Komunie warte 3 mld zł

Co roku w maju do pierwszych komunii przystępuje średnio ponad 300 tys. dzieci. Rynek wydatków związanych z taką okazją szacowany jest na ponad 3 mld zł -  czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak wynika z cytowanego przez gazetę badania serwisu Ceneo, ponad 40 proc. ankietowanych uważa, iż najbliższa rodzina idącego do komunii dziecka przeznacza na prezent od 200 do 500 zł, a 30 proc. podwyższa tę kwotę do 1 tys. zł.

Na liście bestsellerów od lat prowadzą rowery. Są na niej także konsole, tablety i laptopy oraz biżuteria.

(PAP)

sto/

Jeśli musisz wziąć kredyt, weź ten na najlepszych warunkach

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~szefuf

Znaczy średnio 10k pln na dziecko… No nieźle, poebało społeczeństwo i już z kolejnego sakramentu zrobili festiwal.

! Odpowiedz
0 0 ~wwff

Redakcjo! Proszę uprzejmie o używanie słów Pierwsza Komunia Święta. To nie tylko kwestia szacunku do religii, lecz także zwykła rzetelność. W wolnym kraju można nie wyznawać żadnej religii, co ja szanuję, ale proszę o wzajemność.

! Odpowiedz
1 12 ~stebog

Ludzie zapomnieli, że jest to Sakrament, a nie popisy rodziców i wszystkich krewnych. Dziecko szybko zapomni prezent. Ale trzeba być Katolikiem, żeby to zrozumieć

! Odpowiedz
0 6 ~Biedak

ale księżom ten biznes też jest na rękę i nic się nie zmieni...taki to u nas katolicyzm na pokaz - dziecku rowerek i skrzynka wódki dla gości, żarcie i zabawa jak na weselu...

! Odpowiedz
0 1 ~Art

Tak wygląda bezmyślne praktykowanie religii. Te dzieciaki nawet nie wiedzą o co chodzi w komunii, że o ateistach wyprawiających komunię nie wspomnę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne