REKLAMA

Ponad 600 mln zł więcej czeka na innowacyjne firmy

2020-04-20 11:54
publikacja
2020-04-20 11:54

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zwiększyło o ponad 600 mln zł budżet finansowanego z Funduszy Europejskich konkursu „Szybka Ścieżka”. Łączny budżet konkursu to obecnie aż 1,7 mld zł.

/ fot. HBRH / Shutterstock

"Ściśle współpracując z ministerstwami, działamy na rzecz przedsiębiorców i naukowców, wykorzystując wszelkie dostępne środki i zasoby. Zwiększyliśmy finansowanie z Funduszy Europejskich w konkursie 'Szybkiej Ścieżki' bez ograniczeń tematycznych, co pozwoli skorzystać z tych pieniędzy szerokiemu gronu firm i jednostek naukowych planujących stworzenie innowacyjnych produktów i usług" – mówi dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr inż. Wojciech Kamieniecki, cytowany w komunikacie NCBR przesłanym w poniedziałek PAP.

Jako pierwszy w tym roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło w styczniu konkurs "Szybkiej Ścieżki" bez ograniczeń tematycznych. Zgłaszany projekt musi się jedynie wpisywać w jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

NCBR uprościło w nim zasady udziału i kryteria oceny wniosków. Dzięki temu wnioskodawcy mogą nie tylko lepiej przygotować projekt, ale będzie im także łatwiej go realizować - poinformowano.

O sięgające nawet ponad 20 mln euro wsparcie na realizację projektu badawczo-rozwojowego mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, konsorcja przedsiębiorstw lub konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Minimalna wartość projektu realizowanego samodzielnie przez firmę z sektora MŚP to milion złotych. W pozostałych przypadkach to dwukrotność tej kwoty.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie NCBR https://www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/szczegoly-konkursu/competition/konkurs-11112020-szybka-sciezka/.

Konkurs "Szybkiej Ścieżki" bez ograniczeń tematycznych to nie jedyny konkurs w tym najbardziej popularnym programie wsparcia innowacji w Polsce. Poza nim trwają trzy konkursy "tematyczne": "Koronawirusy", "Urządzenia grzewcze" i "OZE w transporcie", konkurs "Ścieżka dla Mazowsza" i konkurs dla MŚP posiadających certyfikat Seal of Excellence. Ich łączny budżet to 1,15 mld zł. We wszystkich konkursach poza "Koronawirusami" trwają nabory wniosków. W konkursie tematycznym przeznaczonym dla projektów dot. diagnostyki, leczenia i przeciwdziałaniu chorobom wirusowym - nabór wniosków rozpocznie się 6 maja. Informacje o wszystkich prowadzonych konkursach i terminach naborów wniosków są dostępne online.

Zainteresowani uzyskaniem dofinansowania mogą skorzystać z dostępnych na stronie NCBR bezpłatnych aplikacji „Asystent innowacji” i „Asystent budżetowy”, materiałów szkoleniowych „Akademii online NCBR dla firm” na kanale Youtube NCBR oraz usług Punktu Informacyjnego, który e-mailowo i telefonicznie wspiera wnioskodawców. Agencja wykonawcza ministra nauki regularnie organizuje także spotkania i warsztaty, które obecnie prowadzone są online. (PAP)

lt/ zan/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dotacje unijne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki