REKLAMA

Konsorcjum Ursus Bus wykluczone z przetargu NCBiR dotyczącego bezemisyjnego transportu publicznego

2019-06-10 23:08, akt.2019-06-11 09:22
publikacja
2019-06-10 23:08
aktualizacja
2019-06-11 09:22

Konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi Ursus, otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) pismo o wykluczeniu konsorcjum z przetargu na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego - poinformował Ursus w komunikacie.

fot. / / Ursus

Spółka podała, że powodem decyzji NCBiR było "niedostarczenie przez konsorcjum Ursus Bus wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia". Jak napisano w komunikacie NCBiR podjął decyzję o unieważnieniu całego postępowania. Ursus poinformował, że rozważy podjęcie działań odwoławczych.

Oferta Ursus Bus została wybrana do realizacji projektu opracowania i dostawy do 1.078 bezemisyjnych autobusów do 2023 roku. Wartość fazy badawczo-rozwojowej projektu wynosiła 22,35 mln zł, a fazy wdrożeniowej to 2,514 mld zł netto.

Ursus ma problemy finansowe i od listopada zeszłego roku znajduje się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka złożyła w sądzie plan restrukturyzacyjny i chciałaby zawrzeć układ z wierzycielami.

[Aktualizacja] W reakcji na informacje, akcje Ursusa tanieją o ok. 15 proc.

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pluto85md
Ta nieudolnosc w inwestycjach i badaniach jest na reke rzadowi czy nie? Bo w przypadku Ursusa od poczatku bylo wiadomo ze nie udzwigna takiego przetargu.
antek10
Andżej Duda strasznie go promował w Afryce i nic. Widocznie produkują byle co tak jak Autosan.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki