czym promocją nie są objęte wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, karty GSM oraz paliwa.

Promocje i bonusy pieniężne już na dobre zagościły w ofertach banków. Jest to bowiem jedno z narzędzi marketingowych, które niewątpliwie przyciąga potencjalnych klientów. Konkurencja jest na tyle duża, że kuszenie przedsiębiorców darmowym kontem firmowym nie wystarcza. Banki dodatkowo umożliwiają zarobienie premii pieniężnej, która wypłacana jest po spełnieniu określonych warunków, skorzystanie z usług księgowych czy porad prawnych. Niektóre instytucje przygotowały wabiki w formie upominków np. powerbank oraz pakietu wizytówek, a jeszcze inne dostęp do darmowych przestrzeni coworkingowych. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju promocji można z niej skorzystać wyłącznie jednorazowo bądź ograniczoną liczbę razy. Dlatego decydując się na założenie rachunku w danym banku, warto zapoznać się z regulaminem oferowanej akcji, ale przede wszystkim właściciel własnego biznesu przy jego wyborze powinien kierować się względami finansowym.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki