REKLAMA

Koniec ery Olechnowicza? MSP chce odwołać prezesa Lotosu

2016-03-25 13:09
publikacja
2016-03-25 13:09

Minister skarbu chce odwołać prezesa Lotosu. Następcą Pawła Olechnowicza miałby zostać poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski - donosi RMF FM.

fot. / / lotos.pl

Trzymający stery naftowej spółki Paweł Olechnowicz to najdłużej urzędujący prezes giełdowej spółki Skarbu Państwa. Powołany na swoje stanowisko został w marcu 2003 roku za czasów rządu Leszka Millera. Łącznie przetrwał on szóstkę premierów powiązanych z trzema różnymi ugrupowaniami, kolejno: SLD, PiS oraz PO. Jak informuje RMF FM era Olechnowicza może się jednak zakończyć na rządzie Beacie Szydło. Jego odwołania chce minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Według informacji RMF FM Olechnowicza na stanowisku prezesa Lotosu miałby zastąpić Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości blisko związany z Gdańskiem. W przeszłości był on m.in. prezesem tamtejszej stoczni oraz przewodniczącym rady nadzorczej Energi. Jaworski jest otwartym zwolennikiem dymisji Olechnowicza i potwierdza, że chętnie przejąłby posadę niezatapialnego do tej pory szefa naftowego koncernu.

Wcześniej w kontekście prezesury w Lotosie mówiło się także o Robercie Pietryszynie. Po przejęciu władzy przez PiS, trafił on m.in. do zarządu PZU oraz rady nadzorczej Lotosu.

Na początku marca grupa Lotos opublikowała wyniki finansowe za IV kw. Miała 391,3 mln zł straty.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (91)

dodaj komentarz
~wuem43
Jeszcze tam nie ma dziadostwa.
~jaś
Miernota ma wykonywać polecenia partyjne
~jasiek888
Ale jaja PiS ma LoTOS w d.., chce później przekazać go do Orlenu by ratować go przed upadłością, Jawor wykończył Stocznię Gdańsk wykończy też LOTOS, koniec ze sponsorowaniem skoków i siatkówki.
~WynajętafirmaPR
To niesamowite, jak wiele osób broni tu olechnowicza, bez żadnych argumentów merytorycznych, bo te bardzo trudno znaleźć. Wynajęta firma PR??? Poczytajcie o lotosie, o efektach zarządzania i podyskutujemy na argumenty.
~lolo
Poznałem go wiele lat temu osobiście świetny fachowiec teraz bedzie zmiana na lepsze jak w Orlenie biedna Polska
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Akcjonariusz
Dla przykładu. Kupił za gruba kasę udziały na szelfie norweskim. I co. Platforma podczas ustawiania się przewróciła. Setki milionów dolców poszło do wody. Dostał od państwa rafinerie na południu Polski.wg niego mało opłacalna. Sprzedana za nieduża kasę.teraz ta rafineria prosperuje rewelacyjnie. Program 10 +miał Dla przykładu. Kupił za gruba kasę udziały na szelfie norweskim. I co. Platforma podczas ustawiania się przewróciła. Setki milionów dolców poszło do wody. Dostał od państwa rafinerie na południu Polski.wg niego mało opłacalna. Sprzedana za nieduża kasę.teraz ta rafineria prosperuje rewelacyjnie. Program 10 +miał przynieś rewelacyjne zyski. Tylko zadluzyl spółkę a zysków nie widać.itd. itp
~Akcjonariusz
Wreszcie. Prezes,, mam pomysla,, przez 13 lat nie wypłacił grosza dywidendy. Dodrukował akcji, kurs niższy niż w dniu debiutu zadluzyl spółkę totalnie. Co pomyślał to wtopa. Dla porównania Orlen wypłacił akcjonariuszom mnóstwo kasy. Kurs o kilkaset %wyższy od dnia debiutu. Olechnowicz juz dawno powinien być usunięty.Wreszcie. Prezes,, mam pomysla,, przez 13 lat nie wypłacił grosza dywidendy. Dodrukował akcji, kurs niższy niż w dniu debiutu zadluzyl spółkę totalnie. Co pomyślał to wtopa. Dla porównania Orlen wypłacił akcjonariuszom mnóstwo kasy. Kurs o kilkaset %wyższy od dnia debiutu. Olechnowicz juz dawno powinien być usunięty. O 10 lat za późno
~gjj
Nieprawda w 2004 i 2005 była dywidenda a firma w ciągu 13 lat zwiększyła przerób ropy 2 krotnie
~Tef
Porządna pensja nie to co te poselskie grosze

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki