REKLAMA

Kolejny antywirus w chmurze

2010-06-11 08:00
publikacja
2010-06-11 08:00
Sophos wykorzystuje przetwarzanie w chmurze (cloud computing) do przyspieszenia proaktywnej ochrony komputera. Endpoint Security and Data Protection 9.5 wprowadza technologię "Live Protection"; zapewnia natychmiastową ochronę przed najnowszymi szkodnikami bez konieczności aktualizowania oprogramowania.

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ogłosiła dzisiaj dodanie technologii Live Protection do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection. Ta nowa, bazująca na cloud computingu (przetwarzaniu w chmurze) architektura zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym oraz automatyczne zmiany konfiguracji w ustawieniach polityki bezpieczeństwa i ochrony danych. Upraszczając wprowadzenie proaktywnej ochrony, Sophos Live Protection automatycznie chroni sieci klientów przeciwko dzisiejszym szybko rozprzestrzeniającym się zagrożeniom – takim jak fałszywe antywirusy i ataki malware - jednocześnie minimalizując koszty związane z zarządzaniem bezpieczeństwem.

Trzy nowe technologie ochrony zostały wbudowane do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5, aby wyeliminować pojawiające się zagrożenia – te z zewnątrz, jak i z wewnątrz sieci.

 W oparciu o stale uaktualnianią bazę danych SophosLabs z ponad 11 milionami złośliwych adresów URL, „Sophos Live URL Filtering" blokuje w czasie rzeczywistym dostęp do adresów URL, które zostały uznane za udostępniające szkodliwe oprogramowanie. Zapewniając stałą ochronę, Live URL Filtering chroni komputery przed atakami malware niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci w domu, w firmie czy w miejscu publicznym.

Sophos Runtime Behavior Detection" tworzy profile właściwości pliku, czyli jak plik wygląda (przed uruchomieniem) i co robi podczas wykonywania (HIPS), umożliwiając dokładne określenie złośliwego oprogramowania. Poprzez śledzenie zachowania pliku, SophosLabs skanuje bazę danych już istniejących profili w poszukiwaniu zgodności z malware – natychmiast informując użytkownika, jeśli go znajdzie.

Oprócz szerokiej gamy już wspieranych platform, Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5 rozszerza obsługę o środowiska wirtualne - Microsoft Hyper-V i system operacyjny VMWare vSphere.

Wersję 9.5 wyposażono również we wzmocnioną ochronę przed modyfikacją ustawień bezpieczeństwa, uniemożliwiając zamierzone lub niezamierzone wyłączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak antywirus, firewall i system aktualizacji.

Ceny i dostępność

Sophos Endpoint Security and Data Protection sprzedawany jest z licencją subskrypcyjną na użytkownika i zawiera uaktualnienia produktów, aktualizacje i dostępu do pomocy technicznej 24x7x365. Dotychczasowi klienci ESDP mogą dokonać uaktualnienia do wersji ESDP 9.5 za darmo.eRKa
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki