REKLAMA
DZIEŃ UE

Kolejny samolot z ukraińskimi pracownikami przyleci do Polski

2020-05-28 10:11
publikacja
2020-05-28 10:11

6 czerwca odbędzie się kolejny, drugi lot czarterowy z Kijowa do Warszawy przeznaczony dla ukraińskich pracowników - przekazał w czwartek PAP organizator rejsu Gremi Personal, polska agencja zajmująca się międzynarodowym zatrudnieniem.

fot. / / Shutterstock

"Decyzja o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego została podjęta w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy, a także rosnącym zainteresowaniem obywateli Ukrainy zatrudnieniem w Polsce" - podkreśliło przedsiębiorstwo w komunikacie przesłanym PAP. Przelot - tak jak w poprzednim przypadku - organizowany jest we współpracy z liniami lotniczymi Ukraine International Airlines.

Jak dodano, zgodnie z wymogami ukraińskich władz "ze wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na Covid-19".

Pierwszy czarterowy lot z Kijowa do Warszawy odbył się w niedzielę. Do Polski przyleciało 178 pracowników z Ukrainy.

Przedsiębiorstwo podkreśliło, że obecnie osoby te przechodzą 14-dniową kwarantannę w uruchomionych przez firmę ośrodkach. Zaznaczono, że do tej pory nie odnotowano żadnych problemów zdrowotnych wśród pracowników.

Natalia Dziurdzińska

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
polak2
A my sobie poleżymy pod gruszą ....na zasiłku dla bezrobotnych za 2500 zł tak obiecał Duda...
jes
A my się złożymy na bon 1000+ aby hotele wiceministra rosły w siłę - oczywiście pojadą tylko niepracujący ponieważ pracujący już się nie załapią, ze względu na kryterium dochodowe.
itsosad
Polska stała się krajem okradającym inne kraje z siły roboczej. Haaa tfuu
maxify
Tak,tak Ukraińcy za połowę stawki oberwią truskawki które w sprzedaży i tak będą w cenie 30 złotych. Ciekawe gdzie Polacy nauczyli się tych Żydowskich sztuczek....A może mają to we krwi....
biniu
Dajmy ludziom zasiłki socjalne na dzieci!
HURA!
Podwyższmy pensją minimalną!
HURA!

Nikt nie chce pracować w rolnictwie i prostych, fizycznych robotach?
Ściągnijmy Ukraińców!
HURA!

Powiązane: Ukraińcy na polskim rynku pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki