REKLAMA
Tour de spółki

Komunikaty głosowe na Skype rozpowszechniają fałszywe antywirusy

2011-09-26 12:00
publikacja
2011-09-26 12:00
Wyobraźnia hakerów wydaje się nie znać granic. Fałszywe antywirusy są rozpowszechniane już nie tylko jako załączniki do poczty elektronicznej, ale również przy pomocy komunikatów głosowych.

Użytkownicy Skype'a otrzymują niechciane połączenia w postaci generowanych komputerowo wiadomości głosowych, ostrzegających użytkowników, że bezpieczeństwo ich komputerów nie jest up-to-date, kierując ich do specjalnej strony internetowej, gdzie są proszeni o podanie informacji osobistych i zapłatę w celu pobrania oprogramowania do "naprawy" komputera.

Wideo przedstawiające scam, nakręcone przez czytelnika blogu Sophos Naked Security, można zobaczyć na YouTube 

Oto przykład komunikatu głosowego:

"Uwaga: to jest automatyczna wiadomość systemu komputerowego. Usługa ochrony twojego komputera jest niekaktywna. Aby włączyć ochronę komputera i naprawić problewm, przejdź do [LINK].."

"Ponieważ coraz więcej osób zapoznaje się z trikami wykorzystywanymi przez oszustów internetowych i cyberprzestępców, oszuści są zmuszeni do znajdowania coraz to nowszych sztuczek socjotechnicznych. Fałszywy antywirus lub scareware jest tego dobitnym przykładem; wykorzystuje pełnych obaw użytkowników, aby ci odwiedzili podejrzane strony," powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos.  "Osobiście nie zaufałbym żadnemu produktowi, który reklamuje się za pomocą spamu przez Skype'a i prezentuje się w tak podstępny sposób."

Użytkownicy Skype'a, jeśli chcą z tym walczyć, muszą być uważni co do swoich ustawień prywatności. Można uniknąć niechcianych połączeń Skype poprzez dostosowanie ustawień prywatności tak, by tylko osoby z twojej listy kontaktów mogły się z tobą skontaktować."Robert Kamiński
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki