REKLAMA
DZIEŃ UE

Komentarz do wyników COMP

2009-11-17 16:26
publikacja
2009-11-17 16:26
„W III kwartale COMP osiągnął dobre, a porównując rok do roku – nawet bardzo dobre wyniki. Zysk operacyjny wyniósł 3.521 mln zł natomiast zysk netto 2.775 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 81 tys. zł i 569 tys. zł. „ – mówi Jacek Papaj, Prezes Zarządu COMP S.A.

Dzięki temu po trzech kwartałach zysk operacyjny COMP SA wynosi 6.184 mln zł a zysk netto 6,554 mln zł co jest wynikiem ponad cztery razy lepszym niż w 2008 roku (gdy było to odpowiednio 1,406 mln zł oraz 1,435 mln zł).

Na wyniki COMP S.A. w III kwartale wpływ miał duży udział przychodów z Systemu Dozoru Elektronicznego oraz bardzo dobre wyniki Novitusa.

„Wyniki są zbliżone do oczekiwań analityków na poziomie zysku operacyjnego (EBIT) oraz zysku netto bez transakcji nadzwyczajnych (tzw. one-offów). Wynik netto byłby w pełni zgodny z oczekiwaniami, gdyby nie one-offy na działalności finansowej, na które składają się: rezerwa na należności od firmy Techlab 2000 – ok. 600 tys. zł oraz ujemny wpływ z rozliczenia kontraktu forward związanego z działalnością spółki w drugim i trzecim kwartale. COMP SA skupia się w działalności na kontraktach wysokomarżowych, stąd wystąpił spadek sprzedaży przy jednoczesnym dużym wzroście efektywności finansowej” – tłumaczy Jacek Papaj.

Inne istotne wydarzenia w 3Q2009:

W III kwartale spółka sfinalizowała dwie akwizycje: grupę zasiliły Safe Technologies SA (nabyte przez Safe Computing) oraz Cryptotech Sp. z o.o. (nabyte bezpośrednio przez COMP). Przedmiotem zakupu było 80% akcji Safe Technologies SA oraz 51% udziałów w Cryptotech Sp. z o.o.

„Głównym motywem inwestycji jest możliwość stworzenia kompleksowej oferty w zakresie technologii uwierzytelnienia, intensyfikacja sprzedaży eksportowej Grupy (w tym zapewnienie kontraktów utrzymaniowych związanych z technologiami Grupy), przygotowanie linii biznesowej bezpieczeństwa korporacyjnego do bliższej współpracy z dużym amerykańskim koncernem notowanym na giełdzie w USA oraz wzrost linii technologii kartowych w Grupie” – mówi Jacek Papaj.

Łączna spodziewana wartość wydatków inwestycyjnych to 20-25 mln zł a ostateczna wartość zależy od audytowanych wyników uzyskanych w całym 2009 roku.

„Biorąc pod uwagę perspektywy do końca roku spodziewamy się, że zakupy dokonywane są przy średnim wskaźniku P/E w okolicach 5,5-6.” – dodaje Jacek Papaj.

Grupa COMP nie wyklucza dokonania dalszych akwizycji w przeciągu najbliższego roku.

Perspektywy działalności w 4Q2009:

„Widzimy korzystne perspektywy działalności w IV kwartale 2009. Jest duża szansa na dobre wyniki w zakresie kontraktów dla administracji oraz dla vendorów z działalności serwisowej. Liczymy również na niezłe wyniki bezpieczeństwa korporacyjnego, ale w tej dziedzinie istnieje nadal niepewność w zakresie wyniku.” – podsumowuje Jacek Papaj.

Buy-back:

Comp S.A. planuje realizację buy-backu zgodnie z uprawnieniami WZA w formie wezwania (tzw. małego lub dużego). Nie wyklucza rozpoczęcia procesu w tym roku.

źródło: CC Group
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki