REKLAMA

Konta firmowe: promocje i programy polecające – lipiec 2017 r.

Katarzyna Rostkowska2017-07-27 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-07-27 06:00

Roczna premia w wysokości 1500 zł, voucher o wartości 150 zł, bonus za polecenie konta firmowego w kwocie nawet 14 400 zł, darmowy dostęp do przestrzeni coworkingowej czy pakiet usług księgowych – tak w lipcu banki wabią przedsiębiorców.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla czytelników zestawienie aktualnie obowiązujących na rynku promocji, z których mogą skorzystać posiadacze własnego biznesu. Tym razem siedem banków oferuje bonusy pieniężne, siedem posiada programy rekomendacyjne dla kont firmowych. Natomiast największy wybór przedsiębiorcy posiadają wśród usług dodatkowych, bowiem aż 14 instytucji przygotowało specjalną ofertę dla firm. W lipcu br. nową propozycję, na której można zarobić, wprowadził wyłącznie PKO BP – program rekomendacyjny „Moja Firma Moje PKO” oraz "Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim" – karta podarunkowa. Zakończyła się natomiast promocja mBanku, który proponował klientom bezpłatny Pakiet Office oraz PKO Banku Polskiego – 100 zł za otwarcie Konta Firmowego.

Konta firmowe: promocje i programy polecające – lipiec 2017 r.

Ile zarobisz w lipcu na koncie firmowym?

Przedsiębiorcy, którzy nie skorzystali z promocji Alior Banku –„1500 zł dla firm”, mają jeszcze szansę. Oferta została bowiem przedłużona do 31.08.2017 r. Zakładając iKonto Biznes, właściciele własnego biznesu mogą zyskać maksymalną premię w kwocie 125 zł przez 12 kolejnych miesięcy, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów aktywności. Oznacza to, że należy wykonać wskazane przez bank transakcje m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą czy utrzymać średniomiesięczne saldo na rachunku.

Bez zmian pozostała oferta Idea Banku „Premiowanie za bankowanie” oraz Konta Branżowego z 10-proc. zwrotem. Pierwsza z nich daje możliwość zgarnięcia premii w wysokości do 600 zł rocznie (wypłacane w wysokości do 50 zł miesięcznie), natomiast w ramach Konta Branżowego przedsiębiorca może liczyć na zwrot w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych przy użyciu karty płatniczej wydanej do rachunku firmowego.

Również mBank podtrzymał promocję – bonus za otwarcie konta w wysokości 150 zł. Aby otrzymać nagrodę, należy do 31.07.2017 r. złożyć wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard oraz w ciągu 30 dni od podpisania umowy wykonać przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie konta, mogą liczyć na zwolnienie z opłat za jego prowadzenie, kartę, przelewy krajowe internetowe oraz brak opłat za wypłatę gotówki we wskazanych przez bank bankomatach przez okres 24 miesięcy.

Bonusy pieniężne dostępne w bankach dla klientów zakładających konto firmowe

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Promocja „1500 zł dla firm”. W ramach rachunku iKonto Biznes klient ma możliwość zyskania nawet 1500 zł przez 12 m-cy (maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu). Z promocji mogą skorzystać:

- osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;

- podmioty, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Aby zarobić premię miesięczną, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, wykonując wskazane przez bank transakcje (m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą, utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku, przelew natychmiastowy). Za wykonanie określonych operacji bank nalicza odpowiednią wysokość premii.

Promocja obowiązuje do 31.07.2017 r.

Credit Agricole

Terminal POS z premią. Promocja skierowana jest dla posiadaczy Konta Biznes oraz osób, które zawrą umowę o akceptację kart. Wybierając terminal płatniczy, klienci mogą otrzymać premię bądź darmowe prowadzenie konta w zależności od obrotów terminala:

- darmowe prowadzenie konta firmowego w wybranym pakiecie przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy o akceptację kart,

- premia w wysokości 50 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 8000 zł,

- premię w wysokości 25 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 5000 zł.

Promocja obowiązuje do 31.07.2017 r.

Idea Bank

„Premiowanie za bankowanie”. Klient posiadający rachunek FIRMA TO JA, w ramach promocji może otrzymać 600 zł rocznej premii (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Warunki uczestniczenia w promocji:

- założenie konta firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej FIRMA TO JA;

- aktywne korzystanie z konta (tj. zlecanie przelewów do ZUS/US, wpłaty pieniędzy we wpłatomacie, wystawianie faktury online lub utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku).

Miesięczna wysokość premii jest naliczana za poszczególne operacje wykonywane na rachunku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Konto Branżowe z 10% zwrotem za zakupy kartą. Promocja przeznaczona jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które:

- złożyły wniosek o przystanie do promocji;

- w okresie promocji zawarły umowę o rachunek;

- w okresie promocji zawarły umowę o kartę płatniczą;

- w okresie promocji zawarły umowę o korzystanie z usług bankowości elektronicznej;

- wykonają raz w miesiącu przelew do ZUS lub US oraz transakcję bezgotówkową.

Premia w wysokości 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych na terytorium RP przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta jest wypłacana do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca z zastrzeżeniem, że miesięczna łączna wartość wypłacanej premii nie może przekroczyć kwoty 40 zł brutto.

Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Premia za otwarcie konta - 150 zł. Promocja skierowana dla nowych klientów, którzy otworzą rachunek firmowy mBiznes Standard oraz dodatkowo spełnią warunki stawiane przez bank:

- wykonanie przelewu do ZUS na min. 250 zł w ciągu do 30 dni od dnia otwarcia rachunku.

Dodatkowo przez okres 2 lat, klient otrzymuje zwolnienie z opłat za konto, kartę, przelewy krajowe internetowe oraz brak opłat za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, Euronetu, Planet Cash, BZWBK i wpłat gotówki w wpłatomatach mBanku oraz Euronet.

Promocja obowiązuje do 31.07.2017 r.

Orange Finanse

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, wiosna/lato 2017”. Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy w okresie trwania promocji nie posiadali konta firmowego. Klientowi przysługuje zwrot w wysokości 25 zł miesięcznie, na nowo otwarty rachunek firmowy pod warunkiem:

- opłacenia z Konta dla Firm fakturę na rzecz Orange Polska S.A.;

- dokonania z niego płatności za składkę ZUS.

Zwrot będzie naliczany przez 6 kolejnych pełnych miesięcy, liczonych od dnia otwarcia kotna.

Promocja obowiązuje do 17.08.2017r.

PKO BP

"Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim". Promocja skierowana jest do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i na dzień 15.07.2017 r. nie posiadały rachunku bieżącego w PKO BP. Aby otrzymać karty podarunkowe o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski, należy spełnić następujące warunki:

- w okresie trwania promocji podpisać umowę o prowadzenie rachunku bieżącego PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu,

- w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy aktywować kartę debetową i dokonać płatności na łączną kwotę minimum 200 zł.

Pierwszy etap promocji obowiązuje do 11.09.2017 r. lub do wyczerpania puli voucherów.

Plus Bank

„Bonus Plus dla Firm". Bank proponuje Pakiet Mikro Biznes, z którym przedsiębiorca będzie mógł obniżyć swoje wydatki związane z opłatą abonamentową za telefon bądź internet w Plusie o maksymalnie 40 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić poniższe warunki:

- założyć rachunek Pakiet Mikro Biznes;

- posiadać jednoosobową działalność gospodarczą;

- wykonać w okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł;

- korzystać z abonamentu Plusa (internet, telefon).

Wysokość bonusu zależy od sumy wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty wydanej do rachunku Pakiet Mikro Biznes w okresie rozliczeniowym:

- bonus w wysokości 10 zł w przypadku sumy transakcji w przedziale 500-4499,99 zł;

- bonus w wysokości 20 zł w przypadku sumy transakcji w przedziale 4500-8499,99 zł;

- bonus w wysokości 40 zł w przypadku sumy transakcji na kwotę min. 8500 zł.

Uczestnicy promocji dotrzymują dodatkowe bonusy związane z przedłużeniem umowy oraz wysokością płaconego abonamentu:

- bonus w wysokości 30 zł przez 6 m-cy dla klientów, którzy zawarli nową lub przedłużyli umowę z Polkomtel od 01.03.2016r.

- bonus w wysokości 15 zł przez 12 m-cy dla klientów, którzy zawarli umowę o Rachunek Pakiet Miro Biznes do 28.02.2017r.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 18.07.2017 r.

Natomiast nową promocję wprowadził PKO PB – "Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim". Jej uczestnicy otrzymają kartę podarunkową o wartości 150 zł, do wykorzystania na zakup paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach sieci Orlen, pod warunkiem założenia PKO Konta Firmowego lub PKO Rachunku dla Biznesu oraz w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy aktywują kartę debetową i dokonają za jej pośrednictwem płatności na łączną kwotę min. 200 zł.

Za otwarcie rachunku firmowego przedsiębiorcy zostaną również nagrodzeni premią w Orange Finanse, Credit Agricole oraz Plus Banku. Orange Finanse oferuje 150 zł zwrotu wypłacanego po 25 zł miesięcznie, pod warunkiem zawarcia umowy o rachunek firmowy, opłacenia z niego faktury na rzecz Orange Polska S.A. oraz dokonania płatności składki ZUS. Natomiast Credit Agricole w ramach promocji skierowanej dla posiadaczy Konta Biznes oraz osób, które zawrą umowę o akceptację kart, przygotował premię w wysokości 50 zł bądź 25 zł wypłacaną przez 12 miesięcy, w zależności od obrotów na terminala. „Bonus Plus dla Firm” oferowany przez Plus Bank daje właścicielom własnego biznesu możliwość obniżenia abonamentu do 40 zł miesięcznie.

Polecaj bank i zarabiaj

Lipiec przyniósł niewielkie zmiany w zestawieniu programów polecających. Pojawiła się wyłącznie jedna nowa oferta PKO BP, w ramach której przedsiębiorca rekomendujący rachunek firmowy może zarobić 100 zł, natomiast osoba polecona, czyli nowy klient – 200 zł za otwarcie konta firmowego. Dodatkowo dla trzech osób, za pośrednictwem których zostanie otwarta największa liczba rachunków, bank przygotował również nagrody w wysokości 5000 zł, 3000 zł oraz 1000 zł. 

Jest to kolejny miesiąc, w którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z promocji Toyota Banku – „Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”, w ramach której za rekomendację rachunku wraz z linią kredytową mogą otrzymać roczną premię w maksymalnej wysokości 14 400 zł. Bonus jest wypłacany za pierwsze trzy skuteczne polecenia, w wysokości 1 proc. wartości przyznanej linii kredytowej. Następnie dzielony jest na 12 części i wypłacany miesięczne w wysokości do 400 zł za jednego poleconego.

Nieco niższą premię za polecenie banku wypłaca mBank. Rekomendując konto firmowe z dodatkową usługą mKsięgowość, przedsiębiorca może liczyć na 300 zł.

Programy rekomendacyjne dotyczące kont firmowych

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Program rekomendacyjny. Klienci, którzy polecą rachunki firmowe banku, mogą otrzymać premię pieniężną odpowiednio w wysokości:

- 140 zł za każde konto iBiznes;

- 100 zł za każdy Rachunek Firmowy.

Aby polecający mógł otrzymać premię, odbiorca polecenia musi spełnić poniższe warunki:

- otwarcie rachunku w ciągu 30 dni od wysłania wniosku polecającego;

- wpłaty na konto w wysokości min. 500 zł w ciągu 60 dni od daty otwarcia.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Bank Zachodni WBK

„Polecaj Bank”. Bank zachęca klientów do wzięcia udziału w programie rekomendacyjnym. Osoba, która poleci m.in. konto firmowe, otrzyma 100 zł premii, natomiast nagroda dla osoby poleconej wynosi 50 zł. Aby premia za otwarcie rachunku została wypłacona, należy spełnić poniższe warunki:

- zawrzeć umowę rachunku firmowego,

- wykonać płatności kartą lub płatności BLIK na łączną kwotę 200 zł, przy czym płatność musi zostać zaksięgowana w miesiącu jej wykonania.

Nagroda zostanie przekazana polecającemu oraz osobie poleconej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji .

Promocja obowiązuje do 31.12.2017 r.

Inteligo

"Mam Inteligo". Posiadacz firmowego Konta Inteligo (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą bądź wspólnicy spółki cywilnej) może wziąć udział w promocji rekomendacyjnej. Warunkiem wypłacenia bonusu jest skutecznie polecenie rachunku, co oznacza, że klient, który skorzystał z polecenia jest zobowiązany do:
-założenia rachunku
-wyrażenia zgód marketingowych
-wykonania w przeciągu 40 dni od założenia konta co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej na min. 200 zł oraz jednego przelewu do ZUS.
Uczestnik programu, który skutecznie polecił rachunek otrzyma 50 zł, natomiast nowy klient otrzyma przelew w wysokości 100 zł na otwarte konto. Dodatkowo uczestnicy z największą liczbą poleceń biorą udział w losowaniu nagród pieniężnych(w wysokości 1000 zł, 600 zł oraz 300 zł).
Promocja wygasa wraz z końcem XIII edycji programu w dniu 22.07.2017 r. 

mBank

„Polecam mBank”. Za polecenie konta firmowego klient może zarobić 200 zł. Jeśli natomiast poleci konto firmowe z dodatkową usługą mKsięgowość, może otrzymać 300 zł za każde polecone konto. Warunkiem wypłaty premii jest:

- wykonanie przez nowego klienta w ciągu 60 dni od daty otwarcia rachunku firmowego transakcji kartą debetową wydaną do rachunku na łączną kwotę 200 zł.

Łączna wartość premii miesięcznej wypłaconej osobie polecającej nie może przekroczyć kwoty 760 zł. Jeśli uczestnik programu skumuluje kwotę premii przewyższającą 760 zł, otrzyma w ramach najbliższej wypłaty kwotę 760 zł, natomiast kwota pozostała zostanie wypłacona w ramach kolejnej wypłaty,

Promocja obowiązuje do dnia 31.08.2017 r.

Nest Bank

Program Partnerski. Na poleceniu BIZnest Konta, można zarobić 85 zł, pod warunkiem:

- zawarcia umowy o prowadzenie rachunku za pomocą Programu Partnerskiego;

- zalogowanie do internetowego serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej, w terminie 60 dni od dnia otwarcia konta;

- aktywacja karty do rachunku, w terminie 60 dni od jego otwarcia.

Promocja obowiązuje do odwołania.

PKO BP

„Moja Firma Moje PKO”. Osoba polecająca otrzymuje 100 zł za rekomendację rachunku, natomiast polecona, czyli nowy klient, 200 zł za jego otwarcie, pod warunkiem spełnienia określonych warunków:

- polecający musi być posiadaczem rachunku firmowego,

- polecać można PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu,

- należy zarejestrować się na stronie mojafirma.pkobp.pl,

- osoba polecona musi założyć konto za pomocą dedykowanej strony promocji oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych,

- osoba polecana nie może być posiadaczem konta PKO BP w okresie 3 lat liczonych od daty rozpoczęcia edycji programu (10.07.2017r.) lub mieć złożonego aktywnego wniosku o otwarcie rachunku,

- osoba polecona w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta musi dokonać min. 1 transakcję bezgotówkową o łącznej wartości min. 200 zł przy użyciu karty debetowej lub za pomocą aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK z wyłączeniem transakcji internetowych,

- osoba polecona w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta musi dokonać min. 1 przelew do ZUS na dowolną kwotę z nowo otwartego konta.

Dodatkowo trzy osoby z najwyższą ilością poleceń otrzymują nagrodę w wysokości 5000 zł, 3000 zł oraz 1000 zł, pod warunkiem skutecznego polecenia min. 5 kont.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Toyota Bank

„Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”. Roczna premię w maksymalnej wysokości do 14 400 zł  otrzymuje polecający, który:

- posiadała rachunek firmowy wraz z linią kredytową;

- wyrazi zgodę na przesyłanie przez bank informacji handlowych za pomocą poczty elektronicznej  i SMS oraz materiałów marketingowych;

- nie posiadał zaległości w stosunku do banku, które przekraczały 6 m-c;

- przekazał poleconemu identyfikator oraz nazwę firmy.

Polecający może dokonać dowolnej liczby rekomendacji, przy czym premia zostanie wypłacona za pierwszych trzech poleconych, którzy w okresie trwania promocji  założą konto firmowe oraz podpiszą umowę o linii kredytowej. Premia wynosi 1 proc. wartości przyznanej linii kredytowej poleconemu, przy czym zostaje ona podzielona na części wypłacenie przez 12 miesięcy (miesięczna premia nie może przekroczyć 400 zł za jednego poleconego).

Polecony natomiast jest zobowiązany do spełnienia warunków:

- złożenie wniosku o konto oraz linię kredytową przez stronę internetową banku;

- wyrazi zgodę w formularzu zgłoszeniowym, na przekazanie informacji objętych tajemnicą bankową dotyczących spełnienia warunków, od których uzależnione jest przyznanie premii;

- utrzymanie umowy konta wraz z linią kredytową w okresie, na który została zawarta umowa.

Promocja obowiązuje do 31.12.2017 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 18.07.2017 r.

Na mniejszy zysk mogą liczyć klienci Alior Banku, gdzie za rekomendację konta iBiznes zarabiają 140 zł, Banku Zachodniego WBK, który wpłaca 100 zł premii czy Nest Banku, gdzie w ramach programu partnerskiego, za rekomendację BIZnest Konta, właściciel własnego biznesu możne otrzymać 85 zł.

Usługi dodatkowe – promocje i bonusy

W ramach posiadanego rachunku firmowego, przedsiębiorca może również liczyć na dodatkowe usługi oferowane przez bank. Wśród nich znajdziemy usługi księgowe, terminale płatnicze, dostęp do przestrzeni coworkingowej czy programy rabatowe.

Idea Bank oraz mBank swoim klientom proponują darmowe korzystanie z przestrzeni biurowej. Oferta Idea Banku – Idea Hubs zakłada nieograniczony, bezpłatny dostęp do coworkingu wraz z jego udogodnieniami, tj. dostępem do internetu, drukarki czy skanera. Natomiast z Business Link oferowanego przez mBank, przedsiębiorcy mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 6 miesięcy od podpisania umowy rachunku firmowego.

Dodatkowe korzyści dla klientów zakładających konto firmowe w bankach

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Portal zafirmowani.pl.  Dostęp do bezpłatnej księgowości online, pomoc ekspertów oraz bazy dokumentów  niezbędnych w celu prowadzenia działalności.

Promocyjne oprocentowanie. Posiadacz iKonta Biznes na prawo do skorzystania z promocyjnego oprocentowania Rachunku Lokacyjnego –2 proc. od salda mniejszego lub równego 20 000 zł.

Bank Zachodni WBK

Promocja „Konto firmowe za 0 zł z terminalem płatniczym”. Z promocji mogą skorzystać osoby, które spełnia warunki:

- założą Konto Firmowe Godne Polecenia w okresie od 1.05.2017 r. do 31.08.2017 r.

- rozliczą co najmniej jedną transakcję miesięcznie przy użyciu terminala POS Elavon na nowo otwarty rachunek.

Osoby, które spełnią powyższe warunki, uzyskają zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta maksymalnie przez 12 miesięcy, co daje możliwość  zaoszczędzenia do 300 zł.

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

Bonusy i programy partnerskie skierowane do klientów banku.

W ramach programów partnerskich przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zniżek oferowanych przez partnerów, m.in. 35 proc. rabatu na najpopularniejsze portale dystrybucji ofert pracy, 50 proc. iPresso Express - rozwiązania automatyzujące marketing i komunikację z klientami w firmie, 219 zł zniżki na e-księgowość - za 6 miesięcy korzystania z ifirma.pl klient zapłaci jedynie 6 PLN netto (normalna cena to 225 PLN).

Promocja obowiązuje do odwołania.

BGŻ BNP Paribas

Promocja terminali płatniczych POS. Z promocji mogą skorzystać klienci z sektora MŚP, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z dowolnego pakietu dla firm w Banku BGŻ BNP Paribas. W skład oferty wchodzi:

- najem terminalu POS za 9 zł netto przez 9 m-c; (było 0zł)

- darmowa instalacja terminala, pakiet szkoleń z jego obsługi oraz dostęp do całodobowej pomocy serwisowej.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Citi Handlowy

Promocyjny pakiet medyczny LUX MED. Klienci w ramach posiadanego rachunku mogą skorzystać z promocyjnego pakietu medycznego dla swoich pracowników. Aby skorzystać z promocji, należy posiadać rachunek dla mikroprzedsiębiorstw, tj.:
- zatrudniać w firmie do 10 osób
- obroty nie mogą przekroczyć 8 mln rocznie.
Klienci posiadający rachunek mogą wykupić dla pracowników jeden z czterech wariantów opieki medycznej w Grupie Lux Med. Promocja obowiązuje do odwołania.

Usługa City Alerts - polega na przesyłaniu informacji o koncie firmowym lub karcie kredytowej w wiadomości SMS lub e-mail. Klient do wyboru posiada pakiet Standard lub Premium. Powiadomienia dotyczą np. salda i operacji na koncie, salda zadłużenia na karcie kredytowej, terminu spłaty zadłużenia transakcji dokonanych kartą kredytową.

Citi Rabaty - dokonując zakupu kartą płatniczą, klient może skorzystać z rabatów i programów, wystarczy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu płacąc kartą Citibank lub w przypadku dokonywania zakupu w e-sklepie wpisać odpowiedni kod rabatowy.

Promocje obowiązują do odwołania.

Deutsche Bank Polska

Rabaty i podwyższone oprocentowanie oszczędności. Dla klientów, którzy założą konto dbNET Biznes, bank przygotował dodatkowe korzyści:
-specjalne warunki na rachunku oszczędnościowym Oszczędna Firma - oprocentowanie podwyższone aż do 1 proc.
- otrzymanie rabatów na wybrane usługi i produkty portali partnerskich, m.in. rabat na przelot samolotem (usługi oferowane przez WhyNotFly): rabat na bilety lotnicze na przeloty transkontynentalne – na kwotę 50 zł, na bilety lotnicze na przeloty europejskie - na kwotę 40 zł, rabat na bilety lotnicze na przeloty krajowe - na kwotę 20 zł.

Dodatkowo możliwość bezpłatnego korzystania przez 6 miesięcy z portalu faktura.deutschebank.pl, który posiada poniższe opcje:

- fakturowanie;

- księgowość, kadry i płace;

- komplet deklaracji (w tym składane online do Urzędu Skarbowego);

- monitoring rozliczeń;

- telefoniczne wsparcie techniczne i księgowe.

Pakiet bezpłatnych ubezpieczeń do konta dbNet Biznes, który obejmuje:

- pomoc organizacyjną (podróż powrotną do firmy, kontynuacja podróży, zastępstwo w podróży służbowej),

- pomoc interwencyjną (transport ocalałego mienia, dozór mienia),

- pomoc medyczną (zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu oraz honorarium lekarza za wizytę lekarską, zorganizowanie i pokrycie kosztów dostarczenia leków, transport medyczny do i ze szpitala, opieka pielęgniarki po hospitalizacji),

- usługi informatyczne,

- usługi Concierge.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Bank

Program do faktur. Klient, który założy dowolne konto firmowe, ma możliwość korzystania z programu do fakturowania bez ponoszenia opłat. Umożliwia wystawienie faktury, wysłanie ją do kontrahenta e-mailem, wydrukowanie lub zapisanie na dysku. Z pomocą programu przedsiębiorca możesz wystawić dowolną ilość faktur.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Hubs. Bezpłatna przestrzeń coworkingowa wraz z jej udogodnieniami, tj. dostęp do internetu, drukarki, skanera, słuchawek, ciepłych napojów. Bezpłatnie mogą z niej skorzystać klienci banku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

ING Bank Śląski

"Terminal Płatniczy w ofercie specjalnej".  Aby skorzystać z oferty, należy założyć konto firmowe i złożyć wniosek o terminal płatniczy w czasie trwania promocji. W ramach oferty przez 3 kolejne pełne miesiące, które następują po zainstalowaniu urządzenia, przedsiębiorca zwolniony jest z opłaty za udostępnienie urządzenia.

Promocja obowiązuje do 30.09.2017 r.

"Wizytówka dla przedsiębiorcy". Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy spełniają poniższe warunki:
-od dnia 20.05.2013 r. nie byli posiadaczami żadnej z oferty banku dla przedsiębiorców,
- otworzą Konto Direct dla firmy lub konto firmowe walutowe,
- przynajmniej raz zalogują się do bankowości internetowej.
Uczestnikami promocji mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, spółki jawne i partnerskie. Po założeniu rachunku klient otrzymuje zaproszenie do zamówienia 100 wizytówek, które jest ważne przez okres 2 miesięcy .
Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Konto z biurem. Promocja jest skierowana do przedsiębiorstw, które posiadają mBiznes konto. Po podpisaniu umowy rachunku przez okres 6 miesięcy  przedsiębiorca może korzystać bezpłatnie z przestrzeni biurowych Business Link wraz z jej udogodnieniami (internet, kawa, herbata, system druku).

Obowiązuje do 31.12.2017 r.

mKsięgowość. Klient, który założy mBiznes konto Standard, ma możliwość korzystania z programu do fakturowania bez ponoszenia opłat. Usługa jest dostępna w serwisie transakcyjnym mBanku 24h, 7 dni w tygodniu i obejmuje:

- dostęp do faktur online, dokumentów księgowych przez 24 godziny na dobę online,

- automatyczne zaczytywania danych z faktur online do przelewów,

- przypomnienia o zaległych płatnościach za faktury i informacja o opłaconych,

- wystawianie faktury online.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Orange Finanse

Program Rabatowy. Program obejmuje ok. 3000 punktów partnerów, m.in. sklepy, hotele, restauracje, punkty usługowe, sklepy internetowe i wiele innych. Wystarczy poinformować sprzedawcę przed wystawieniem rachunku, że płatność będzie dokonana kartą Orange Finanse bądź w przypadku zakupów internetowych - w formularzu zamówienia należy wpisać numer BIN, czyli pierwszych sześć cyfr karty Orange Finanse. Rabat udzielany jest od podstawowej ceny na metce i nie łączy się z innymi promocjami partnera.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Bank Pekao

Promocja „Otwórz rachunek firmowy na atrakcyjnych warunkach i odbierz powerbank”. Oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy rozpoczną wykonywanie działalności gospodarczej w okresie od 6.02.2017 r. do 31.05.2017 r. Pierwszych 7000 klientów, którzy w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej podpiszą umowę o rachunek firmowy, bankowość internetową i kartę debetową oraz dokonają otrzymaną kartą co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej, otrzyma upominek w postaci urządzenia Powerbank o pojemności 3000mAh.

Promocja trwa do 20.09.2017 r.

Twój Terminal POS. Oferta dotyczy mikro i małych firm, które nie korzystały dotąd z terminala POS, których obrót miesięczny w terminalu nie przekroczy 15 000 zł miesięcznie. W skład oferty wchodzi:

- najem terminalu POS za 0 zł przez 2 pierwsze miesiące;

- zamontowanie terminala POS wraz ze szkoleniem z obsługi.

Po okresie promocji opłata za dzierżawę terminala wynosi od 30 do 50 zł miesięcznie, w zależności od rodzaju terminala oraz dodatkowo prowizja od przyjmowanych transakcji – od 0,60 do 0,95 proc.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Pakiet Dodatkowych Korzyści. Programem objęte są wszystkie karty płatnicze dostępne dla firm w ramach dowolnego Pakietu Mój Biznes. Płacąc dowolną kartą, klient może korzystać z atrakcyjnych rabatów i ofert specjalnych:
- płacąc kartą, przelewem lub przez telefon komórkowy klienci mogą skorzystać z rabatów (nawet do 30 proc.) i promocji w blisko 2000 punktach handlowo-usługowych i sklepach e-commerce.

Pakiet Trwałych Korzyści. W ramach programu klienci banku mogą skorzystać z ofert specjalnych i rabatów. Do skorzystania z tańszych usług firm partnerskich m.in. Lexmark, Allianz czy BIG InfoMonitor, uprawnia otrzymany przez klienta kod. Z oferty może skorzystać również posiadacz karty kredytowej VISA Business.
Promocje obowiązują do odwołania.

PKO BP

Usługi Księgowe - szybkafaktura.pl. Klienci mają możliwość bezpłatnego korzystania z pakietu biznesowego przez 6 m-c od otwarcia rachunku. Platforma szybkafaktura.pl umożliwia:

- wystawienie faktury lub innego dokumentu przychodowego;

- kontrolę finansów firmy oraz rozliczenie podatku;

- korzystanie z biura rachunkowego.

Powiadomienia SMS. Klienci w ramach posiadanego rachunku PKO Konto Firmowe przez okres 3 m-c mogą korzystać z bezpłatnych powiadomień SMS.

Promocje obowiązują do odwołania.

Raiffeisen Bank

Program rabatowy. Promocje obejmują 20 proc. zniżki na produkty szkoleniowe dla handlowców i managerów, 15 proc. zniżki na usługi marketingowe w UNAMO, 30 proc. zniżki na szkolenia i wyjazdy z SurvivalPro oraz 50 proc. zniżki na pierwszą, firmową paczkę krajową wysłaną dowolnym przewoźnikiem dostępnym w serwisie Furgonetka.pl. Z rabatów można skorzystać pod warunkiem dokonania płatności za wybraną usługę kartą Visa.

Promocja obowiązuje do 31.08.2017 r.

Toyota Bank

Promocje z Kartą. Do programu może przystąpić każdy posiadacz karty Visa Toyota Bank, który dokona rejestracji karty. Klienci mogą korzystać z ofert partnerów programu, zyskując zwrot części pieniędzy.

Volkswagen Bank

Promocje Visa Business. Przedsiębiorcy aktywujący kartę płatniczą mogą liczyć przy dokonywaniu płatności za jej pomocą, na rabaty w wybranych sklepach partnerskich m.in. 5 proc. zniżki od narzędzia.pl, 30 zł na pierwszy przejazd z Taxify czy 20 proc. zniżki na serwis laptopów CTI Telenet.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 18.07.2017 r.

Popularne są również oferty powiązane z terminalami płatniczymi POS. Bank Zachodni WBK przygotował dla sowich klientów Konto firmowe za 0 zł z terminalem płatniczym. Właściciele własnego biznesu, którzy założą rachunek do 31.08.2017 r. oraz rozliczą miesięcznie co najmniej jedną transakcję przy użyciu terminala POS Elavon, mogą liczyć na darmowe prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia przez okres 12 miesięcy. Także BGŻ BNP Paribas w swojej ofercie posiada promocję związaną z terminalem. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z najmu po obniżonej stawce 9 zł przez okres 9 miesięcy. ING Bank Ślaski przygotował specjalną ofertę, w której przedsiębiorcy nie ponoszą opłat za terminal płatniczy przez okres 3 miesięcy od zainstalowania urządzenia. Natomiast Bank Pekao w ramach akcji mikro i małe firm, oferuje możliwość najmu terminala za 0 zł przez 2 pierwsze miesiące.

Stosunkowo duża liczba banków postawiła na dodatkową ofertę usług księgowych. Między innymi taką formę zachęty przyjęły Alior Bank, Deutsche Bank, Idea Bank, PKO BP oraz mBank. Przedsiębiorcy za pomocą oferowanych platform mają możliwość wystawienia faktur lub innych dokumentów przychodowych, kontroli finansów firmy czy korzystania z biura rachunkowego.

Dodatkowo banki przygotowały dla przedsiębiorców programy rabatowe, które umożliwiają dokonanie promocyjnych zakupów w wyznaczonych punktach handlowo-usługowych czy sklepach partnerskich oraz zachęty w formie upominków (np. powerbank, pakiet 100 wizytówek).

Systematycznie wzrasta liczba promocji oferowanych przez banki. Mają one na celu zachęcenie klientów firmowych do założenia rachunku w danej instytucji. Należy jednak podkreślić, że nie ma nic za darmo. Decydując się na uczestnictwo w akcji, właściciel własnego biznesu jest zobowiązany do spełnienia warunków określonych regulaminem promocji. W przeciwnym wypadku nie otrzyma bonusu czy premii pieniężnej.

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki