Koniec wsparcia dla systemu Windows Vista

Windows Vista, wyrodne dziecko Microsoftu, przestaje dla niego istnieć. Gigant technologiczny właśnie zakończył wsparcie dodatkowe, co oznacza, że system nie będzie aktualizowany, a jego użytkownicy nie będą mogli skorzystać z pomocy technicznej.

Koniec wsparcia dla systemu Windows Vista
Koniec wsparcia dla systemu Windows Vista (FORUM)

System Windows Vista miał swoją premierę ponad 10 lat temu – 30 stycznia 2007 r. Wsparcie podstawowe, które uprawniało posiadaczy tego systemu do pełnych aktualizacji i bezpłatnej pomocy technicznej ze strony producenta, wygasło 5 lat temu. Do wczoraj utrzymywane było jeszcze wsparcie dodatkowe, które dopuszczało wypuszczanie przez producenta krytycznych aktualizacji systemu lub wsparcia konsultantów za dodatkową opłatą. Od 11 kwietnia 2017 r. klienci już nie mogą liczyć nawet na to.

Dokładnie wczoraj zakończono wsparcie będące ostatnią deską ratunku dla korzystających z Windowsa Vista na swoich komputerach. Teraz świadomie korzystając z tego oprogramowania, na własne życzenie narażamy się na zwiększone ryzyko zostania ofiarą cyberprzestępstwa.

System Windows Vista od początku nie cieszył się dobrą sławą. Użytkownicy narzekali na wiele błędów oprogramowania i znacznie wyższe wymagania sprzętowe, które uniemożliwiły niektórym użytkownikom aktualizację systemu bez zakupu nowych urządzeń lub podzespołów. We wczesnej fazie cyklu życia systemu pojawiały się również liczne problemy z kompatybilnością urządzeń i dostępnością sterowników.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~wkurzonyJohny

Kpią sobie z użytkowników-jak kończą wsparcie to powinni umożliwić bezpłatną przesiadkę nam nowszą wersję.Kupiłem laptopa z Vistą i co mam teraz robić?Nie chcę nowszych z 10 tką,które wszystko inwigilują.tak jak Skype m-zmuszają do najnowszej wersji,a ta u mnie na kompie nie działa.Po co pęd do nowości kiedy stare mi wystarcza?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Jan

No trzeba sie z tym pogodzić. to co sie stało już sie nie odstanie ;( a za 3 lata win7 upadnie , a nastepne 7 lat win10 upadnie. :/ szybko zleci ten czas

! Odpowiedz
0 3 ~polak2

kasa kasa postarzanie produktów .Kupując Viste nie mówili że na 10 lat teraz powinni płacić odszkodowanie że nie działa..............

! Odpowiedz
7 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~StanRS

Ja miałem swego czasu Vistę i był to na początku badziew jakich mało. Potem było kilka aktualizacji systemu, i ta Vista już nie była taka zła. Ty polskojęzyczna menażerio nie przepuścisz żadnej okazji, żeby opluć Polaków. Na całym świecie a zwłaszcza w USA narzekali na ten system Microsoftu.

! Odpowiedz
1 13 ~PasazerNostromo

Microsoftowi wiele produktow sie nie udalo, ale Vista jest prawdziwa Krolowa.. ;)

! Odpowiedz
2 0 ~JanKS

A 10-tka jej dzielnie sekunduje

! Odpowiedz
6 1 ~bhjik

kolejny artykuł rodem z pudelka....

! Odpowiedz
2 3 ~bhjik

czy ktos może polecić jakiś sensowny portal?

! Odpowiedz
0 1 ~turew odpowiada ~bhjik

sensowny to nie w polsce

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.