REKLAMA

Komputronik sprzedał spółce WP Media spółkę zależną Benchmark za ok. 11,3 mln zł

2022-09-15 13:24, akt.2022-09-15 16:17
publikacja
2022-09-15 13:24
aktualizacja
2022-09-15 16:17

Komputronik zawarł ze spółką Wirtualna Polska Media umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Benchmark, stanowiących 80 proc. jej kapitału zakładowego - podał Komputronik w komunikacie. Cena sprzedaży udziałów przez Komputronik została ustalona na ok. 11,3 mln zł. Łączna cena za 100 proc. udziałów w spółce Benchmark wynosi 14,1 mln zł.

Komputronik sprzedał spółce WP Media spółkę zależną Benchmark za ok. 11,3 mln zł
Komputronik sprzedał spółce WP Media spółkę zależną Benchmark za ok. 11,3 mln zł
/ Puls Biznesu

Wirtualna Polska kupuje udziały w portalu od spółki Komputronik oraz od osoby fizycznej, założyciela Benchmark. pl. Na kwotę transakcji w wysokości 14,1 mln zł składa się wartość przedsiębiorstwa Benchmark w wysokości 12 mln zł oraz 2,1 mln zł środków pieniężnych w spółce.

Spółka zależna Benchmark świadczyła m.in. na rzecz Komputroniku usługi związane z redakcją tekstów marketingowych, w szczególności o tematyce komputerowej, nowych technologii związanych z branżą IT.

Przeniesienie własności udziałów w spółce Benchmark nastąpiło w dacie zawarcia umowy i tym samym Komputronik przestaje konsolidować jej wyniki. Spółka zależna wypracowała w roku obrotowym 2021/2022 ok. 4,7 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła ok. 1,9 mln zł, a zysk netto wyniósł ok. 1,3 mln zł.

Zbycie udziałów w spółce zależnej Benchmark stanowi realizację przyjętego planu restrukturyzacyjnego. W wyniku transakcji Komputronik wykaże zysk na transakcji o charakterze jednorazowym, który na dzień zawarcia umowy szacowany jest na ok. 8,5 mln zł.

"Benchmark jest piątym serwisem technologicznym w naszym portfolio. Nie tylko wzbogaca tematycznie publikowane przez nas treści, ale pozwoli zwiększyć przewagę nad konkurencją w tym obszarze. Z Benchmarkiem nasz zasięg może być niemal dwukrotnie wyższy niż kolejnego z konkurentów" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. (PAP Biznes)

sar/ doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki