Komputronik podpisał ugodę z nowym zarządem Clean & Carbon Energy

Komputronik, który w poniedziałek poinformował o ugodzie z Clean & Carbon Energy (CCE) kończącej spór między firmami, umowę tę podpisał nowym zarządem tej spółki - poinformował PAP prezes Komputronika Wojciech Buczkowski.

"Podpisaliśmy umowę z nowym zarządem Cean&Carbon, reprezentowanym przez Pana Bartosza Tatka" - powiedział PAP Buczkowski.

Komputronik na NWZ w dniu 10 października wymienił radę nadzorczą CCE. Rada nadzorcza w nowym składzie odwołała zarząd spółki i powołała Bartosza Tatka na funkcję prezesa. Walne odbyło się w busie przed siedzibą CCE w Koszewku. CCE w opublikowanym raporcie poinformowało, że walne 10 października nie odbyło się, gdyż zostało wcześniej przełożone na inny termin, a tym samym nie doszło do zmian w radzie nadzorczej i w rezultacie w zarządzie. CCE poinformowało też, że działania te traktuje jako próbę wrogiego przejęcia.

W Krajowym Rejestrze sądowym jako prezes CCE obecnie nadal wpisany jest Jan Redełkiewicz.

W ocenie Buczkowskiego, mimo to umowa jest skuteczna.

"Chciałem zwrócić uwagę, że ugoda została podpisana w postaci aktu notarialnego. Notariusz, żeby dopuścić kogokolwiek do aktu musi sprawdzić bez najmniejszej wątpliwości kto jest uprawniony do reprezentowania spółki, tym bardziej, że jest to akt notarialny, który przenosi także własność nieruchomości" - powiedział.

"Zostało to drobiazgowo sprawdzone i zajęło wiele dni, bo ugoda został ustalona już we wtorek. Nie mamy wątpliwości, że umowa jest skuteczna. Do wszystkich sądów zostały już złożone wnioski o zmiany wpisów w księgach wieczystych" - dodał.

Poinformował też, że we wtorek został złożony wniosek o wpisanie zmian we władzach CCE do KRS.

"KRS poinformował, że w związku z faktem, że jest to spółka publiczna, to przyspieszy działanie i powinien dokonać zmian w ciągu kilku dni" - powiedział.

Komputronik poinformował w poniedziałek, że zawarł z CCE ugodę kończącą spór między spółkami, a celem ugody jest definitywne zakończenie wszystkich sporów majątkowych toczących się między stronami, a także ochrona interesu akcjonariuszy CCE poprzez zapewnienie spółce środków finansowych niezbędnych do jej funkcjonowania.

Źródłem sporów pomiędzy CCE a Komputronikiem jest umowa inwestycyjna z 24 lipca 2010 r. oraz sprawy o zapłatę weksli wystawionych przez CCE, które Komputronik nabył od instytucji finansowej w marcu 2011 roku. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Obiektywny

Od wielu lat śledzę polską giełdę, a w tym spór CCE z Komputronikiem. I takiego przekrętu chyba jeszcze nigdy nie widziałem. Bandytyzm i jawne bezprawie to nic, przy tym co się prezes Buczkowski wyprawia... Ostatnie wyroki sądów, a także sądu arbitrażowego są nie korzystne dla Komputronika, ale to co teraz zrobili nie można inaczej określić jak gra va banque.Najpierw Kompu zwołuje lipne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy poprzez swojego wątpliwego zarządcę przymusowego, a które następnie odbywa w busie pod siedzibą CCE. Rzekome NWZA jest "protokołowane" na kolanach w busie przez notariusza, który został przywieziony przez Komp. z Poznania. Oczywiście tak "bezstronny" notariusz zaprotokołował wszystko co mu zarządca i współpasażerowie busa powiedzieli. W ten sposób został powołany drugi - i de facto równoległy zarząd i rada nadzorcza. Co najciekawsze do dziś do KRS'u nie dotarł protokół z tego NWZA, przez co w Rejestrze ciągle pozostają wpisane pierwotne (i raczej prawomocne) organy spółki. Ale to nie przeszkadzało nowym "organom" podpisać umowę - ugodę, na mocy której łaskawie Komputronik uznaje część roszczeń CCE i zobowiązuje się do zapłaty groszy, w porównaniu do prawdziwych i już wymagalnych roszczeń, ale w zamian za to - przenosi własność wszystkich najbardziej wartościowych nieruchomości wniesionych aportem do CCE na swoją kolejną spółkę - córkę Activa, a dodatkowo obciąża je niebotyczną hipoteką łączną. I to wszystko w ciągu zaledwie tygodnia od busowego NWZA. Ciekawe co dalej...Muszę przyznać, że nie mogę się już doczekać reakcji ze strony pierwotnych organów CCE, w tym prezesa Redełkiewicza. Ciekawe jak na to wszystko zareaguje KRS (jak dostanie protokół), a także KNF. No i co będzie na giełdzie - akcje CCE w sumie nie mają już wiele do dna, ale w przypadku Kompu jest jeszcze zapas do spadania... Pożyjemy, zobaczymy, ale chyba wesoła jesień na parkiecie nam się zapowiada...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Kamil

Nie jestem prawnikiem, lecz ekonomistą, jednak wiem, że zgodnie z wykładnią prawa wobec Krajowego Rejestru Sądowego stosuje się domniemanie prawdziwości wpisów. Oznacza, że dane znajdujące się w KRS uznaje się za prawdziwe. Jak jednak traktować złożenie wniosku, które przecież jest w trakcie postępowania sądowego, a zatem jego treść wniosku nie została wpisana w KRS? Czy Pan Tatek stanie się zdolnym reprezentować spółkę w momencie złożenia wniosku do KRS, czy też w momencie zatwierdzenia wniosku i dokonaniu stosownego wpisu w KRS?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Marianna

Tu masz ciekawe gorące dyskusje na ten temat, sporo wątków włącznie z autorami - wyznawcami jedynie słusznej linii jak i z przeciwnikami.https://www.bankier.pl/forum/forum_o_komputronik,6,21,10000000346.html

! Odpowiedz
0 2 ~Wykresologia

O ile uchwały WZA były legalne (co sprawdzi sąd), to zmiana w organach następuje z chwilą podjęcia uchwały, a wpis do KRS ma charakter tylko deklaratoryjny (informacyjny). Domniemanie prawdziwości wpisu ma znaczenie w sytuacji, gdyby umowę w imieniu CCE podpisał np. stary prezes - dzięki domniemaniu druga strona może dochodzić jej wykonania.Inaczej mówiąc domniemanie prawdziwości nie ma znaczenia dla skuteczności umów zawieranych przez nowy zarząd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG 0,11% 57 957,76
2020-02-19 17:15:01
WIG20 0,08% 2 115,18
2020-02-19 17:15:00
WIG30 0,13% 2 440,92
2020-02-19 17:15:00
MWIG40 0,25% 4 060,59
2020-02-19 17:15:01
DAX 0,79% 13 789,00
2020-02-19 17:37:00
NASDAQ 0,87% 9 817,18
2020-02-19 22:03:00
SP500 0,47% 3 386,15
2020-02-19 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.