REKLAMA

Koncesja dla telewizji TVN24. KRRiT czeka na kolejną analizę prawną

2021-07-06 07:35
publikacja
2021-07-06 07:35
Koncesja dla telewizji TVN24. KRRiT czeka na kolejną analizę prawną
Koncesja dla telewizji TVN24. KRRiT czeka na kolejną analizę prawną
fot. REUTERS/Kacper Pempel / / FORUM

KRRiT czeka na kolejną analizę prawną, choć dotychczasowe potwierdzają, że zagraniczny właściciel nie powinien być przeszkodą - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"DGP" przypomina, że aktualna koncesja TVN24 wygasa 26 września br., a wniosek o jej przedłużenie TVN24 złożyła w lutym zeszłego roku i od tego czasu czeka on na rozpatrzenie. "W czym problem? Rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska informuje nas, że przedmiotem analiz regulatora +jest zgodność wniosku z ustawą o radiofonii i telewizji, w tym z art. 35 określającym warunki uczestnictwa podmiotów zagranicznych w spółkach posiadających koncesje+" - czytamy w dzienniku.

Chodzi o to - tłumaczy "DGP" - że polskie koncesje oprócz firm krajowych, mogą posiadać też podmioty z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. "Licencja na TVN24 – jak i wiele innych kanałów nadawcy – należy do polskiej spółki TVN, która z kolei jest własnością Polish Television Holding, zarejestrowanego w Holandii. I dopiero ta firma jest w rękach amerykańskiego koncernu Discovery, który w 2018 r. przejął ją od innych Amerykanów ze Scripps Networks. KRRiT bada więc, czy związki ze Stanami Zjednoczonymi nie są zbyt bliskie" - wyjaśnia dziennik.

"DGP" pisze, iż jest w posiadaniu trzech dokumentów sporządzonych przez prof. Stanisława Piątka z UW, kancelarię SKS Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz SMM Legal. "Wszystkie wskazują, że TVN spełnia postawiony w art. 35 ustawy o rtv warunek, gdyż jako koncesjonariusz jest firmą polską, a jego właściciel to spółka holenderska, a więc zlokalizowana w Unii Europejskiej i EOG" - twierdzi gazeta.

Według dziennika obecnie KRRiT czeka na jeszcze jedną ekspertyzę dotyczącą wniosku TVN24. (PAP)

mkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (28)

dodaj komentarz
darius19
kazdy system potrzebuje niezaleznych mediow jak tlenu - inaczej mamy Bialorus lub KRLD. Jakie by one nie byly. Byle byly niezalezne od wladzy.
kwiecien2021
być jak CNN i ska https://twitter.com/MrAndyNgo/status/1298870952839663616
marszalek2020
Jeżeli główną gwiazdą tej telewizji jest pani będąca elitą dziennikarstwa reżimowych mediów Jaruzelskiego, to możecie sami sobie odpowiedzieć, dlaczego jeszcze tak daleko przeciętnemu mieszkańcowi Polski do Europy i jej poziomu życia.
krokus12
Pisząc jak przeciętnemu mieszkańcowi Polski daleko do Europy masz na uwadze siebie i zwolenników dobrej zmiany .
marszalek2020 odpowiada krokus12
mam na myśli ludzi, którzy normalnie żyją i pracują a nie tych co utrzymują się z tego co znajdują za szufladami w kuchni
ssmentek
TVN jest do zaorania. Ta stacja jest we wrogich nam rękach, i realizuje obce interesy kosztem ludzi których razi swoją toporną propagandą. Jest to kwestia racji stanu, niezależna od sympatii politycznych. Partie które dzięki obcym zyskają większość parlamentarną, nie będą w stanie zrealizować niczego, wbrew ich interesom.TVN jest do zaorania. Ta stacja jest we wrogich nam rękach, i realizuje obce interesy kosztem ludzi których razi swoją toporną propagandą. Jest to kwestia racji stanu, niezależna od sympatii politycznych. Partie które dzięki obcym zyskają większość parlamentarną, nie będą w stanie zrealizować niczego, wbrew ich interesom. Niemcy czy Japończycy po przegranej wojnie, nie pozwolili na tego typu, to może Polaków także stać na to aby kontrolować własne środki przekazu medialnego?
andrz464
Więc uważasz, że Polacy zasługują jedynie na monopartyjną propagandę w stylu późnego Gierka. Biorąc pod uwagę motywacje i życiowe motto przeciętnego janusza i grażyny może masz i rację. Każdemu micha ryżu, obrazek z TVP jak jest dobrze, potem reportaż z gospodarkiej wizyty premiera, nadęte przemówienie prezydenta Więc uważasz, że Polacy zasługują jedynie na monopartyjną propagandę w stylu późnego Gierka. Biorąc pod uwagę motywacje i życiowe motto przeciętnego janusza i grażyny może masz i rację. Każdemu micha ryżu, obrazek z TVP jak jest dobrze, potem reportaż z gospodarkiej wizyty premiera, nadęte przemówienie prezydenta albo pokropek z rozpoczęcia kolejnej bzdurnej inwestycji w stylu stępki, w szkole zaś anty-unijne i prokościelne młotkowanie Będzie fajnie.
ssmentek odpowiada andrz464
Uważam, że zasługujemy na takie media, w tym takie kanały informacyjne, jakie mają Niemcy, Japończycy i sami Amerykanie. Ty uważasz inaczej? Jeżeli wszystkie obce media polskojęzyczne zebrane do kupy miały by niewielki ułamek rynku, powiedzmy 5% to nie było by problemem. Problem jest i to bardzo realny. Zaangażowanie Uważam, że zasługujemy na takie media, w tym takie kanały informacyjne, jakie mają Niemcy, Japończycy i sami Amerykanie. Ty uważasz inaczej? Jeżeli wszystkie obce media polskojęzyczne zebrane do kupy miały by niewielki ułamek rynku, powiedzmy 5% to nie było by problemem. Problem jest i to bardzo realny. Zaangażowanie w teatr polityczny, przysłania w tym temacie większości Polaków zdrowy rozsądek.
andrz464 odpowiada ssmentek
BRAWO !!! Demagogia i propaganda najwyższych lotów. Wyczuwam kuźnię WSKSiM. To nieustannie powtarzane kłamstwo o 95% udziale obcego kapitału w mediach czy oskarżanie każdego, nawet najbardziej prawdziwego i obiektywnego materiału ukazującego przekręty PISu czy moralne dno kościoła o zaangażowanie polityczne. Uczą BRAWO !!! Demagogia i propaganda najwyższych lotów. Wyczuwam kuźnię WSKSiM. To nieustannie powtarzane kłamstwo o 95% udziale obcego kapitału w mediach czy oskarżanie każdego, nawet najbardziej prawdziwego i obiektywnego materiału ukazującego przekręty PISu czy moralne dno kościoła o zaangażowanie polityczne. Uczą was na tej "uczelni" wyłącznie wychwalania PISu więc nie masz pojęcia, albo udajesz , że nie wiesz jak wyglądają prawdziwie wolne media np. w Stanach i jak wielu zakłamanym politykom złamały kariery.
ssmentek odpowiada andrz464
Od dawna mieszkam za granicą, w różnych krajach EU i poza nią. Także stawia pan konia za wozem. PiS mówi dziś to co mówi ze względy na presje ze strony ludzi takich jak ja, a nie na odwrót! :) To jest zresztą nieistotne, liczą się przecież fakty i to jak działa świat, a nie to do jakiej szufladki uda się wsadzić Od dawna mieszkam za granicą, w różnych krajach EU i poza nią. Także stawia pan konia za wozem. PiS mówi dziś to co mówi ze względy na presje ze strony ludzi takich jak ja, a nie na odwrót! :) To jest zresztą nieistotne, liczą się przecież fakty i to jak działa świat, a nie to do jakiej szufladki uda się wsadzić osobę z którą się pan nie zgadza... Kościół Katolicki czy inny, niema tu nic do rzeczy, tak samo jak "95% obcego kapitału". Nie wiem nawet o co chodzi z tym 95%. Przywołuje pan pewnie jakieś pseudoargumenty z propagandy, którą pan sobie przyswoił, a która nie ma nic wspólnego z tym napisano wyżej.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki